Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 173 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki
Yazar Mesaj
  USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 11:48 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 03 Ara 2012, 13:17
Mesajlar: 4521.09 versiyonunu yükleyiniz. Adresi: bte-bilisim-teknolojileri-egitimcileri-dernegi-f275/atak-1-09-usb-anahtar-yazilimi-t128591.htmlTARİH HATASI DÜZELTİLMİŞ VERSİYON (1.06)
**************************************************************************************************
Yeni fark ettiğimiz bir hata var hocam. Biostan akıllı tahtanın tarihi 27 Ekim ve sonrasındaysa hiçbir flash belleği görmüyor. Biostan tarihi örneğin 16 Eylül 2013 e getirirseniz düzelebilir. Bizim akıllı tahtaların tarihleri birkaçgün ilerdeydi bu hatayı ben de yeni fark ettim. Programı kullanan tüm arkadaşlardan özür diliyorum. Ben hatayı düzeltene kadar bios tarihlerini 1 ay kadar geriye çekerseniz sevinirim. Binlerce kere özür dilerim. Benim hatam... Kendime çok kızıyorum...
**************************************************************************************************
Hatanın nedeni Windows'un kış saati uygulamasına geçmesi. Kış saati uygulamasına geçince bazı tarih-saat bilgileri arasında farklılık oluşuyor. Bu nedenle program anahtarları geçersiz olarak görüyor. Yaz saatinin uygulandığı bir tarih aralığına tarihi çekerseniz normal çalışıyor. En kısa sürede bu hata düzeltilecektir. Şimdiye kadar tespit edilen iki hata var. 1. Ğ karakteri kullanıldığında anahtarlar açılmıyor. 2. Kış saatine geçildiğinde anahtarlar açılmıyor.


ATAK (Akıllı Tahta İçin Akıllı Kontrol) 1.05 - SINIRLI KULLANICIDA DA ÇALIŞABİLEN - DeepFreeze vb. koruma programlarıyla daha uyumlu çalışabilen versiyon.(Koruma programı yüklü bilgisayara flash bellek taktığınız her seferde sanki ilk defa takılıyor gibi işlem yapar ve windows flash belleği her seferinde tekrar tanır. Bu tanıma sırasında flash belleğin bilgilerini vermez. Flash belleği tanıdıktan sonra çıkarıp tekrar takmak gerekir. Bu versiyonda bu işlemi en aza indirecek düzenlemeler yapılmıştır.

Merhaba arkadaşlar,
Akıllı tahtalar dokunmatik olduğu için öğretmenler bu büyük ekranda şifre girerken öğrenciler şifreyi görüyorlar ya da internetten şifreleri rahatlıkla öğreniyorlar. Şifre koymadığınız zamanda herşeyi yüklüyor ve program ayarlarını değiştiriyorlar. Biz Usb bellekler yardımıyla bilgisayarın açılmasını sağlayacak bir sistem geliştirdik. Piyasada bu işi yapan programlar mevcut; fakat ücretsiz versiyonları sınırlı. Ücretli versiyonları ise pahalı. Ayrıca okulda kullanmak için dizayn edilmemişler. Bu yazılım okul ortamında kullanılmaya yönelik geliştirilmiştir ve tamamen ücretsizdir. Hata tespit ederseniz lütfen bize bildiriniz. Bu programın geliştirilmesini sağlayan Furkan Aknar ve Özgür Güldoğan'a ayrıca bu projeye ve derneğimize sahip çıkan herkese teşekkür ederiz...

Dikkat!! Bu bir güvenlik yazılımı olduğu ve yetkisiz kullanımları engellemek amacıyla yapıldığı için kurma işlemine geçmeden önce rar dosyası içindeki 2 adet word dosyasını okuyup daha sonra kuruluma geçiniz. Eğer zamanım yok diyorsanız en azından kurulum.doc dosyasını okuyunuz. Öncelikle sistemi açacak ve programı kaldıracak flash bellekleri oluşturunuz, daha sonra akıllı tahta kurulumuna geçiniz. Yönetici yetkisine sahip kullanıcıda kurulum yaptıktan sonra sınırlı kullanıcıda da programı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sınırlı kullanıcıda istatistik toplanmaz-okunamaz (Kim? Ne zaman? Ne kadar kullandı?) Sınırlı kullanıcıda program kaldırılamaz... Yönetici kullanıcılarında istatistik toplanır. Varsayılan bekleme süresini BTR öğretmeni belirler. Çoklu monitörde de ekranı kapatır...

Windows 7 ve Xp için. (32-64 bit)

Oluşturduğunuz flash bellek okuldaki tüm akıllı tahtaları açıyor. Anahtar Flash bellek depolama ortamı olarak kullanılmaya devam edilebilir. Hatta bir öğretmen birden fazla okula gidiyorsa; o okuldaki bilişim rehber öğretmeni bu flash belleği o okuldaki akıllı tahtaları da açacak şekilde de ayarlayabilir... Bir flash bellek birden fazla okulda da kullanılabilir... (Tabiki aynı program kullanılıyorsa)
Ayrıca her akıllı tahtada: akıllı tahtayı kimin hangi tarihte? ne kadar süreyle kullandığının kaydı da tutulmaktadır...(Sınırlı kullanıcılarda istatistik tutma işlemi şimdilik yapılamamaktadır.)
EĞER BU PROGRAMI SINIRLI KULLANICI İLE KULLANACAKSANIZ ŞU İŞLEMİ MUTLAKA YAPINIZ:
Böylece Ctrl+Alt+Del sınırlı kullanıcıda da kaldırılmış olacak. Yoksa kakmıyor...
Yöneticide bu işlemleri yaptıktan sonra programı kurun...Yöneticide kullanacaksanız seçimliktir. Ancak bu işlem programın sonlandırılmasını zorlaştırmaktadır!!

Çalıştır-> GpEdit.Msc
Kullanıcı yapılandırması-> Yönetim Şablonları ->Sistem->Ctrl+Alt+Del Seçenekleri-> Görev Yöneticisini Devre Kaldır seçeneğini etkin yapınız.

indirme bağlantısı:

Hata düzeltilmiş versiyon 1.06: (Bios tarihini yaz saatinin uygulandığı bir tarihe alıp; önceki versiyonu kaldırma flash belleğini takarak kaldırınız. Kaldırma işleminden sonra biostan tarihi tekrar düzeltiniz. Yeni versiyonun ayarlarını yaparak yeni versiyonu kurunuz)
http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... rg_tr6.rar

*** DİKKAT:'İl-İlçe-Okul adı kısmında türkçe karakterlerden 'Ğ' kullanmayınız. Diğerlerini kullanabilirsiniz'***

Şu anki özellikleri:
Bir flash bellek birden fazla okulda da anahtar olarak ayarlanıp kullanılabilir.(Bu ayarlama işlemini her okulun kendi btr öğretmeni yapar)
Anahtar bellek depolama ortamı olarak kullanılmaya devam edilebilir.
Anahtar flash bellek çıkarıldığı an program otomatikman devreye giriyor. Böylece bilgisayarın kapatılmasının unutulması engelleniyor...
Akıllı tahtanın varsayılan bekleme süresini btr öğretmeni belirliyor. Süre sonunda anahtar takılmazsa bilgisayar kapatılır.
Anahtar bellek takılıyken başka aygıtlar da takılabilir (Örneğin ikinci bir flash bellek).
Bir bilgisayara bağlı birden fazla monitör varsa onları da kapatabiliyor.
İlk versiyonu sınırlı kullanıcıda çalışmıyordu. Şu an yükleme (Administrator hesabı ile) yapıldıktan sonra sınırlı kullanıcıda da çalışabiliyor.
Öğretmen akıllı tahtayı kapatmadan ders arası verebiliyor. Belirtilen süre kadar bilgisayar öğrencilerin müdahale edemeyecekleri şekilde o öğretmeni bekliyor. Kimi beklediğini ekranda yazıyor. Böylece nöbetçi öğretmen kimin o bilgisayarı açtığını görebiliyor.
Kullanım istatistiklerini tutabiliyor(Kim? Hangi tarihte? Ne kadar kullandı?- Sınırlı kullanıcıda istatistik tutulmaz)
Kullanıcı istatistiklerini yalnızca btr öğretmeni görebiliyor.
İstatistikler eğitim öğretim yılı ve dönemine göre de dosyalanmaktadır.
Kaldırma işlemi basit ve çok farklı.(Kaldırma flash belleği hazırlanıyor. Administrator hesabındayken bu flash bellek takıldığı anda program kaldırılmış oluyor.)
DeepFreeze gibi koruma programlarıyla daha uyumlu (Özellikle windows xp de bu farkı görebilirsiniz...)
USB HDD ler ve Cep telefonları (veri dopolama aygıtı olarak ayarlandıklarında) da anahtar olarak ayarlanabilir

Anahtar Kelimeler: Usb key security, usb key maker, usb anahtar, usb key, usb güvenlik, usb güvenlik yazılımı, usb kullanıcı girişi, free usb key maker, key maker, usb security, usb security for school, usb logon, usb logon key, logon key


En son muharremyildiz tarafından 13 May 2014, 14:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 30 kere düzenlendi.

Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 11:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 18 Eyl 2007, 10:48
Mesajlar: 261
Konum: İstanbulhocam bunun haberini Vestel cilerden duymuştum. Elinize sağlık :alkis:

_________________
" Bir memleketin, bir memleket halkının düşmandan zarar görmesi acıdır. Fakat kendi ırkından büyük tanıdığı insanlardan vefasızlık, felaket görmesi daha acıdır." M.Kemal ATATÜRK


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 11:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 03 Ara 2012, 13:17
Mesajlar: 452Vestelcilerden önce biz çıkardık :) . Öğretmen ve öğrencilerin dikkatini bilişim teknolojileri eğitimine çekmek istedik. Bunu dernek adına yaptık... dernek başkanımız Burcu hanıma teşekkür ediyoruz....

Kurulum için rar dosyasının içindeki word dosyalarını mutlaka okuyunuz...

DİKKAT:'İl-İlçe-Okul adı kısmında türkçe karakterlerden 'Ğ' kullanmayınız. Diğerlerini kullanabilirsiniz'


En son muharremyildiz tarafından 03 Eki 2013, 09:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 11:57 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 18 Eyl 2007, 10:48
Mesajlar: 261
Konum: İstanbul:alkis: :alkis: :alkis:

_________________
" Bir memleketin, bir memleket halkının düşmandan zarar görmesi acıdır. Fakat kendi ırkından büyük tanıdığı insanlardan vefasızlık, felaket görmesi daha acıdır." M.Kemal ATATÜRK


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 03 Ara 2012, 13:17
Mesajlar: 452yorumlarınızı bekliyoruz...

DİKKAT:'İl-İlçe-Okul adı kısmında türkçe karakterlerden 'Ğ' kullanmayınız. Diğerlerini kullanabilirsiniz'


En son muharremyildiz tarafından 03 Eki 2013, 09:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:10 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 22 Eki 2010, 14:31
Mesajlar: 1248Wİn7 ultimate; kurulum hatası "kur_atak.ini" dosyası olduğu halde; kur_atak.ini bulunamadı hatası verip kurma işlemini yapamıyor..

_________________
Kaspersky Türkiye Onlie Satış Bayisi - Ucuz Antivirüsı


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:10 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 23 Eyl 2007, 23:17
Mesajlar: 474
Konum: -Yolcu-Ve bütün bunlara rağmen Bilgisayar Öğretmeni ne iş yapıyor ki......


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:11 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 23 Eyl 2007, 23:17
Mesajlar: 474
Konum: -Yolcu-Emeğinize seğlık teşekkürler....


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:12 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 19 Eki 2009, 11:07
Mesajlar: 2651:alkis:


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:13 
Aktif Üye
Aktif ÜyeKayıt: 17 Eyl 2007, 21:27
Mesajlar: 143:++:

Emeğinize sağlık arkadaşlar. Süper bir çalışma olduğunu düşünüyorum.
En kısa zamanda denemesini yapacağım.


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:15 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 08 Ağu 2007, 21:18
Mesajlar: 3815Faydalı bir çalışma gerçekten.

:alkis:

_________________
Söz biliyorsan söyle ibret alsınlar. Yok bilmiyorsan, sus da "ADAM"sansınlar


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:17 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 03 Ara 2012, 13:17
Mesajlar: 452asp-php yazdı:
Wİn7 ultimate; kurulum hatası "kur_atak.ini" dosyası olduğu halde; kur_atak.ini bulunamadı hatası verip kurma işlemini yapamıyor..


önce flash hazırla programını kullanıp ayarları kaydettiyseniz önemli olan dosya atak.ini dosyasıdır. flash bellek hazırladıktan sonra programı akıllı tahtaya götürüp atak_kur.exe dosyasını çalıştırın. flash_hazirla hariç tüm dosyalar akıllı tahtaya götürdüğünüz klasörün içinde yer almalı. Kurulum programından çıkıp tekrar deneyebilirsiniz. Akıllı tahtalarda win 7 pro 64 bit var ve sorunsuz çalışıyor... Kurulum ve beni_mutlaka_oku dosyalarını gözden geçirirseniz sevinirim.

Program win7 pro 64 bitte ve xp 32 bitte denenmiştir.

DİKKAT:'İl-İlçe-Okul adı kısmında türkçe karakterlerden 'Ğ' kullanmayınız. Diğerlerini kullanabilirsiniz'


En son muharremyildiz tarafından 03 Eki 2013, 09:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:20 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 03 Ara 2012, 13:17
Mesajlar: 452Arkadaşlar rar dosyası içindeki Word dosyalarını mutlaka okuyunuz. Çok önemli...

DİKKAT:'İl-İlçe-Okul adı kısmında türkçe karakterlerden 'Ğ' kullanmayınız. Diğerlerini kullanabilirsiniz'


En son muharremyildiz tarafından 03 Eki 2013, 09:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:24 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 22 Eki 2010, 14:31
Mesajlar: 1248muharremyildiz yazdı:
Arkadaşlar rar dosyası içindeki Word dosyalarını mutlaka okuyunuz. Çok önemli...


Word dosyaları bayağı önemli çünkü şu anda labtobumu açamıyorum :))

_________________
Kaspersky Türkiye Onlie Satış Bayisi - Ucuz Antivirüsı


Başa Dön
   
 
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 15 Mar 2013, 12:25 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 19 Şub 2007, 23:15
Mesajlar: 808
Konum: Diyarbakıremeğine sağlık hocam....

_________________
almıştır günleri geceleri
yazmıştır yokluğunda ölü bir ferman
çalmıştır mahrem öpücükleri
zebani bir gülümsemeyle zaman...


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 173 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri