Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 173 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: USB Anahtar yazılımı (Akıllı Tahta İçin) Ücretsiz
Mesaj 26 Şub 2014, 14:42 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

şu an hiç bir etkileşimli tahtam açılmıyor.... ilk kurulum yaptığımda saatlerin ileri alınmasındaki hatayı biostan sistem saatini geri alarak düzeltmiş ve bir dönem boyunca sorunsuz kullanmıştık. Tahtalar dün itibariyle 29 ekim 2013 tarihine gelince yine biostan geri aldım ve açıldılar.... sıkıntı olmasın diye "gün ışığından yararlanma...." linkindeki işareti de kaldırdım. bugün hiçbir tahta açılmıyor.... ne yapmalıyım? 75 sınıftan açılmıyor sesleri yükselmeye başladı....

Hastayım derdime verem diyorlar
Maraşlı Şeyhoğlu Satılmışım ben
...

Başa Dön

Mesaj 26 Şub 2014, 15:18 
Aktif Üye
Aktif Üye

Muharrem hocam ben de hafta sonu sırf bu iş için okula gelip kurmayı düşünüyorum.
Fakat bu açılmama problemi konusunda şüphelerim var.

Başa Dön

Mesaj 02 Mar 2014, 17:41 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bilisim yazdı:
şu an hiç bir etkileşimli tahtam açılmıyor.... ilk kurulum yaptığımda saatlerin ileri alınmasındaki hatayı biostan sistem saatini geri alarak düzeltmiş ve bir dönem boyunca sorunsuz kullanmıştık. Tahtalar dün itibariyle 29 ekim 2013 tarihine gelince yine biostan geri aldım ve açıldılar.... sıkıntı olmasın diye "gün ışığından yararlanma...." linkindeki işareti de kaldırdım. bugün hiçbir tahta açılmıyor.... ne yapmalıyım? 75 sınıftan açılmıyor sesleri yükselmeye başladı....

arkadaşlar yarın okulda nu hatayı düzeltme için çalışmaya başlıyorum. şu an 75 tahtam buayarlama yüzünden anahtarı tanımıyor.
*kaldrıma flashı da çalışmıyor.
*tahtaaların pardus da açılmıyor.
*imaj kurma için hazırladığım acronis multiboot lu usb var. ondan açıp windows klasöründeki servicesw.exe dosyasını sileyim diyorum ama o dosya gözükmüyor...
*farklı türde anahtar usbler denedim olmadı.(yaz saatindeki bi bil. hazırladım, kış saatinde bi bil. hazırladım olmadı)

yarın bi çözüm bulmam gerek. ne tavsiye edersiniz? iki gündür düşünüyorum
hepsine tek tek format atmak 2-3 haftayı bulur... :) :) :)

...

Başa Dön

Mesaj 02 Mar 2014, 19:52 
Site Gezgini
Site Gezgini

akıllı tahta için a.t.a.k. flasını kurdum. sistem sorunsuz çalıştı taki deepfreeze'i kurana kadarr. sonrasında hiç anahtar flası görmedi. sonra format attım şimdide hiç açılmıyor tahta. fatih yazısı gelip kalıyor, ne yapabilirim? bir dahada format atmaya çalıştım ama f2 ile biosa bile giremiyorum. formatta atamıyorum.

Başa Dön

Mesaj 03 Mar 2014, 11:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

güncelll

...

Başa Dön

Mesaj 04 Mar 2014, 09:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

mgüneş yazdı:
Sayın hocam en az 2 flashdisk gerekiyor dimi. Biri anahtar için biri kaldırmak için.???

Yoksa her iki işlem için de tek flashdisk yeterli olurmu.? Yani hem anahtar yazılımı hem atak kaldırma yazılımını aynı diske yapabilir miyiz?

???

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2014, 14:52 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

biosu resetlemek gerekiyor.Biosu neresine sokmuşlar acaba???

Başa Dön

Mesaj 07 Mar 2014, 08:01 
Site Gezgini
Site Gezgini

akıllı tahta için a.t.a.k. flasını kurdum. sistem sorunsuz çalıştı taki deepfreeze'i kurana kadarr. sonrasında hiç anahtar flası görmedi. sonra format attım şimdide hiç açılmıyor tahta. fatih yazısı gelip kalıyor, ne yapabilirim? bir dahada format atmaya çalıştım ama f2 ile biosa bile giremiyorum. formatta atamıyorum.

Başa Dön

Mesaj 02 May 2014, 12:00 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Öncelikle ellerine sağlık hocam. Bu sene bir Fatih Okulunda görevlendirildim. Tahtalar kesinlikle böyle bir programa ihitiyaç duyuyor. Flash bellekleri okula aldırmadan size bir kaç soru sormak istiyorum.
Öncelikle kurulumu doğru anlamış mıyım onu sormak istiyorum. Diyelim 40 adet flash belleğim var. Bunları öncelikle bilgisayarıma takarak ve flash hazırla dosyasını kullanarak hazırlıyorum. Bu flash bellek bilgileri kur_atak.ini dosyasına toplandığı için aynı dosya ile birlikte tahtalara atak_kur.exe dosyasıyla birlikte taşıyarak kuruyorum. Böylelikle 40 adet flash belleğimi de tanıyacak bir etkileşimli tahta hazırlamış oluyorum öyle değil mi?

Ghost ya da akronis programı ile birlikte tahtalarda kopyalama işlemi yaparsam her flash bellek yine de tahtaları açar mı yoksa tek tek mi kurmak lazım?

Anahtar flash belleklerin boyutu en az kaç olmalı 2 GB yeterli mi?

Driver Vaccine ile birlikte uyumlu çalışır mı?

Başa Dön

Mesaj 18 Eyl 2014, 13:34 
Yeni Üye
Yeni Üye

okulda daha önce bir bilgisayar öğretmeni akıllı tahtalarımıza anahtar kurdu fakat usb anahtarlarımız silindi yada artık açmıyor
ne yapabilirim
matematik öğretmeni mustafa nam

Başa Dön

Mesaj 18 Eyl 2014, 13:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

O bilgisayar öğretmeninden usb anahtar şifresini isteyip flashlara tekrar yüklemelisiniz...

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2016, 11:47 
Aktif Üye
Aktif Üye

Sorunu düzelten var mı?

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2016, 11:52 
Yeni Üye
Yeni Üye

öğretmenlerimizin flaşlarını anahtar olarak tanıtıyorum tek tek. fakat b ir kaç tanesinde anahtar oluştur düğmesi aktif olmadı. naptım ettim düzeltemedim. elli tanesinde sorun çıkmadı 3 tanesini anahtar yapamıyorum. yardımcı olun lütfen bi yolu var mı. flaşlar çalışıyor sıkıntıları yok. biçimlendirdim de işe yaramadı. tak çıkar her you 3 er 5 er kullandım

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2016, 16:21 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

zguzel yazdı:
öğretmenlerimizin flaşlarını anahtar olarak tanıtıyorum tek tek. fakat b ir kaç tanesinde anahtar oluştur düğmesi aktif olmadı. naptım ettim düzeltemedim. elli tanesinde sorun çıkmadı 3 tanesini anahtar yapamıyorum. yardımcı olun lütfen bi yolu var mı. flaşlar çalışıyor sıkıntıları yok. biçimlendirdim de işe yaramadı. tak çıkar her you 3 er 5 er kullandım

Bir de farklı işletim sisteminde anahtar oluşturmayı denediniz mi? Xp, Win7,8.1,10
Flash oluştururken programın durum çubuğunda flash belleğin seri numarasını yazıyor mu? Yazması gerekir..

Başa Dön

Mesaj 30 Haz 2016, 16:55 
Yeni Üye
Yeni Üye

kolay gelsin bsy soracam ben bu programı yükledim yalnız usb yi pc ye takıtıgımda kilit açılmıyor ne yapmam gerekiyor aceba

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 173 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri