Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  ATAK PROGRAMINA ALTERNATİF USB RAPTOR
Mesaj 23 Şub 2016, 15:04 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Eklenti:
lock-n-unlock-computer-using-pen-drive-USB-Raptor1.JPG
lock-n-unlock-computer-using-pen-drive-USB-Raptor1.JPG [ 41.34 KiB | 4425 kere görüntülendi ]
Eklenti:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[4.81 MiB]
USB_Raptor_00349_(Carrot).rar

770 kere indirildi

Etkileşimli Tahtalar İçin Program Tavsiyesi - USB Raptor

Etkileşimli Tahtalara USB Anahtar Yazılımı
Etkileşimli Tahtaların açılıp kapanmasını kontrol etmek için okullarımızın yoğun talepleri gelmekte. Kilit sistemini defalarca değiştiren okullarımız hala çözüm bulabilmiş değil. Öğrenciler öğretmenlerden izinsiz ve tahtaları açıyor en masumu film izlemek üzere akıllı tahtaları farklı amaçlar için maalesef kullanabiliyor.
Tahtaların öğretmen kontrolünde açılması için kullanabileceğimiz şimdilik en iyi yöntem flash bellek koruması gibi görünüyor. Hazırlayacağımız flash bellekler tahtaya takılmadığında tahtaların açılmaması öğrencilerden tahtayı korumamıza yardımcı olabilir. Bu konuda kullanılan çeşitli programlar var. Bizim tavsiyemiz ise okulumuzda aktif kullandığımız USB RAPTOR programı.

Program Nasıl Çalışıyor?
Ücretsiz açık kaynak olan programı bir çok siteden indirebilirsiniz. Çok basit bir kullanıma sahip USB Raptor kurulmadan çalıştırılıyor. Program belirleyeceğiniz bir flash belleğe key dosyası atıyor. Resimde göründüğü gibi üç adımda flash korumasını gerçekleştirebiliyorsunuz.
1.Adım= Bilgisayarı şifreyle de açabilmek için bir şifre belirliyorsunuz.
2.Adım= Key dosyası için flash bellek gösteriyorsunuz
3.Adım= Programı enable diyerek aktif ediyorsunuz.
Minimize to tray butonuna tıklayarak programı çalışır vaziyette bırakıyorsunuz.
Bu dakikadan sonra flashı çıkardığımızda ekrana müdahale kapanacak ve usb raptor ekran koruyucusu görünecek. Flashı takdığınızda ekran tekrar açılacak.
Not: Programın bilgisayar açılışında çalışabilmesi için sağ üst köşede bulunan "Advanced Configuration" bölümünden ayarları girip "Startup Options" seçeneklerinin üçünüde işaretliyoruz.

Başa Dön

Re: ATAK PROGRAMINA ALTERNATİF USB RAPTOR
Mesaj 23 Şub 2016, 15:14 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

E.T. ede yüklemek gerek tabi demek

Başa Dön

Mesaj 23 Şub 2016, 15:20 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Atak'ın rakibi değil. Bireysel bilgisayarlarda kullanılabilir.
Birde aklıma takılan birşey var. Atak'ı yazan arkadaşa bu kadar kurulup kullanılırken acaba MEB'den bir ödül geldi mi?
O batırıp çıkara batırıp çıkara konuştukları BT öğretmenleri daha ne yapmalı?

Başa Dön

Mesaj 23 Şub 2016, 15:28 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bilgisayar öğretmenni arkadaşımızın emeği varken, birebir yardım alabiliyorken sistemi kurup çalıştırmışken, lisans sorunu olmayan atak varken gerek duymuyorum

Başa Dön

Mesaj 23 Şub 2016, 15:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

aradaugrarim yazdı:
Birde aklıma takılan birşey var. Atak'ı yazan arkadaşa bu kadar kurulup kullanılırken acaba MEB'den bir ödül geldi mi?
ilyas33 yazdı:
bilgisayar öğretmenni arkadaşımızın emeği varken, birebir yardım alabiliyorken sistemi kurup çalıştırmışken, lisans sorunu olmayan atak varken gerek duymuyorum

yav hayret bir şey kardeşim yorum yapmak için eklemedim programı alternatif düşünen varsa alsın kullansın istedim adamı paylaşdığınada paylaşacağına da pişman etmeyin yahu

Başa Dön

Mesaj 23 Şub 2016, 16:06 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

m.arslan yazdı:
aradaugrarim yazdı:
ilyas33 yazdı:

yav hayret bir şey kardeşim yorum yapmak için eklemedim programı alternatif düşünen varsa alsın kullansın istedim adamı paylaşdığınada paylaşacağına da pişman etmeyin yahu

hocam emeğine sağlık alternatif iyidir her zaman...muharrem hocamın ATAK ı da çok güzel...eleştirilere takılmayalım...

Başa Dön

Mesaj 23 Şub 2016, 16:47 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 23 Şub 2016, 16:52 
Süper Üye
Süper Üye

m.arslan yazdı:
Eklenti:
lock-n-unlock-computer-using-pen-drive-USB-Raptor1.JPG
Eklenti:
USB_Raptor_00349_(Carrot).rar

Etkileşimli Tahtalar İçin Program Tavsiyesi - USB Raptor

Etkileşimli Tahtalara USB Anahtar Yazılımı
Etkileşimli Tahtaların açılıp kapanmasını kontrol etmek için okullarımızın yoğun talepleri gelmekte. Kilit sistemini defalarca değiştiren okullarımız hala çözüm bulabilmiş değil. Öğrenciler öğretmenlerden izinsiz ve tahtaları açıyor en masumu film izlemek üzere akıllı tahtaları farklı amaçlar için maalesef kullanabiliyor.
Tahtaların öğretmen kontrolünde açılması için kullanabileceğimiz şimdilik en iyi yöntem flash bellek koruması gibi görünüyor. Hazırlayacağımız flash bellekler tahtaya takılmadığında tahtaların açılmaması öğrencilerden tahtayı korumamıza yardımcı olabilir. Bu konuda kullanılan çeşitli programlar var. Bizim tavsiyemiz ise okulumuzda aktif kullandığımız USB RAPTOR programı.

Program Nasıl Çalışıyor?
Ücretsiz açık kaynak olan programı bir çok siteden indirebilirsiniz. Çok basit bir kullanıma sahip USB Raptor kurulmadan çalıştırılıyor. Program belirleyeceğiniz bir flash belleğe key dosyası atıyor. Resimde göründüğü gibi üç adımda flash korumasını gerçekleştirebiliyorsunuz.
1.Adım= Bilgisayarı şifreyle de açabilmek için bir şifre belirliyorsunuz.
2.Adım= Key dosyası için flash bellek gösteriyorsunuz
3.Adım= Programı enable diyerek aktif ediyorsunuz.
Minimize to tray butonuna tıklayarak programı çalışır vaziyette bırakıyorsunuz.
Bu dakikadan sonra flashı çıkardığımızda ekrana müdahale kapanacak ve usb raptor ekran koruyucusu görünecek. Flashı takdığınızda ekran tekrar açılacak.
Not: Programın bilgisayar açılışında çalışabilmesi için sağ üst köşede bulunan "Advanced Configuration" bölümünden ayarları girip "Startup Options" seçeneklerinin üçünüde işaretliyoruz.

hocam sıkıntımız şu ki her bir E.T. için ayrı ayrı 1 flash hazırlamaktansa ; 1 flash belleği tüm tahtaları açabilecek şekilde yapılandırıp;bu flashtan öğretmen sayısı kadar kopyalamayı nasıl yaparız?

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2016, 06:04 
Site Gezgini
Site Gezgini

USB Raptor 000452 versiyonunda flashda oluşturduğum bir key'i başka bir flasha kopyaladım ve çalıştı. Bu şekilde bir key bir çok flasha kopyalanabilir.
Aynı zamanda ATAK için problem yaşayan çok arkadaş var. Program güzel ancak acilen güncellenmesi lazım. Windows 10'da sağlıklı kullanamadık. Sistemin yapısını bozuyor. Gizli olan admin hesabını aktif edip bunun üzerinden sistemi kontrol ediyor. Bu yüzden mağaza uygulamaları çalışamaz hale geliyor. Hesap makinesi, fotoğraf uygulaması ve office görüntüleyiciler gibi mağaza uygulamaları devre dışı kalıyor. Bir de bazı flashları tanımıyor.

USB Raptor'da bu saydıklarım olmadı. Sağlıklı çalıştı. Sadece şuna dikkat edin:
Kurup kullanığınız en son şifre registerda bir yerlerde muhafaza ediliyor. USB Raptor'u kullanmayı bırakıp daha sonra (1 ay, 2 ay, ... sonra) tekrar kullanmak isterseniz en son şifreyi hatırlıyor ve girmenizi istiyor. Sıfırdan ilk kullanım gibi olmuyor. Bu şifreyi unutursanız regedit'e girip raptor ile ilgili girdileri bulup silerseniz programı ilkkez kullanır gibi baştan açabiliyorsunuz.

Lüften yanlış anlamayın ATAK programını kötülemek adına değil geliştirilmesi adına olumlu yönde bilgilendirme yapıyorum. O zamana kadar mecburen alternatifleri kullanıyoruz.

En son hyrgul tarafından 08 Mar 2016, 11:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2016, 08:20 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Kullanacak arkadaşlara tavsiyem 32 gb flash bellek kullanmasınlar. Onu hdd olarak algılayıp usb bellek listesinde görmüyor. Onun haricinde stabil çalışan güzel bir program

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2016, 11:04 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ilyas33 yazdı:

hocam arkadaşımız paylaşmış
siz köstek olmuşsunuz
atak ın yanına alternatif bir program bence neden lmasın, muharrem hocamada teşekkürler tabiki
yeniliklere açık olmak gerek :+1:

Başa Dön

Mesaj 10 Mar 2016, 22:51 
Yeni Üye
Yeni Üye

Paylaşımın için teşekkürler. Bazı E.T.lerde windows açılışında devreye giriyor. Yalnız bazılarında açılışta devreye girmiyor. Tahtalar faz1. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Başa Dön

Mesaj 22 Mar 2016, 22:09 
Yeni Üye
Yeni Üye

Paylaşım için teşekkürler hocam :)

Başa Dön

Mesaj 22 Mar 2016, 22:38 
Site Gezgini
Site Gezgini

ATAK kadar kaliteli ve Akıllı tahtalar için çok önemli bir sorunu çözen program varken ve bunu
bilişim öğretmenlerimizden biri yapmışken, diğerlerine gerek yok

:idea: ATAK ı tek geçerim :idea:

Elinize emeğinize sağlık

Başa Dön

Mesaj 22 Mar 2016, 22:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

+1

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri