Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 865 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Sonraki
Yazar Mesaj
  ATAK 1.09 USB ANAHTAR YAZILIMI
Mesaj 29 Nis 2014, 15:14 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

gizemkar, okanformula, emreusta nickli öğretmenlerimize programa katkılarından dolayı teşekkür ediyorum...

Atak 1.09 Versiyonunun Windows 10 desteği yoktur! Windows 10 için 2.0 versiyonunu kullanınız:

bte-bilisim-teknolojileri-egitimcileri-dernegi-f275/atak-2-0-test-versiyonu-t153611.html

Kurulum için mutlaka izleyiniz:

https://m.youtube.com/watch?v=KxykH2_FILM

DeepFreeze benzeri bir koruma programı/kartı olan bilgisayarda deneyip, çalıştığından emin olduktan sonra akıllı tahtalara kurunuz.

Resim

Resim

Yapılan düzeltmeler, düzenlemeler ve geliştirmeler:
* Türkçe karakter problemi düzeltildi. (Yeni bir unicode şifreleme algoritması geliştirdim. Türkçe karakterler anahtarların çalışmamasına neden olabiliyordu)
* Tarih problemi düzeltildi. Tarih artık kontrol edilmiyor... (Artık bilgi bütünlüğü farklı bir şekilde kontrol ediliyor)
* Kurulum aşamasında farklı bir klasör seçilebiliyor.
* Kullanıcı hakları nedeniyle ".ini" dosyasını okuma hatası olursa kuran kişi müdahale edebiliyor.
*************************************************************************************************************
* Kurulumun yapılabilmesi için "Administrator" hesabı gerekir. Bunu yapmamın nedeni kurulum sırasında problem yaşanma riski...Administrator hesabı pasif durumdaysa:
Bilgisayarım sağ tuş-> Yönet -> Kullanıcı Hesapları -> Administrator hesabı üzerinde sağ tuş->Özellikler-> Hesabı aktif hale getirin. Windows 8 de Başlat menüsünde hesap isminin üzerine tıklayın. Administrator hesabını seçin...
Administrator ile yükleme seçimlik hale getirilmiştir.
*************************************************************************************************************
* Kurulum bittikten sonra bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor....
* Flash bellek oluştururken; kullanıcının öğrenciler tarafından öğrenilmesini istemediği bilgilerini de kaydedebiliyor. Böylece EBA gibi sitelere girerken öğrenciler şifreleri öğrenemiyor... (Dikkat !! Asla E-Okul Şifrelerini kaydetmeyiniz. Flash unutulursa problem olur..) Bu işlem seçimliktir... Kullanıcı flash belleğini taktığında programın sistem tepsisindeki simgesine sağ tuş yapıp şifreyi hafızaya alıp ve istediği yere yapıştırabilir..30 saniye süreyle bilgiler hafızada kalır...
Kullanıcı şifreleri en az 6 karakterden oluşmalıdır. Yoksa şifre kaydedilmez. Şifre güvenliği nedeniyle en az 6 karakterle sınırlandırılmıştır.
* Bazı güvenlik önlemleri alındı. (Geri bildirim yapan öğretmenlerimiz sayesinde...)
* TC numarasını girmek istemeyenler TC olarak 00000000000 girebilirler..
* Windows 8 de de anahtar oluşturulabilir.
* XP, Win 7,Win 8 ve Win 8.1 uyumlu. (Win8 için özel bir programla masaüstü ile açılacak şekilde ayarlanmalı. Win 8.1 için ayar yapmaya gerek yok. Win 8.1 de deneyemedim. Win8 de sorunsuz çalıştı..)
* Yumuşak geçiş (Eski anahtarlar geçersiz; fakat öncelikle öğretmenlerden flashları toplayıp anahtar oluşturabilirsiniz. Bu işlem bitince akıllı tahtalardaki program güncellenir. Güncellemeyi yaparken anahtar bellekler hem 1.06'yı açabilir, hemde 1.08'i. Çünkü farklı klasörlere anahtar dosyası oluşturuluyor..)
* Flash bellekteki dosyaların yerini değiştiren virüslerden dolayı anahtar geçersiz oluyordu. Artık dosyayı eski yerine taşıdığınızda anahtar olarak çalışmaya devam edebilir...
TEST eden arkadaşlara teşekkür ederim...

Dikkat!!!!! Programı yüklemeden ya da yükledikten sonra Bios ayarlarını mutlaka yapınız (Bios giriş şifresi eklemek, USB kalıt desteğini kapatmak [klavye ile pardus seçilemez hale gelir], Sadece Hdd ile boot edip diğer bootable aygıtları kapatın) !!!!! Bu yazılımın sizden habersiz kaldırılamaması için gereklidir!!!

ATAK 1.09 STABİL VERSİYON (HDD olarak gözüken flashları da görebiliyor)
DİKKAT! Orta okullar için geliştirilen SSD (Solid State Disk) içeren akıllı tahtalarda denenmemiştir. NetSupport Protect programını kaldırmanız tavsiye edilir. Çünkü bu program bazen Windows Gezginini durdurmaktadır. Bu durumda anahtar tahtayı açmayabilir.
http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... rg_tr9.rar
ATAK 1.09 ve ATAK 1.08 anahtar bellekler birbiriyle uyumludur

ATAK 1.08 STABİL VERSİYON
http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... rg_tr8.rar

ATAK 1.07 TEST VERSİYONU
Bu versiyon test edildi ve geri dönütlere göre yukarıdaki versiyon geliştirildi. 1.07 kurmuş olanlar kullanmaya devam edebilirler. Farkı ne diye sorarsanız; yukarıdaki versiyonda farklı flashları da görebilmesi için ek kod var. Flash_Hazirla programı flash seri numaralarını daha etkin şekilde bulabiliyor... Şifrelemede kullanılan anahtarlar yukarıdaki versiyonda daha güvenli. 1.07 ile oluşturulan anahtar 1.08 li akıllı tahtayı açmaz.
http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... rg_tr7.rar

İlk 4 sayfada 1.07 test sürümü ile ilgili yazışmalar vardır.

Flash belleklerin virüsler tarafından bozulmasını engellemek istiyorsanız, hazırladığımız sunuyu inceleyebilirsiniz.

Biostan "USB kalıt desteğini" kapatırsanız Pardus İşletim sistemi seçilemez hale gelir. Biostan HDD sürücüden başka bir sürücüyle açılmasını engelleyiniz.
Anahtar Kelimeler: Usb key security, usb key maker, usb anahtar, usb key, usb güvenlik, usb güvenlik yazılımı, usb kullanıcı girişi, free usb key maker, key maker, usb security, usb security for school, usb logon, usb logon key, logon key, usb dongle, USB Belleğinizi Pc Anahtarı Olarak Kullanın, BİLGİSAYARINIZI SİZDEN BAŞKA KİMSE AÇAMASIN, PC'nizi USB sürücüsü ile kilitleyin!, USB belleğinizi PC'nizi kilitleyip açabileceğiniz bir anahtar haline getirin, atak 1.08, atak usb

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[308.07 KiB]
flash_korumak.zip

8408 kere indirildi
Dosya yorumu: Akıllı tahtaya kurulum programı
atak_kur.jpg
atak_kur.jpg [ 45.46 KiB | 79378 kere görüntülendi ]
Dosya yorumu: Flash_Hazirla
flash_hazirla.jpg
flash_hazirla.jpg [ 63.92 KiB | 79378 kere görüntülendi ]

En son muharremyildiz tarafından 05 Mar 2017, 20:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 35 kere düzenlendi.
Başa Dön

Re: ATAK 1.07 USB ANAHTAR TEST
Mesaj 29 Nis 2014, 16:41 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Geri bildirimleri bekliyorum...

Başa Dön

Re: ATAK 1.07 USB ANAHTAR TEST SÜRÜMÜ
Mesaj 29 Nis 2014, 18:29 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

eline emeğine sağlık hocam, tahtam yok olunca kullanırız inş.

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 11:17 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Muharrem hocam emeğine sağlık, 1.06'yı gayet sorunsuz kullanıyoruz, tekrar teşekkür ederiz. yeni geliştirmeler yapmışsın. En kısa deneyip görüşlerimizi belirtiriz. bu sefer sanırım eksiksiz olmuş gibi duruyor.

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 11:33 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

TEŞEKKÜRLER:)

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 11:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

who_is_who yazdı:
Muharrem hocam emeğine sağlık, 1.06'yı gayet sorunsuz kullanıyoruz, tekrar teşekkür ederiz. yeni geliştirmeler yapmışsın. En kısa deneyip görüşlerimizi belirtiriz. bu sefer sanırım eksiksiz olmuş gibi duruyor.

Önemli değil hocam... Eğer el birliği ile test edebilirsek herkes için iyi olacak... Bir sıkıntı varsa önlem almak böyle daha kolay. Görüşlerinizi bekliyorum... İyi çalışmalar dilerim...

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 11:39 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler hocam.... :++:

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 11:41 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

skolst yazdı:
TEŞEKKÜRLER:)

Yardımlarınız için ben de şimdiden teşekkür ederim :) Test aşamasında olduğunu unutmayın... indirenler test ediyordur umarım...

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 11:46 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Windows 8.1 de deneyen veya anahtar oluşturan oldu mu? Türkçe karakter problemi daha önceden yaşayanlar, sorun düzelmiş mi?

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 14:52 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam ben akşam tüm tahtalara bunu kurayım :D. tarih derdim vardı sadece. birde hazır test sürüm diyorsunuz ya hocam şöyle birşey yapsanız. ortadaki kocaman logoyu sağ alta yada solt alta alsanız altınada ismi yazsanız?. Mesela biz özel okuluz logosunu koysak ortaya yada oda olmasın ortaya kendi ekledğimiz sözler çıksa??? nasıl olur? bir txt denden sözleri çektirsek en basiti nasıl olur??

win8.1 içinde. ben kendi laptobumda denerim. yalnız sizin demek istediğinizi anladım galiba bilgisayar açılınca direk metro arayüzü değilde masaüstü gelenlerde çalışıyor diyorsunuz galiba? onu demek istiyorsanız iki türlüde denerim ben bu akşam dener yarın dönüş sağlarım umarım.

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 14:56 
Site Gezgini
Site Gezgini

birde ben birşey söyliyeyim. mesela akıllı tahtalarınız internete bağlı. hoca girdi flash bellek çalışmadı kafanızı ütülüyor yada oturduğunuz yerden kapatmak istiyorsanız. Ben radmin kullanarak uzaktan cmd den taskkill /im işlem ismini yazıp ağ üzerinden kapatbliliyorum tek sıkıntı explorer exe nin gelmemesi oda pek sıkıntı olmuyor:) haberiniz olsun hocalarım. bende arıza hoca çok saç bırakmadılar çözümü böyle buldum. snra usb protect le flashı açarak keyi yavas yavaş hallediyorum.

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 14:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Muharrem hocam ellerine sağlık

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 15:12 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

:++: tşkkrlr

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 17:24 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

emreusta yazdı:
hocam ben akşam tüm tahtalara bunu kurayım :D. tarih derdim vardı sadece. birde hazır test sürüm diyorsunuz ya hocam şöyle birşey yapsanız. ortadaki kocaman logoyu sağ alta yada solt alta alsanız altınada ismi yazsanız?. Mesela biz özel okuluz logosunu koysak ortaya yada oda olmasın ortaya kendi ekledğimiz sözler çıksa??? nasıl olur? bir txt denden sözleri çektirsek en basiti nasıl olur??

win8.1 içinde. ben kendi laptobumda denerim. yalnız sizin demek istediğinizi anladım galiba bilgisayar açılınca direk metro arayüzü değilde masaüstü gelenlerde çalışıyor diyorsunuz galiba? onu demek istiyorsanız iki türlüde denerim ben bu akşam dener yarın dönüş sağlarım umarım.

Hocam ağ desteği üzerinde çalışıyorum. Böylece istediğiniz mesajı verebileceksiniz. Uzaktan açıp kapatabileceksiniz. ALLAH izin verirse görüntü aktarma da yapmak istiyorum... Netsupport/NetOp tarzı bir program olacak...Logo biraz küçültülecek. Zaten ekranda güvenlik kodu resmi olacak. "Tekil, Değişken Güvenlik Kodu" yardımıyla öğretmen tabletinden ağa bağlı istediği akıllı tahtayı açabilecek... Öğretmen akıllı tahtadan öğrenci tabletlerine soru sorup cevap alabilecek...Bu nedenle logonun küçülmesi gerekiyor... Mesajı text dosya üzerinden vermek tehlikeli olur, bir öğrenci dosyayı bulup içine istenmeyen birşeyler yazabilir...

Hobi olarak ilgilendiğim için hızlı geliştirme yapamıyorum...ailemle ilgilenmem gerekiyor...

Windows 8.1 de deneyebilirseniz sevinirim. Programlama yaptığım bilgisayar hala Xp...

Başa Dön

Mesaj 30 Nis 2014, 17:51 
Aktif Üye
Aktif Üye

Bizimki pilot okuldu ve önceki sürüm bir türlü çalışmadı. Haftaya salı günü test edip sonucu size yazarım(Belirli günler gittiğim bir okul çünkü). Emeğinize sağlık.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 865 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri