Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 870 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: ATAK 1.09 USB ANAHTAR YAZILIMI
Mesaj 11 Kas 2016, 13:27 
Site Gezgini
Site Gezgini

confrere yazdı:
merhaba arkadaşlar, herkes bazı sorular sormuş üstüste bazıları cevaplarını alamamış ama, ben de soracam, bi umut belki bilgi sahibi olan arkadaşlar cevaplarlar :? :)

okulumuzda atak kurmak istiyoruz. sıkıntısız sorunsuz pratik yoldan yapmak istiyorum.

1. 1.09 versiyonunda 'Kurulumun "Administrator" adlı hesap ile yapılıp yapılmadığını kontrol etme' kutucuğunu işaretleyerek devam etsek bi sıkıntı yaşar mıyız?

(Tahta imajını attığım bi masaüstü pc.de denedim, deepfreeze aktifken bi sorun olmadı, tabi anahtar yaptığım flashı tak çıkar yaptım sadece, pc yi yeniden başlatamadım, deepfreeze li bi pc de deneyin uyarısına uyarak. bi kısır döngüye giriyor sonuçta durum.)

2. Tahtalarda okulun kendi için hazırladığı,sade, kullanılmaya alışılmış bir imajı kurulu, Administrator hesabıyla açamıyorum, ya da bunun için ne yapmam gerekiyor?

3. Bios a şifre koymak şart mı? Koymadığımız takdirde ne gibi sıkıntılarla karşılaşabiliriz?

Kafamdaki bu soruların cevabını bulmadan atak kurulum işine girişemiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

"Administrator" adlı hesap ile yapılıp yapılmadığını kontrol etme' işaretleyerek kurdum daha önce bir problem olmadı çalışıyor.
Unutulan admin şifresini değiştirmek için livexp benzeri bir program kullanıp bootable başlatıp şifreyi değiştirmelisiniz.daha önce pc de yaptım ama kullandığınız işletim sistemine uygun program adı şuan hatırlamıyorum.
biosa şifre koymazsanız klavye takıp biosa şifre koymayı bilen bir öğrenci sizden önce bunu yaparsa onu kırmakla uğraşırsınız ya da tahtaya format bile atabilir..

Başa Dön

Mesaj 11 Kas 2016, 13:29 
Site Gezgini
Site Gezgini

Bazı flashlarda yapılan anahtar çalışıyor bazılarında çalışmıyor problemi çoğu kişinin yaşadığı bir sorun sanırım. Benim FAT32 olan flashta hazırladığım anahtarın çalışmadığını ama NTFS ile formatlanan flashta çalıştığını farkettim. Deneyin belki çözüm buradadır..

Başa Dön

Mesaj 13 Kas 2016, 19:47 
Yeni Üye
Yeni Üye

Administrator şifresi ile kurulum yapma işini bir türlü halledemedim. Çünkü şifreyi bilmiyorum..(Ebaadmin ile kurunca program çalışıyor ancak tekrar açınca tahta direkt açılıyor). Nerede hata yapıyorum?

Başa Dön

Mesaj 13 Kas 2016, 20:01 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

m.alcin yazdı:
Bazı flashlarda yapılan anahtar çalışıyor bazılarında çalışmıyor problemi çoğu kişinin yaşadığı bir sorun sanırım. Benim FAT32 olan flashta hazırladığım anahtarın çalışmadığını ama NTFS ile formatlanan flashta çalıştığını farkettim. Deneyin belki çözüm buradadır..

ntfs'li olduğu halde açılmayan da oluyor. Hatta bazı flashlar bazı tahtalarda açarken bazılarında açmayabiliyor. İlginç ama böyle kabul ettim ben artık :D

Buraya bakarlar mı :?:

Başa Dön

Mesaj 15 Kas 2016, 11:41 
Yeni Üye
Yeni Üye

Bilgisayarımda norton yüklü. Atak programını virüs olarak algılıyor :)

Başa Dön

Mesaj 17 Kas 2016, 09:52 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

omd yazdı:
m.alcin yazdı:

ntfs'li olduğu halde açılmayan da oluyor. Hatta bazı flashlar bazı tahtalarda açarken bazılarında açmayabiliyor. İlginç ama böyle kabul ettim ben artık :D

AYNEN bizde de durum böyle ATAK kullansak bir türlü kullanmasak başka

Başa Dön

Mesaj 18 Kas 2016, 13:42 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Sorunlu tahtalardan atak programını kaldırarak sorunu aştım ben :D

Buraya bakarlar mı :?:

Başa Dön

Mesaj 18 Kas 2016, 15:12 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Ben de kadırdım ama bu defa tenefüslerde okul düğün salonuna dönüyor :D

Başa Dön

Mesaj 21 Kas 2016, 21:12 
Site Gezgini
Site Gezgini

Muharrem Hocam mrb
Programı 2 yıldır kullanıyoruz. Sayenizde usb giriş yerlerinin ve tahtaların ömrünü uzattık. Ancak bu sene bazı sorunlar ile karşılaşıyorum.
1-Bazı tahtalar canının istediği flashı canının istediği zaman görüyor. Mesela 11-A sınıfı x flashı bazen görüyor, bazen görmüyor. Veya a hocasının flashını görmüyor b hocasının flashını görüyor. (A hocası başka bir gün takınca görebiliyor)
2- En çok karşılaştığım sorun. Öğretmene flash veriyorum. 2-3 vs ders kullanıyor. birkaç gün sonra geliyor. Flashım açmıyor. Tekrar kurup veriyorum. 2 gün sonra yine geliyor. 1-2 sınıfta açtı şimdi tekrar açmıyor diye. Kafayı yemek üzereyim. :verymad:
3- Tahtaların flashı tanıma süresi uzadı. İlk başlarda 5-15 saniye sürerken şimdi 40-50 saniye sürebiliyor. (Program eski di mi acaba :D)
Not: Tüm tahtalarda koruyucu program var ayrıca atak flashlarına virüs bulaşmasın diye yazmaya kapatıyorum. Yani tahtalarda flashlarda virüs olamaz.
Teşekkürler.

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2016, 21:29 
Yeni Üye
Yeni Üye

tesekkurler hocam programı bir yıldır kullanıyorum sorunsuz calısıyor ama usb tanıma surelerı uzamaya basladı

Başa Dön

Mesaj 28 Kas 2016, 13:13 
Site Gezgini
Site Gezgini

Değerli arkadaşlar müdür bey benden tahtalara atak kurmamı istedi.sorularımı yanıtlayabilrseniz çok memnun olurum,ben gerekli araştırmaları yaptım fakat soru işaretlerim var hala.
1) Programı ilk önce kendi pc me kurup kurulum ve kaldırma usb lerini oluşturduktan sonra mı tahtalara kuracağım?
2)anahtar yaptığım usb atak kurulu tüm tahtaları açar mı ?
3) kaldırma usb sini en başta yapmak zorunda mıyım ,daha sonradan olmaz mı ?
Şimdiden çok teşekkür ederim

Başa Dön

Mesaj 28 Kas 2016, 13:40 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam;
1-evet
2-evet
3-olur :)

Başa Dön

Mesaj 28 Kas 2016, 13:49 
Site Gezgini
Site Gezgini

Hocam çok çok teşekkürler :D

Başa Dön

Mesaj 29 Kas 2016, 09:27 
Site Gezgini
Site Gezgini

kurulum için gerekli dosalar yok diye hata veriyor program defalarca yeniden indirdim.eksik dosya mı var acaba yardım edebilir misiniz arkadaşlar ? :?

Başa Dön

Mesaj 29 Kas 2016, 15:46 
Site Gezgini
Site Gezgini

kirazımsı yazdı:
kurulum için gerekli dosalar yok diye hata veriyor program defalarca yeniden indirdim.eksik dosya mı var acaba yardım edebilir misiniz arkadaşlar ? :?

hocam atak.ini dosyası klasörün içinde mutlaka olmalıdır

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 870 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri