Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 857 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: ATAK 1.09 USB ANAHTAR YAZILIMI
Mesaj 26 Eyl 2016, 09:00 
Yeni Üye
Yeni Üye

Merhabalar hocalarım ben atakı kurdum.sonra sıfırlama usb si yaptım o da oldu fakat yeniden kurmak istedim fakat atak kurulu diye uyarı verdi şuan kuramıyorum atakı ne yapmam gerek

Başa Dön

Mesaj 28 Eyl 2016, 13:35 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Atak programini kurdum fakat usb anahtari taninmadi diyor.4 flash bellekle denedim ama olmadi acaba nedeni ne olabilir.fikir verebilecek arkadaslar var mi ?

Saygılarımla

Başa Dön

Mesaj 28 Eyl 2016, 13:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Muharrem hocam, Atak'ı uzun zamandır kullanıyorum, bugün şöyle bir sıkıntı oldu.

Usbyi tanımama aşamasında saniye arttı yükseldi, sözler sık sık değişti, bi haller oldu, tanıdıktan sonra normal çalışıyor, tanımama aşamasında ve usbyi ilk takma aşamasında bunlar oldu,

kolay gelsin

Başa Dön

Mesaj 29 Eyl 2016, 10:33 
Site Gezgini
Site Gezgini

Merhabalar,
Biz de bu programı kullanmaya başlayacağız. Flash belleklerde olması gereken bir özellik var mı? Yani okul toplu olarak alacağı için bellekleri, USB 3.0 olanlardan değil de, fiyatı uygun olanlardan seçeceğiz. Flash bellek özelliğinin tahtanın açılma hızına bir etkisi oluyor mu?

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2016, 14:10 
Aktif Üye
Aktif Üye

merhabalar atak programı 1.09 ve 1.08'İ kurmayı denedim. Öğretmen bilgisayarında Flash_hazırla.exe dosyasını çalıştırıp ayarları yaptıktan sonra Akıllı tahtayı Ebaadmin şifresi ile açıyoruz ve administrator olarak açmalısın diye hata veriyor.
NOT .Akıllı tahta da bilgisayar /yönet / kullanııcılar / hesap devre dışı tik seçili değil kontrol edildi.
2- admin olup olmadığını kontrol etme tik'i seçildiginde de bozuk dosya hatası veriyor.

yani kuramadıkkk. YARDIM

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2016, 14:30 
Yeni Üye
Yeni Üye

okuldaki bütün tahtalarda atak 1.09 var fakat okul tahtalarına kurulan programı çalıştıran anahtarlar sınırlı sayıda kişde var yeni tayin olan arkadaşlara anahtar oluşturacağız fakat anahtar oluşturulan bilgisayar formatlanmış ve anahtar oluşturamıyoruz bu noktada bir çözüm önerisine ihtiyacımız var acil yardım lütfen....

Başa Dön

Mesaj 14 Eki 2016, 12:47 
Aktif Üye
Aktif Üye

sayın hocam win10 yüklü tahtalarda denedim. çalışıyor fakat sanal masaüstü eklenerek kilit sistemi devre dışı bırakılıyor bunun için ne yapabilirim.

Başa Dön

Mesaj 17 Eki 2016, 23:09 
Yeni Üye
Yeni Üye

te5irtozu yazdı:
okuldaki bütün tahtalarda atak 1.09 var fakat okul tahtalarına kurulan programı çalıştıran anahtarlar sınırlı sayıda kişde var yeni tayin olan arkadaşlara anahtar oluşturacağız fakat anahtar oluşturulan bilgisayar formatlanmış ve anahtar oluşturamıyoruz bu noktada bir çözüm önerisine ihtiyacımız var acil yardım lütfen....

Bende de aynı durum söz konusu, ne yapılabilir? Tüm tahtaları formatlamamız mı lazım

Başa Dön

Mesaj 20 Eki 2016, 01:44 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar bu atak programını denedim deep freeze li tahtada. Ancak atakı kaldırma için flashı taktığımda bilgisayar yeniden başlıyor ve deep freeze den dolayı anahtar tekrar devreye giriyor. Böyle bir sarmala girdi. Bunun çözümü nedir acaba. Nasıl bir yöntemle çözebiliriz.

Başa Dön

Mesaj 20 Eki 2016, 08:04 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

:)

Başa Dön

Mesaj 20 Eki 2016, 09:10 
Yeni Üye
Yeni Üye

WİNDOWS 10 İÇİM UYUMLU HALE GETİRİLDİ Mİ ACABA?

Başa Dön

Mesaj 20 Eki 2016, 09:26 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

cimzeng yazdı:
WİNDOWS 10 İÇİM UYUMLU HALE GETİRİLDİ Mİ ACABA?

2.0 kullan hocam.

Başa Dön

Mesaj 29 Eki 2016, 22:38 
Yeni Üye
Yeni Üye

Merhaba sayın hocalarım, 3 adet sorum var ATAK programının kullanımıyla ilgili:

Programı tahtalara kurmadan önce 6 adet USB belleğe anahtar attım. Sonrasında programı tahtalara kurdum, ancak 10 USB'ye daha anahtar atmam lazım. Anahtarları USB'lere attığım anda kullanılabilir hale geliyor mu, yoksa programı tahtalardan kaldırıp tekrar kurmam mı gerekiyor?

Windows 10 kurulu bir tahtaya ATAK 2.0 kursam, ATAK 1.09 anahtarları çalışır mı?

Windows 8.1'e kurulum yaparken sanal klavye kayboldu ve tüm sınıfları 9/A olarak kaydettim. Sonradan bu sınıf adları değişiyor mu?

Edit (Soruların cevabını buldum):

1. Kullanılabilir hale geliyor, tekrar kurmaya gerek yok.
2. Çalışıyor
3. 1.09 versiyonunda değil ama 2.0 versiyonunda değişebiliyor.

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2016, 10:13 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

merhaba arkadaşlar, herkes bazı sorular sormuş üstüste bazıları cevaplarını alamamış ama, ben de soracam, bi umut belki bilgi sahibi olan arkadaşlar cevaplarlar :? :)

okulumuzda atak kurmak istiyoruz. sıkıntısız sorunsuz pratik yoldan yapmak istiyorum.

1. 1.09 versiyonunda 'Kurulumun "Administrator" adlı hesap ile yapılıp yapılmadığını kontrol etme' kutucuğunu işaretleyerek devam etsek bi sıkıntı yaşar mıyız?

(Tahta imajını attığım bi masaüstü pc.de denedim, deepfreeze aktifken bi sorun olmadı, tabi anahtar yaptığım flashı tak çıkar yaptım sadece, pc yi yeniden başlatamadım, deepfreeze li bi pc de deneyin uyarısına uyarak. bi kısır döngüye giriyor sonuçta durum.)

2. Tahtalarda okulun kendi için hazırladığı,sade, kullanılmaya alışılmış bir imajı kurulu, Administrator hesabıyla açamıyorum, ya da bunun için ne yapmam gerekiyor?

3. Bios a şifre koymak şart mı? Koymadığımız takdirde ne gibi sıkıntılarla karşılaşabiliriz?

Kafamdaki bu soruların cevabını bulmadan atak kurulum işine girişemiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön

Mesaj 11 Kas 2016, 13:15 
Yeni Üye
Yeni Üye

zerziv yazdı:
arkadaşlar bu atak programını denedim deep freeze li tahtada. Ancak atakı kaldırma için flashı taktığımda bilgisayar yeniden başlıyor ve deep freeze den dolayı anahtar tekrar devreye giriyor. Böyle bir sarmala girdi. Bunun çözümü nedir acaba. Nasıl bir yöntemle çözebiliriz.

önce deepfreeze i pasif hale getirerek bilgisayarı açmalısınız ve sonra ATAK kaldırma flasını takarsanız bir problem kalmaz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 857 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: hakan_431 ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri