Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: NSS ile Test Hazırlama-Görsel Ders
Mesaj 08 Şub 2012, 10:44 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler.

Başa Dön

Mesaj 08 Eyl 2013, 20:38 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Konuyu hortlatmak gibi bir niyetim olduğunu baştan belirteyim :)
Hocam çok teşekkürler. Şimdi dersler de zorunlu oldu 5 ve 6. sınıflara dönemde en az iki sınav yapmamız lazım. Kağıtla kürekle uğraşmak yerine bu programı kullanırız artık. Hazırladığımız test dosyalarını paylaşırsak geniş bir soru havuzu oluşacaktır. Henüz uygulamayı kullanmadım, sadece videonuzu izledim. Acaba bir çıktı, rapor vb birşeyler alınabiliyor mu? Sonuçta sınav evraklarının saklanması gerekir, müfettiş neyim gelirse onlara da evrak göstermek gerekir.

Başa Dön

Mesaj 08 Eyl 2013, 21:31 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

kullanıcı adı ve şifrem neydi unuttum giremiyorum ben :)

Başa Dön

Mesaj 08 Eyl 2013, 22:19 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler korsan çok güzel bir paylaşım.

Başa Dön

Mesaj 08 Eyl 2013, 22:24 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

by_katliam yazdı:
kullanıcı adı ve şifrem neydi unuttum giremiyorum ben :)

admin-admin olması gerek :)

unknownrealmman yazdı:
Konuyu hortlatmak gibi bir niyetim olduğunu baştan belirteyim :)
Hocam çok teşekkürler. Şimdi dersler de zorunlu oldu 5 ve 6. sınıflara dönemde en az iki sınav yapmamız lazım. Kağıtla kürekle uğraşmak yerine bu programı kullanırız artık. Hazırladığımız test dosyalarını paylaşırsak geniş bir soru havuzu oluşacaktır. Henüz uygulamayı kullanmadım, sadece videonuzu izledim. Acaba bir çıktı, rapor vb birşeyler alınabiliyor mu? Sonuçta sınav evraklarının saklanması gerekir, müfettiş neyim gelirse onlara da evrak göstermek gerekir.

Sınav sonunda rapor veriyor hocam ama onu yarın program üstünde bir hatırlayıp rapor ne kapsamlı bir baksak daha iyi.

Başa Dön

Mesaj 08 Eyl 2013, 23:07 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ben de geçen sene kurcalamıştım ama çözememiştim, teşekkürler hocam iyi oldu.

Başa Dön

Mesaj 10 Eyl 2013, 22:04 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

İlk izlenimlerim :
Uygulama fena değil, iş görür. En büyük sıkıntı test esnasında öğrenci istediği anda masaüstüne dönebilir veya görev yöneticisinden uygulamayı kapatabilir. Her öğrenci için ayrıntılı döküm halinde sonuç çıktısı alınabiliyor. Puanlama bölümü kullanılırsa öğrenciler sınav bitiminde sınav sonuçlarını hemen öğrenebilecek. Uyuglama penceresinde öğrencinin ad soyad sınıf vs bilgilerini girebileceği bir alan oluşturamadım maalesef. Soru türü seçerken açık uçlu soru seçeneği yok, olasydı 1. soru adınız soyadınız şeklinde oluşturulabilir ve buradan öğrenci bilgisine ulaşılabilirdi.
Sınav sonuçlarını kaydedemedim. Sınav bitiminde çıktı aldınız aldınız, test konsolundan çıktıktan sonra sınav sonuçlarına tekrar ulaşamıyoruz. Sadece "günlüğe gönder" diye bir seçenek var. Oradan bir pdf dosyası oluşturabildim ama tam işlevsel mi emin değilim.
Bu yıl 5 ve 6. sınıflarda dönemde 1 uygulama 1 de teorik sınav yapmayı düşünüyorum. Teorik sınavı büyük ihtimalle nss test konsolu ile yapacağım. Sınav evrakı okuma derdi yok herşeyden önce :) Aynı zamanda ünite sonlarında da kullanılabilir.

Başa Dön

Mesaj 10 Eyl 2013, 22:50 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

[quote="unknownrealmman"]İlk izlenimlerim :
Uygulama fena değil, iş görür. En büyük sıkıntı test esnasında öğrenci istediği anda masaüstüne dönebilir veya görev yöneticisinden uygulamayı kapatabilir. Her öğrenci için ayrıntılı döküm halinde sonuç çıktısı alınabiliyor. Puanlama bölümü kullanılırsa öğrenciler sınav bitiminde sınav sonuçlarını hemen öğrenebilecek. Uyuglama penceresinde öğrencinin ad soyad sınıf vs bilgilerini girebileceği bir alan oluşturamadım maalesef. Soru türü seçerken açık uçlu soru seçeneği yok, olasydı 1. soru adınız soyadınız şeklinde oluşturulabilir ve buradan öğrenci bilgisine ulaşılabilirdi.
Sınav sonuçlarını kaydedemedim. Sınav bitiminde çıktı aldınız aldınız, test konsolundan çıktıktan sonra sınav sonuçlarına tekrar ulaşamıyoruz. Sadece "günlüğe gönder" diye bir seçenek var. Oradan bir pdf dosyası oluşturabildim ama tam işlevsel mi emin değilim.
Bu yıl 5 ve 6. sınıflarda dönemde 1 uygulama 1 de teorik sınav yapmayı düşünüyorum. Teorik sınavı büyük ihtimalle nss test konsolu ile yapacağım. Sınav evrakı okuma derdi yok herşeyden önce :) Aynı zamanda ünite sonlarında da kullanılabilir.[/quote]
hocam öğrencilerden ad soyad isteme var. uygulamanın öncesinde nss ana ekranında student register (veya bende 11 türkçesi var öğrenci kaydı) diyorsunuz ekranlarında ad soyad numara sınıf isteyen bir pencere açılıyor. öğrenciler buradan giriş yapıyorlar sonrasında program da sınava o isimle alıyor öğrenciyi. ben de kullandım okulda deneme quiz falan da yaptım. uygulanabilirlik ve anında değerlendirme açısından güzel. öğrencilerin de çok hoşuna gitti arada alıştırma quizleri yapmayı düşünüyorum bununla. fakat eksikleri çok dediğiniz gibi. esneklik yok, klasik soru yok, soru tipleri kısıtlı, şık sayıları kısıtlı, 4'ten fazla şık veremiyorsunuz çoğu soru tipi için. bunlar da olsa süper olurdu gerçek sınavları da bununla yapardım

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2013, 23:46 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Geçmiş yıllarda da ilk kez dersine girdiğim sınnıflarda yaptığım öğrencilerin mevcut bilgi düzeyini ölçmeye biraz olsun yarayan testi nss test konsoluna aktardım. Sınav dosyasını paylaşıyorum. Test analizini yapabileceğiniz excel dosyasını da gönderiyorum. BTY dersinin hangi sınıfta hangi düzeyde işlenmesi gerektiği ile ilgili bir miktar fikir sahibi olabilmek adına kendinize göre geliştirerek kullanmanızı tavisye ederim arkadaşlar.

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[57.18 KiB]
nss-test.rar

98 kere indirildi
Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2013, 15:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Takip

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2013, 22:57 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Google formlarla daha esnek birşeyler yapılabilir ama benim kafama takılan müfettiş bilgisayar çıktısı kağıdı kabul eder mi

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2013, 23:37 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

dokmeefrail yazdı:
Google formlarla daha esnek birşeyler yapılabilir ama benim kafama takılan müfettiş bilgisayar çıktısı kağıdı kabul eder mi

görünce belki artık yaşlandık,neler çıkmış aklımızın ermediği der emekli olurlar :wink:

Başa Dön

Mesaj 09 Kas 2013, 00:31 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Bende bugün biraz uğraştım. hatta konuyu buraya açacaktım. Bende önce hocam davranmış. Hazırladığımız soruları paylaşırsak çok iyi olur ve elimizde büyük bir arşiv meydana gelir. Tabii sınavı yapılırken karşılaşılan sorunları da burada paylaşmak gerekir.

Başa Dön

Mesaj 10 Kas 2013, 12:50 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler.

Başa Dön

Mesaj 16 Kas 2013, 09:27 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

teşekkürler...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri