Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Cepte Clup dolandiriciligi
Mesaj 01 Tem 2016, 00:31 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Az önce nette gezinirken bir video dikkatini çekti izlemek için tikladim cep telefonuma cepte clup üyeliğin başlatıldığı VE haftalık 14 tl kesileceği iptal etmek için falan numaraya iptal yazıp gönderin yazıyordu. Iptal için mesaj yazdım gelen smste uyeligimin olmadığı yaziyorsu.işin kötü tarafi telekom (avea) aradım gerçekten uyeligimin yaptırıldığı ve hesabimdaki 4 tl gitmiş muhtemelen gelecek ay 10 tl daha ödeyeceğim.Bu serefsizler nasıl oluyorda bir videoya tiklamakla üye yapıyorlar ve anında faturaya yansıyor.Btk uyuyor buna düzenleme acilen yapmalı bir sürü insan benim gibi mağdur olabileceğini düşünüyorum. Siz siz olun hattinizi mobil ödemeye kapatın bu alcaklarin oyununa gelmeyin. :x

Başa Dön

Re: Cepte Clup dolandiriciligi
Mesaj 01 Tem 2016, 01:23 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

cep telefonunda sms şifre vb bir bilgi geldi mi

Başa Dön

Re: Ynt: Cepte Clup dolandiriciligi
Mesaj 01 Tem 2016, 01:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Senin parayı bu kadar kolay verdiğine göre avea ile anlaşması vardır.
Yoksa EFT yapmak bile daha zor.
Gerçi miktarın küçüklüğü yüzünden savcılığa gitmezsin.Bu oyun binlerce kişiye devam eder.

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=5&ved=0CDgQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.bilgisayarbilisim.net%2Fvisual-basic-f78%2Fvisual-basic-yazilimi-matematikci-v1-0-t45561-75.html&ei=ytCGVZrqFcS2sQGOrp3gDw&usg=AFQjCNGKnZHFHv7MiUUBHnYJdRS0a6TI5A
USB AŞISI Flash belleklerinizi basit ama etkili koruyun.
http://www.bilgisayarbilisim.net/guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/virusle-ugrasmayin-usb-ler-ve-sistemlere-asi-kampanyasi-t41958.html

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 02:15 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

uysal_rockci yazdı:
cep telefonunda sms şifre vb bir bilgi geldi mi

Evet ama gelen şifreyi kullanmadigim gibi .üyeliği kabul etme durumun bile olmadı videoya tikladim izlemeden aninda SMS geldi.

COBOL yazdı:
Senin parayı bu kadar kolay verdiğine göre avea ile anlaşması vardır.
Yoksa EFT yapmak bile daha zor.
Gerçi miktarın küçüklüğü yüzünden savcılığa gitmezsin.Bu oyun binlerce kişiye devam eder.

Muhtemelen ama avea must.temsilcisi bunlar otomotik oluyor bizimle alakası yok duyup sıyrıldı işten.Haram zikkim olsun her kim bu değirmene su goturuyorsa.

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 02:52 
Yeni Üye
Yeni Üye

aynı durum 5 ay önce benim başıma geldi. müşteri hizmetlerini aradım mobil ödemem kapalı diyorum. adam bana bu ödeme mobil ödeme dışı diyor. kardeş hattım kredi kartı mı ki üzerine alış veriş yaptırıyorsunuz diye çıkıştım. hakem heyetine başvuracam dedim. itirazınızı oluşturalım dediler. ertesi gün arayıp parayı iade edecez dediler. sonraki faturamdan 7 tl düşürüldü. geri kalan 23 tl için her ay arıyorum bıkmadan sonraki ay düşürülecek faturanızdan söyleniyor. en som email attım ödeyin diyebyoksa hakem heyetine başvuracam dedim cevap bekliyorum.

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 02:53 
Yeni Üye
Yeni Üye

hocam mevla küçük bile olsa böyle dolandırıcılıkları yanlarına bırakmayın. gerekirse hakem heyetine gidelim.

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 03:15 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Geçensene benim başımada geldi. Üyeliğim nasıl başladı hiç haberim yok ancak üyeliğinizi iptal etmek için şu numaraya sms atın diye mesajlar gelip duruyordu. bende nasıl olsa hiçbir yere üyeliğim yok bunlar dolandırıcı diye hiç aldırış bile etmiyordum. Faturam gelince baktımki Videomobi diye bir video sitesine üye olmuşum ve haftalık 7 TL para yani aylık 28 TL kesmişler. Bende müşteri hizmetlerini aradım yok işte internet üzerinden video izlemişimde onun için kesilmiş diyorlar. Bende bu sitenin adresini verin nerdeyse girip bakayım diyorum onuda veremiyorlar. Velhasıl sonradan öğrendimki Vidyomobi aveanın bir yan kuruluşu imiş. Paramı geri vermediler bende Vodofona geçiş yaptım. Ondan sonrada oğlumun çükünü aldılar benden :P

Küfür savurma boyun kestiğin semercilere."
M.Akif ERSOY

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 03:37 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

1 2 ay öncede bende oldu bi siteye girdim dikkat etmedim çıkan reklamda evet tıkladım video üyeliğiniz 30tl karşılığında başladı diye uyarı geldi. Hemen iptal mesajı attım ama yinede faturasız hattimdaki 10tl yi kestiler 2 hafta sonra yükleme yaptım 20 daha kestiler. Yani 30 tl ye çöktuler bizim de

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 09:35 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Bilgilendirme için teşekkürler az önce mobil ödeme kısmını iptal ettirdim.

Türk Telekom İptal (AVEA): Mobil ödeme kullanımına kapatmak için "MOBİLODEME İPTAL" yazıp 5555'e kısa mesaj atabilirsiniz.
Vodadone İptal Vodafone Mobil Ödeme Servisi'ni kapatmak için MOBILODEME KAPAT yazarak 7878'e SMS atabilirsiniz.
Turkcell iptal: Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için Müşteri Hizmetleri'ni (532) arayabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 15:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Türksel olsun, Vodafone olsun, Avea olsun.. hepsinin bu firmalarla anlaşması var... ne yazık ki 5-10 lira olduğu için ne hakem heyetine ne de mahkeleme gidilmiyor.

Bunlar Türklerin kredi kartı bilgilerini ile Rusların kredi kartı bilgilerini değiş tokuş yapan dolandırıcılara benziyorlar. Rakamlar küçük olduğu için kimse peşine düşmüyor.

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 16:21 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

bilalca yazdı:
Bilgilendirme için teşekkürler az önce mobil ödeme kısmını iptal ettirdim.

Türk Telekom İptal (AVEA): Mobil ödeme kullanımına kapatmak için "MOBİLODEME İPTAL" yazıp 5555'e kısa mesaj atabilirsiniz.
Vodadone İptal Vodafone Mobil Ödeme Servisi'ni kapatmak için MOBILODEME KAPAT yazarak 7878'e SMS atabilirsiniz.
Turkcell iptal: Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için Müşteri Hizmetleri'ni (532) arayabilirsiniz.

:+1:

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 19:53 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Vodafone da yapıyor aynısını. Hepsi aynı açıklamalarla müşteriyi başından savıyor. Siz ne biçim şirketsiniz ki müşterinizi başka firmaya satıp kazık attırıyorsunuz diye bağırıp çağırıp hattımı kapattım. Pek de alınmadı larşı taraf müşteri hizmetleri sonuçta. Türkiye bedavadan para kazanma ve müşteri kazıklama cenneti olmuş. Sürekli paranoyaya bağlayıp bir yerden kazık yiyormuyum diye uyanık olmak lazım

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 21:26 
Site Gezgini
Site Gezgini

Kusuruma bakmayın ama Hocam suç birazda sizin aslında. Dikkat etmeniz gerekirdi. Hiçbir websitesinden sizin adınıza üyelik açamazlar Açıp numaranıza göndermezler bu bir dolandırıcılık yöntemidir. Şöyle anlatayım Siz bir websiteye girdiniz telefonunuza mesaj geldi üye oldunuz diye iptal etmek için gönderin diyor. Siz mesaj göndermeden sizi hiçbir mobil işlem yapamaz. Ama siz iptal mesajı gönderince onayı kendi elinizle vermiş oluyorsunuz. Aslında üyelik falan yok ama sizi telaşa kaptırıp iptal mesajı ile sizden para kesiyor. Böyle durumlarda aaa üye mi olmuşum diyip sallayın. Hemen üye olmuşum iptal edeyim 20-30 TL gitmesin deyip iptal mesajı atmayın.
İyi günler dilerim :)

Başa Dön

Mesaj 01 Tem 2016, 23:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

darkactions yazdı:
Kusuruma bakmayın ama Hocam suç birazda sizin aslında. Dikkat etmeniz gerekirdi. Hiçbir websitesinden sizin adınıza üyelik açamazlar Açıp numaranıza göndermezler bu bir dolandırıcılık yöntemidir. Şöyle anlatayım Siz bir websiteye girdiniz telefonunuza mesaj geldi üye oldunuz diye iptal etmek için gönderin diyor. Siz mesaj göndermeden sizi hiçbir mobil işlem yapamaz. Ama siz iptal mesajı gönderince onayı kendi elinizle vermiş oluyorsunuz. Aslında üyelik falan yok ama sizi telaşa kaptırıp iptal mesajı ile sizden para kesiyor. Böyle durumlarda aaa üye mi olmuşum diyip sallayın. Hemen üye olmuşum iptal edeyim 20-30 TL gitmesin deyip iptal mesajı atmayın.
İyi günler dilerim :)

Hocam ilk mesajı tam okursanız.Olay onlara iptal mesajı göndermek değil.Video linkine tıklandığında hemen sms geldi zaten.Yani iptal mesajı gondersende gondermesende üyelik yapılmıştı zaten üyelik yapildigini hesaptan tl düşünce ve avea must.temsilcinden öğrendim. Suç bu konuda düzenleme yapmayan BTK da ve Gsm operatörlerinde .

Başa Dön

Mesaj 02 Tem 2016, 01:36 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

:verymad:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri