Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Okulda Kurs Açmak...
Mesaj 18 Kas 2007, 02:37 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar meslek lisesinde görev yapıyorum..şimdi öncelikle kafamda netleşmesini istedigim sorular var..

1-Okulda öğrencilere kurs açabilirmiyim..açabilirsem neler yapmam gerek.
2-Öğrenciler ücret ödiceklermi kurs için.
3-Öğretmenler benden kurs istiyorlar onlar için halk eğitimden bagımsız kurs açabilirmiyim.
4-Okulumuzun laboratuvarını halka ve öğrencilere açarak derslerden sonra kullandırmak istiyoruz( idare de istiyor) ..meslek liselerinde tam gün tam yıl uygulaması bunumu ifade ediyor..ayrıca bu uygulamadan ücret alabilirmiyiz..

arkadaşlar bunların tümünü yapmak gibi niyetim yok ama en azından uygun olanı yapmak istiyorum..tşkler şimdiden cvplar için.

Başa Dön

Mesaj 18 Kas 2007, 11:27 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

1) Öğrencilere kurs açabilirsin halk eğitim kanalıyla istersen sen istersen okul başvursun halk eğitim kanalıyla kurs açabilirsin
2) Halk eğitim öğrencilere belge vereceği için belli miktar kurs parası ister
3) O senin tercihin ama hizmet içi kurslar varken ayrı bir kurssun manası yok bence ama genede isterlerse halk eğitim tabanlı açabilirsin yoksa ücret alamazsın
4) Eğer formatör sen para alabilirsin lab. ücretli açarak belli bir miktarı sana kalıyor paranın ama dilsen açsanda para alamazsın

kolay gelsin

Başa Dön

Mesaj 18 Kas 2007, 21:44 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

tşkler dostum..peki halk eğitim harici hizmet içi olarak öğretmenlere kurs açmak istesem neler yapmam gerekli..kursu açma yetkisi kimdedir..ilçe formatöründemi? mem demi?

Başa Dön

Mesaj 18 Kas 2007, 21:45 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bu arada formatör degilim..meslek lisesinde bilgisayar ögretmeniyim..

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2007, 01:26 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

bence hiç kasma git bir tane bilgisayar kursuna de ki haftasonu çalışabilirim şartlarım şu filan ,eğer gerçekten anlatacağın konuya hakimsen ve kendine güveniyosan çok daha fazlasını kazanırsın okuldaki kurstan

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2007, 01:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

peki arkadaşlar bu hafta sonu çalışabilceğimiz özel kurslarda genel olarak en çok hangi dersler veriliyor bilginiz var mı

yani hangi konulara hakim olmamız gerek en çok?

teşekkürler...

Başa Dön

Mesaj 25 Kas 2007, 20:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ba2khan yazdı:
bence hiç kasma git bir tane bilgisayar kursuna de ki haftasonu çalışabilirim şartlarım şu filan ,eğer gerçekten anlatacağın konuya hakimsen ve kendine güveniyosan çok daha fazlasını kazanırsın okuldaki kurstan

Bence tam tersi..Halk eğitim daha garanti paran tık yatar..Özel kasar, paranı zamanında alamazsın

BİTTİ GİTTİ DERSİN SORAN OLURSA

ÜZGÜNÜM SEVGİLİM ANLAŞAMADIK
SİYAH BEYAZ AŞKI PAYLAŞAMADIK

Başa Dön

Mesaj 26 Kas 2007, 01:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ergin_tastan yazdı:
ba2khan yazdı:

Bence tam tersi..Halk eğitim daha garanti paran tık yatar..Özel kasar, paranı zamanında alamazsın

halk eğitim ne kadar para verebilecek ki onu da düşün ,ayrıca biraz da torpil işi bunlar en azından istanbulda öyle

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2007, 00:24 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

halk eğitimde kurs veriyorum ama yetmiyor arkadaşım 10 saat neki yaa.adam özel ders veriyor benm bir hafta sonunda aldıgım ücreti sadece 1 saatte özel dersten alıyor..ama bunada şükür..olmayanlara versin Allah'ım..

1- 12 Mart ve 18 Mart Flash Sunumlarım

2- EXCEL arşivimin bir kısmını paylaşıyorum

3- Ntldr Eksik Hatası ve ÇÖZÜMÜ

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2007, 00:47 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

arkadasim okulda acacagin kursu hafta ici aksamlari 8 den sonra goster kagit ustunde veya haftasonlari yap saat 6-7 gibi baslat bu da tam gun tam yil faaliyetlerinde goster saat basi gece ucretinden ucretini alirsin

Başa Dön

Mesaj 18 Ara 2007, 16:21 
Site Gezgini
Site Gezgini

Tolga ben Ethem. Birkere okulda kurs açman için halk eğitimle anlaşmana gerek yok. İstersen bu şekilde yapabilirsin tabi. Takviye amaçlı halk eğitimden bağımsız kurs açabilirsin. Bir ücret belirliyorsunuz aylık bunun 3 te 2si senin. 3te biri ise okula kalıyor. Okulun sadece ilçeden izin alması gerekiyor biz kurs açıyoruz diyerek. Ücret belirleme konusu tamamen okula kalmış.(Burada aylık 35YTL)

Gelelim labaratuarı internet kafe gibi kullanma işine bunuda yapabilirsin. Bu işi düzenlediğinde makbuzlu olarak hafta içi ve hafta sonu lab dan para kazanabilirsin. İlgili yazı: Madde 19- Personel giderleri, yöneticilere, öğreticilere ve destek hizmetlerini yürüten personele ödenen ücretlerden oluşan giderlerdir. Etkinlik gelirlerinden; % 5 destek hizmetlerini yürüten personele, % 7 müdür ve müdür yardımcılarından bu Yönergede belirtilen konularda yönetim görevi alanlara, % 45 öğreticilere olmak üzere % 57 si personel giderlerine, % 3 kurs fonuna, % 40 ı da bakım, onarım, yenileme ve destek hizmetlerine (elektrik, ısıtma, telefon, internet vb.) ayrılır. Öğretmenlere ödenecek ders saati ücreti, öğretmenler için ayrılan miktarın, o etkinlik süresi içindeki ders saati sayısı toplamına bölünmesi ile bulunur. Bulunan birim ders saati ücreti, öğreticinin fiilen verdiği ders saati toplamı ile çarpılarak o öğreticinin alacağı ücret tespit edilir.

Yöneticiler için ayrılan % 7 lik pay, bu etkinliklerde görev alan yöneticiler arasında eşit miktarda paylaşılır. Etkinlik merkezinde görevlendirilecek okul müdürü, ilgili müdür yardımcısı ve öğreticiler ile destek hizmetlerini yürüten personelden tahakkuk ettirilen gelir vergisi, yönetici tarafından ilgili vergi dairesine yatırılır.

Başa Dön

Mesaj 18 Ara 2007, 23:06 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ethem bende buldum tebliğler dergisinden okudum..senin dediğin gibi...ama ilk bahsettiğin okulda bağımsız kurs açma olayını tam anlayamadım..bunun yasal dayanagı varmı?

1- 12 Mart ve 18 Mart Flash Sunumlarım

2- EXCEL arşivimin bir kısmını paylaşıyorum

3- Ntldr Eksik Hatası ve ÇÖZÜMÜ

Başa Dön

Mesaj 19 Ara 2007, 12:10 
Site Gezgini
Site Gezgini

Buradaki okulların genelinde yapılıyor. Okulda öğretmenler takviye kursu açıyorlar. Öğrenciler isimlerini yazdırıyor. En az 10 kişi olması gerekiyor. Okulda Milli eğitimden izin alıyor. Bu şekilde kurs açmış oluyorsun. Halk eğitimle hiç alakası yok.Ücreti de okul belirliyor.Çevrenin sosyo ekonomik yapısına göre. Mesela bu matematik, fizik,kimya, türkçe, coğrafya, ingilizce de oluyor, aynı şekilde bilgisayar dersi de oluyor. Kursa katılacak Öğrencileri belirliyorsunuz. Okulda milli eğitime haber veriyor. Sonra sen kurs yapıyorsun. Haftalık 2 saat olur. Öğrenci başına da aylık ücret alıyorsunuz. Örneğin burada öğrenci başına 35 ytl alıyorlar. bunun üçte ikisi senin. 23ytl yapar. 20 öğrencin olsa aylık 460ytl para kazanırsın. Öğrencin daha çok olursa 2 yada üç grup yaparsın daha çok kazanırsın. Yani ne kadar öğrenci olursa senin kârına olur.

Başa Dön

Mesaj 19 Ara 2007, 12:17 
Site Gezgini
Site Gezgini

Yasal dayanağını bilmiyorum ama, burada hafta sonları dershane sistemi bile oluşturuyorlar. Sınava yönelik derslerden kurs açıyorlar. Hafta sonu okul dershane gibi çalışıyor. Yasallığı konusunda ise Milli Eğitimin kesinlikle haberi oluyor.Paranın 3 te biri ise idareci, hizmetli ve okul masrafları için ayrılıyor sanırım. Zaten haber vermeden yapamazlar. Sonra bu burada yapılan birşey değil geçen sene asker öğretmenlik yaptığım yerde de yapıyorlardı.

Başa Dön

Mesaj 19 Ara 2007, 12:49 
Aktif Üye
Aktif Üye

Evet aynen öyle torpilin varsa kursunu açarsınız yoksa açamazsınız hocam...yani Malatya'da böyle oluyor...Ben halk Eğitime gidip söyledim size vermeyiz bizim kendi öğretmenlerimizi sizin okula yollarız dediler.Yani okul bizden öğretmen onlaardan olacakmış.Tüm parayı yine kendileri almak istiyorlar..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri