Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Halk eğitimde maaş karşılığı kaç saat?
Mesaj 03 Eyl 2010, 18:39 
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. Arkadaşlar bu sene il dışından halk eğitim merkezine bilgisayar öğretmeni olarak atandım. Acaba gireceğim kaç ders saati maaş karşılığı olarak hesaplanacak? Eğitim fakültesi mezunuyum(Teknik eğitim değil). Ben eğitim fakültesi mezunları 15 saat, teknik eğitim fakültesi mezunları 20 saat maaş karşılığı girerler diye biliyordum. Ama müdür yarcımcımız 20 saat maaş karşılığı gireceğimi söyledi. Teşekkür ederim.

Başa Dön

Re: Halk eğitimde maaş karşılığı kaç saat?
Mesaj 04 Eyl 2010, 00:36 
Site Gezgini
Site Gezgini

Kilimanjaro yazdı:
Arkadaşlar merhaba. Arkadaşlar bu sene il dışından halk eğitim merkezine bilgisayar öğretmeni olarak atandım. Acaba gireceğim kaç ders saati maaş karşılığı olarak hesaplanacak? Eğitim fakültesi mezunuyum(Teknik eğitim değil). Ben eğitim fakültesi mezunları 15 saat, teknik eğitim fakültesi mezunları 20 saat maaş karşılığı girerler diye biliyordum. Ama müdür yarcımcımız 20 saat maaş karşılığı gireceğimi söyledi. Teşekkür ederim.

eğitim mezunları 15, teknik eğitim 20 saat.

Başa Dön

Mesaj 04 Eyl 2010, 00:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

bilg_ogr yazdı:
Kilimanjaro yazdı:

Hocam bende de aynı sıkıntı var. Bu nerede yazıyor acaba?

Başa Dön

Mesaj 04 Eyl 2010, 23:45 
Site Gezgini
Site Gezgini

bilogt55 yazdı:
bilg_ogr yazdı:
Kilimanjaro yazdı:

nerde yazdığını net olarak bulamadım hocam .benim müdür yardımcısı eğitim fakültesi mezunu olduğum için 15 saat olduğunu söyledi.başka bir teknik eğitim mezunu arkadaşta yeni atandı ona da 20 dedi.

İKİNCİ BÖLÜM

Ders ve Ek Ders Görevi İle İlgili Hükümler

Aylık Karşılığı Ders Görevi

Madde 5- Kapsama dahil okul ve kurumlarda görevli;

a) İlköğretim, özel eğitim okulları, lise ve dengi okulların müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saate kadar,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

d) Atölye ve lâboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat,

branşlarında aylıkları karşılığında ders okutmakla yükümlüdürler. (a), bendinde belirtilenlere, branşlarında ders bulunamaması hâlinde branşları dışında da ders görevi verilir.

Başa Dön

Mesaj 05 Eyl 2010, 00:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

bilg_ogr yazdı:
bilogt55 yazdı:
bilg_ogr yazdı:
Kilimanjaro yazdı:

nerde yazdığını net olarak bulamadım hocam .benim müdür yardımcısı eğitim fakültesi mezunu olduğum için 15 saat olduğunu söyledi.başka bir teknik eğitim mezunu arkadaşta yeni atandı ona da 20 dedi.

İKİNCİ BÖLÜM

Ders ve Ek Ders Görevi İle İlgili Hükümler

Aylık Karşılığı Ders Görevi

Madde 5- Kapsama dahil okul ve kurumlarda görevli;

a) İlköğretim, özel eğitim okulları, lise ve dengi okulların müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saate kadar,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

d) Atölye ve lâboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat,

branşlarında aylıkları karşılığında ders okutmakla yükümlüdürler. (a), bendinde belirtilenlere, branşlarında ders bulunamaması hâlinde branşları dışında da ders görevi verilir.

Teşekkürler Hocam.

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2010, 00:47 
Aktif Üye
Aktif Üye

merhaba ben de halkeğitime bu yıl atandım. Eğitim mezunuyum. Müdürüm sen teknik eğitim mezunu değilsin haftada 30 saat ders verebilirsin diyor. Ben haftada hafta sonu olarak toplam 40 saat die biliyorum. Bunu açıkça gösteren bi yazı var mı? ekderse baktım ama bişiy anlamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Başka visali neylesin

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2010, 16:57 
Site Gezgini
Site Gezgini

halk eğitimde çalışan arkadaşlardan biliyorum ki onlar hafta için 30 saat derse girebiliyorlar bunun 15 saati maaş karşılığı 15 saati ders ücretiyle ücretlendirilir,müdürünüz doğru söylemiş,
fakat hafta sonu , sömestr ve yaz tatillerinde girdiğiniz dersler tamamen size bağlı diye biliyorum(ankarada halk eğitimde çalışan arakadaşım bu şekilde kurs açıyor).çükü diyelim ki 15 saat maaş karşılığını hafta içi dolduramadınız,gelin hafta sonu doldurun diyolar mı? sizi hafta içi 15 saati doldurmaya mecbur bırakacaklardır,bu nedenle hafta içi ve hafta sonunu birleştirip 30 saat demek yanlış olur.

ayrıca sanki bu müdürler ek dersleri cebinden ödüyolar,böyle bir konuda her zaman öğretmenin çıkarını gözetmeleri gerekmez mi?

resmi yazıyı bulamasanız bile bakanlığı arayın,uygulama yapılan halk eğitim merkezleirnde telle görüşüp sorun,her ilin halk eğt. merkezleirini deneyin. bunun yasal geçerliliği konusunda mutlaka yazılı bir sonuca varacaksınızdır hocam.
kolay gelsin :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: bilisimdersi1, turhank ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri