Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  halk egitimde kurs acmak icin icin acillllll
Mesaj 14 Eyl 2008, 15:57 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaslar.ilkögretim okulunda görev yapıyorum.kursu acmak icin nasıl bır yontem ızlemem gerek.mudurlemi konusmam gerek,yoksa halk egitimle ben mi baglantı kurcam.kendi ögrencilerim halk egitim kursuna gelebilirmi? velileri duyuruyu nasıl yapıyorsunuz ücretlerden nerden alınıyor,bu gıbı sorular? acmak istiyorum ama nerden baslıycagımı bılmıyorumm yardım lütfeennnnnn

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2008, 16:02 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

EVET BENDE MERAK EDİYORUM BU SORULARIN CEVABINI BİLEN ARKADAŞLAR YORUMLARINIZI BEKLİYORUMM

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2008, 16:07 
Site Gezgini
Site Gezgini

halk eğitimle görüşmen gerekiyor...sanırım sen okuldaki öğrencilere kurs vermek istiyorsun be ndaha önce o kapsamda bir kurs vermedim ama halk eğitimin bünyesinde halktan kişilere kurs verdim..duyurusunu kayıtlarını halk eğitimin kendisi yapıyor sana sadece gidip dersini vermek kalıyor

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2008, 16:12 
Yeni Üye
Yeni Üye

Öncelikle Halk Eğitim Merkezinde Usta Öğreticilik yapmak için dilekçe vereceksin sevgili öğretmenim, Daha sonra kursiyer kayıt lisetesi alacaksın ve en az 12 öğrencinin isimlerini alacak ve her öğrenci için kursiyer kayıt foruna kayıt edeceksin ( ad, soyad, d.yeri, d.tarihi, vb...) daha sonra halk eğitim merkezine göndereceksin.

Bulunduğun yerde kurs ücreti alınıyormu bilmiyorum, bunun yanında ücret olarak M.E.B ek ders yöntemeliğine göre halk eğitim merkezinde görev alan kadrolu öğretmenler hafta en fazla 10 saate kadar ücret ödenmektedir. Ufak bir ayrıntı, okulunda girdiğin toplam ders saati sayısı 30 üzerinden hesaplanarak en fazla 10 saat ücret alabilirsin.

Örnek vermek gerekirse, misal olarak; okulunda maş karşılığı + ücret karşılığı = 23 saat
halk eğitim merkezinde 40 -23 = 17 saate kadar ders verebilir ve haftalık 17 saat ücret ödenebilir.

Yok Bil Kendini Özgr Olda Yaşa.
Ömer HAYYAM

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2008, 23:14 
Yeni Üye
Yeni Üye

halk egitim icin okulumda ders vermek istiyorum.okuluma bı katkısı olmazsa mudur bey ızın vermez gıbı gelıyor.ogrencılerden para alınıyormu benım ogrencılerım ılkogretım ogrencılerı.

Başa Dön

Re: halk egitimde kurs acmak icin icin acillllll
Mesaj 14 Eyl 2008, 23:25 
Aktif Üye
Aktif Üye

sssu yazdı:
arkadaslar.ilkögretim okulunda görev yapıyorum.kursu acmak icin nasıl bır yontem ızlemem gerek.mudurlemi konusmam gerek,yoksa halk egitimle ben mi baglantı kurcam.kendi ögrencilerim halk egitim kursuna gelebilirmi? velileri duyuruyu nasıl yapıyorsunuz ücretlerden nerden alınıyor,bu gıbı sorular? acmak istiyorum ama nerden baslıycagımı bılmıyorumm yardım lütfeennnnnn

Ben 2007 nin şubatında açmıştım 120 saat. kendi öğrencilerini seçme demişlerdi, öncelik lise mezunlarına bilgisayar sayısına göre iki katı en fazla dediler ama 55 kursiyerim vardı 20 tanede bilgisayar bazı evraklar var kursiyerlerin getireceği, onlarla beraber halk eğitime başvuruyorsun, halk eğitme bir danış onlar ne yapman gerektiğini söylerler zaten, mesai saati içinde olmayacak, ya haftaiçi akşam yada hafta sonu veririrsin, eğer akşam veririsen 3-3-4 şeklinde toplam 10 saat 3 güne paylaştırılıyor, haftasonu 5-5 şeklinde iki gün. ücret ozaman 6.5 civarı filandı, akşam verirsen 7 den fazla oluyor

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 00:07 
Yeni Üye
Yeni Üye

tesekkürler....

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 00:10 
Site Gezgini
Site Gezgini

bildiğim kadarıyla halk eğitim kurslarında ücret sabit arkadaşlar...hafta içi ders çıkışlarında versen de haftasonu versen de...yani okulda aldığımız ek ders birim fiyatıyla aynı

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 00:11 
Aktif Üye
Aktif Üye

melikhan yazdı:
bildiğim kadarıyla halk eğitim kurslarında ücret sabit arkadaşlar...hafta içi ders çıkışlarında versen de haftasonu versen de...yani okulda aldığımız ek ders birim fiyatıyla aynı

Akşam 7 den sonra verirsen ücret daha fazla oluyor, ben verdim çünkü

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 00:16 
Site Gezgini
Site Gezgini

ben haftasonları verdim ama ücret farklılığı yoktu..normalde gece ve haftasonu ücretinin aynı olması gerekir..dediğin gibi normal ek dersten fazla olması gerekir ama uygulamıyolar herhalde...
açıkcası ben madur olmuş olabilirim bu durumdan bu çıkıyor :) geçmiş olsun artık

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 00:17 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bir çok yanlış bilgi verilmiş gibi düzeltmek isterim..4 yıl kurs verdim halk eğitimde..

1.si max 10 saat ücret alabilirsiniz ne kadar dersiniz olursa olsun..17 saat felan alamazsınız..

2.si akşam 7 den sonra değil mesai saatinden sonra (17:00) ve hafta sonu % 10 ekdersi fazla alırsınız..

3.sü okulda kurs açacaksanız ögrencilere belli bir ücret ister halk eğitim yarısı okula yarısı halk eğitim merkezine..50-80 YTL arası değişebilir..

kolay gelsin..

1- 12 Mart ve 18 Mart Flash Sunumlarım

2- EXCEL arşivimin bir kısmını paylaşıyorum

3- Ntldr Eksik Hatası ve ÇÖZÜMÜ

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 00:18 
Aktif Üye
Aktif Üye

melikhan yazdı:
ben haftasonları verdim ama ücret farklılığı yoktu..normalde gece ve haftasonu ücretinin aynı olması gerekir..dediğin gibi normal ek dersten fazla olması gerekir ama uygulamıyolar herhalde...
açıkcası ben madur olmuş olabilirim bu durumdan bu çıkıyor :) geçmiş olsun artık

Hocam zaten 430 ykr mu ne far vardı zaten

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 00:41 
Yeni Üye
Yeni Üye

ben ders ücreti karşılıgında bir ilk ğretim okulunda çalışıyorum bende halk eğitim aracılıgıyla ders verebilirmiyim bi fikriniz varmı

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 00:43 
Aktif Üye
Aktif Üye

ssari yazdı:
ben ders ücreti karşılıgında bir ilk ğretim okulunda çalışıyorum bende halk eğitim aracılıgıyla ders verebilirmiyim bi fikriniz varmı

Şansını dene, halk eğitime sor tabii sertifikan varsa ve okul yönetimi müsade ederse

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2008, 17:07 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ssari yazdı:

hocam eğer ders verecek öğretmen yoksa veya başvurmamışsa veya HEM müdürü ile aranız iyi ise verebilirsiniz tabiki..2 yıllk mezunları bile verebiliyor..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri