Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

Mesaj 22 Mar 2008, 10:58 
Site Gezgini
Site Gezgini

geçen yıllarda başka okullarda açmıştım, sadece 5 ytl belge parası istediler.

Başa Dön

Mesaj 22 Mar 2008, 11:45 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bilgisayar işletmenliği 150 ytl istanbul

Başa Dön

Mesaj 23 Mar 2008, 23:13 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Para alınmasının gerekip gerekmediğini bilmiyorum ama burdaki il halk eğitim merkezi kişi başı 100 YTL alıyor. ben okulumda kurs açmak istedigimde de bana hocam kişi başı 25 YTL halk eğitime verilmesi gerekiyor gerisi okula kalıyor. size de haftada 10 saat ek ders ucreti veriyoruz dediler.

Başa Dön

Mesaj 23 Mar 2008, 23:22 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

kurs başlarken bağış olarak 50 ytl alıyorlar burada...

Başa Dön

Mesaj 23 Mar 2008, 23:38 
Aktif Üye
Aktif Üye

bende halk eğitimde kurs veriyorum. kursiyerlerden 30-40 ytl ücret alınıyor. bankaya halk eğitimin hesabına yatırılıyor.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2008, 12:45 
Aktif Üye
Aktif Üye

bende açtım ve şuanda kırtasiye giderleri adı altında 40 ytl alıyorlar.
geçen sene öğretmenlerden ücret alınmamıştı ama bu sene 20 öğretmen kursa katıldığı için alınmasına karar verdiler.
kurs açarmısın dediklerinde "ben para işine hiç karışmam" dedim. ilçe küçük olduğu için aylık ders saatini okula yolluyorlar okulda ekders olarak ödüyor.

En son ulutas55 tarafından 26 Mar 2008, 12:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2008, 12:48 
Site Gezgini
Site Gezgini

cesme dede 50 ytl cıvarında kurs katılım ucretlerı

Başa Dön

Mesaj 22 Nis 2008, 21:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Halk eğitimlerde açılan kurslarda ne isim altında olursa olsun para alınması yasal değil arkadaşlar. Ben halk eğitimde görev yapan biri olarak bunu söylüyorum.

Bu Yaygın Eğitim Kurumları yönetmeliğinin içinde açık ve seçik yazmakta. Şu anda hangi maddede yazıyor bilmiyorum ama gerekirse o maddeyi bulurum ve buraya yazarım.

Çünkü devlet bu kurslar için zaten okula ödenek gönderiyor. Bu konuya alet olmamanızı tavsiyet ederim.

Başa Dön

Mesaj 03 Tem 2008, 22:09 
Aktif Üye
Aktif Üye

Halk eğitimlerde açılan kurslarda para alınması yasal değildir ibaresi hangi maddede yazıyor hocam. bulursanız sevinirim.

Başa Dön

Mesaj 11 Tem 2008, 10:13 
Site Gezgini
Site Gezgini

Evet hocam bende merak ettim, nerde yazıyor bu ibare.
Bende alınmaması tarafdarıyım bu arada.

Başa Dön

Mesaj 11 Tem 2008, 10:29 
Aktif Üye
Aktif Üye

bilgisayar labratuvarının harcamaları için kullanılmak üzere para alınıyor.bu ücretler il halkeğitim müdürleri toplantısında konuşulur. ama her halk eğitim ayrı ücret talep edebilir.
ücretler bağış adı altında alınır...

Başa Dön

Re: Halk Eğitim Kursuna Katılım Ücreti
Mesaj 26 Eyl 2009, 00:19 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Para halk eğitime bağış olarak yatar elden almıyorlardır herhalde bende okulda actıgım halk eğitim destekli kurs için 20 ytl toplayıp hesaplarına yatırdım. Ama müdürle anlaşırsanız toplamayabilirsiniz yada toplayıp kendi okulunuzda kullanabilirsiniz hocam.

Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.

Başa Dön

Re:
Mesaj 26 Eyl 2009, 00:56 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

burakarguc yazdı:
bizde 20 ytl aldık...zaten yatırılan hesapta halk eğitim okul aile birliği hesabı :)

Halk eğitimde Okul aile birliği mi varmış :):):)

http://okulweb.meb.gov.tr/26/01/148416/yon.html
Mali İşler:

Madde 14 - Halk Eğitimi Merkezinin bütçesi Milli Eğitim Bakanlığı'nca bütçenin 613. faslından yardım olarak gönderilen ödeneklerle İl Özel İdare ve Halk Eğitimi Merkezinin kurulduğu il ve ilçe belediye bütçelerine halk eğitimi çalışmaları için konulan ödenekler ve vatandaşların halk eğitimi çalışmalarına yardım amacı ile yapacakları ve Özel İdarelerin gelir fasıllarına halk eğitimi çalışmalarına harcanmak şartı ile kaydettirecekleri bağışlarla karşılanır.

Madde 15 - Halk Eğitimi Merkezi ödenekleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürünün, İllerde Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçelerde Kaymakamlık yoliyle valiliğe (Milli Eğitim Müdürlüğüne) yapacağı teklif üzerine İl Daimi Encümeninin kararı ile:

a) Merkezin memur ve hizmetlilerinin ücreti, ısıtma, aydınlatma, haberleşme, kırtasiye, demirbaş ve döşeme, küçük onarım, kira ve öteberi giderleri;

b) Yönetmelik ve genelgelerde Halk Eğitim Merkezlerine görev olarak verilmiş eğitim çalışmaları;

c) Merkez tarafından açılan kurslara gönüllü öğretmen bulunamadığı hallerde ve ancak kurs süresi boyunca istihdam edilmek üzere görevlendirilecek öğretmenlerin ücreti;

d) Eğitsel kolların verimli çalışabilmeleri için gerekli görülen müzik aleti, teyp ve bantları, radyo, sinema ve fotoğraf makinası, agrandisör, spor malzemesi, tiyatro çalışmaları için makyaj, kostüm ve benzeri eğitim materyali ve malzemesi gibi, hususlara harcanacaktır.

Madde 16 - Halk Eğitimi Merkezi, mevcut ödeneğini daha geniş kitlelerin çeşitli konularda yetiştirilmelerine yönelmiş çalışmalara harcama imkânlarını sağlayacak şekilde, çevresindeki, başta Milli Eğitim Bakanlığı kurumları olmak üzere, diğer resmi ve özel kurum ve kuruluşların her türlü eğitim materyali, yer, personel ve diğer imkânlardan yararlanma yollarını arıyacaktır.

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2009, 03:48 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

halkeğitimde öğrencilere kurs veremezsiniz dediler

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2009, 13:09 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

osmanX yazdı:
halkeğitimde öğrencilere kurs veremezsiniz dediler

http://okulweb.meb.gov.tr/26/01/148416/yon.html

Madde 19 - Halk Eğitimi Merkezi bir yetişkinler eğitimi kurumu olduğundan, öğrenci durumundaki vatandaşları okul müfredat programlarına uygun olarak yetiştirmek için hiçbir faaliyet yapamaz. Ancak öğrenci durumundaki vatandaşların eğitsel kol çalışmaları ile kültürel tipteki halk eğitimi çalışmalarından yararlanmaları sağlanacağı gibi Halk Eğitimi Merkezi, yapacağı halk eğitimi çalışmalarında öğrenci durumundaki vatandaşların bilgi ve hünerlerinden yararlanma yollarını arayacaktır.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri