Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Halk Eğitim Kursları Açma Yetkisi Kimde?
Mesaj 04 Mar 2011, 13:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar başlıktan anlaşılabileceği gibi halk eğitimle bir problemim var. işleyişin nasıl olacağını öğrenmek için telefonla halk eğitim müdür yardımcısıyla konuştum. bana 12 kursiyer bul kimlik fotokopilerini al gel başlatırız kursu dedi. daha sonra ben kursa başlamak için gittiğimde müdür bey 160 saatlik bilgisayar kurslarına izin vermiyor diye geri çevirildim. ben kursu hafta sonu kendi okulumda kendi velilerime vermek istiyordum.
sorum şu müdürün sen kurs açamazsın deme yetkisi var mı?

Başa Dön

Re: Halk Eğitim Kursları Açma Yetkisi Kimde?
Mesaj 04 Mar 2011, 14:11 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Yoktur hocam resmi yazıyla başvurunuzu yapın. Resmi yoola olumsuz cevap verirlerse milli eğitimle görüşürsünüz.

Başa Dön

Mesaj 04 Mar 2011, 14:25 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Oranın kendi kadrolu öğretmeni varsa açtırmayabilir başkasına.

Başa Dön

Mesaj 04 Mar 2011, 14:30 
Aktif Üye
Aktif Üye

arkadaşlar, okulumda kadrolu bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Haftasonu öğrencilerime veya velilere bilgisayar kursu açmak isityorum. Ne yapmam gerekiyor? Kaç öğrenci olmalı vs. Ücret nasıl oluyor?

Başa Dön

Mesaj 04 Mar 2011, 14:41 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

formator3418 yazdı:
arkadaşlar, okulumda kadrolu bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Haftasonu öğrencilerime veya velilere bilgisayar kursu açmak isityorum. Ne yapmam gerekiyor? Kaç öğrenci olmalı vs. Ücret nasıl oluyor?

Ücret diye bir şey yok aslında. Katkı payı adı altında bağış yapılıyor. Her halk eğitim bir takım masraflarını buradan karşılamak için bağış alıyor. Zorunlu değil mecbur gibi oluyor tahsilat işi. Ama siz bunu kursiyerlere direk olarak söylemeyin. Bir kaç mırın kırın eden çıkar. Sonra diğerleri de "madem verilmeyebiliyormuş biz enayi miyiz" moduna girer.

Kurs açılması için en az 12 kursiyer şart. Fakat garanti olması için 15 kursiyeri de şart koşabilir halk eğitim. Çünkü devamsızlık yapan oluyor, bırakan oluyor falan...

Gerekli belgeler: Kurs başvuru belgesi (Kendi imzası olacak, tarih kursun başlamasından önceki bir tarihe atılacak)
Okuma yazma bildiğini ispatlaya bir belge (ehliyet fotokopisi, okuma yazma belgesi, öğrenci belgesi, diploma ft. gibi)

Başa Dön

Mesaj 04 Mar 2011, 15:01 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Halk eğitim müdürü bana kendi okulunda kendi öğrencilerine kurs açamazsın dedi, hatta hiçbir okulda kurs açamazsın dedi..İlla engel olacaklar...

Resim

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Sunuları

Resim

Ahmet Soyarslan- Kişisel Blog ve Haber Sitesi

Başa Dön

Mesaj 04 Mar 2011, 15:09 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ahmetfx yazdı:
Halk eğitim müdürü bana kendi okulunda kendi öğrencilerine kurs açamazsın dedi, hatta hiçbir okulda kurs açamazsın dedi..İlla engel olacaklar...

Hocam, eğer kadrolu bilgisayar öğretmeni varsa vermeyebilir. Hatta istese de veremez. Ama sana kursu vermediklerine göre bir başkasına açtırıyorlardır bu kursları. Bu da kendi yakını falan olabilir bir araştır istersen.

Başa Dön

Mesaj 04 Mar 2011, 16:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ahmetfx yazdı:

bende ilk olarak kendi öğrencilerime kurs açmak istedim ama 14 yaşından küçüklere açılmıyor.

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2011, 21:42 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

excalibur27 yazdı:
ahmetfx yazdı:

bende ilk olarak kendi öğrencilerime kurs açmak istedim ama 14 yaşından küçüklere açılmıyor.

Milli eğitim müdürlüklerinden halk eğitimlere yapılan sözlü uyarılarda öğretmenlerin kendi öğrencilerine kurs açmalarının önüne geçilmesi isteniyor. Öğretmenler kendi öğrencilerine egzersiz yapsın, halk eğitim kursları vatandaşa yapılsın deniyor.

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2011, 21:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam yönetmelikte halk eğitimlerde sertifika programları her yaş grubuna verilebilir diye madde var, ama eğer halk eğitimin kendi kadrolu öğretmeni varsa sizin okulda halk eğitime yakınsa izin vermeyebilirler. Çünkü o zaman halk eğitimin içinde kursiyer bulunamadığı için kurs açılamıyor. Tabi arkadaşın dediği gibi tanıdık usta öğreticilere kurs açtırmak için de izin vermeyebilirler. Sen yazılı olarak başvurunu yap bence de.

Başa Dön

Mesaj 07 Mar 2011, 01:03 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hocam bu kursları açmaktaki amacınız ne. bişeyler öğretmekmi sertifika vermek mi ?
.
eğer amacınız sertifika vermek ise HALK EĞİTİM kursu açmak zorundasınız ve halk eğitim kendi öğretmeni varken size görev vermeyebilir. sonuçta kursiyerler başvuruyu halk eğitime yapmak zorunda. o yüzden her türlü kararı onlar verir.

ama SERTİFİKA ÖNEMSİZ ben kursu veririm katılanlara da KATILIM BELGESİ veririm diyorsanız halk eğitime bağımlı değilsiniz. Forumda defalarca verildi, bende farklı konularda bunu sürekli yazdım tekrar yazayım.

kendi öğrencilerinize YETİŞTİRME KURSU veya HAZIRLAMA KURSU adı altında kurs açabiliyorsunuz.
.
öğrencilerinize veya HERKESE kurs açmak isterseniz BİLGİ TEKNOLOJİ SINIFLARININ KULLANDIRILMASI (HALKA AÇILMASI) yönetmeliğini inceleyin. bu yönetmeliğe dayandırarak BTS sınıfında kurs verebilirsiniz. Yaş, Saat, Süre sınırlaması olmaksızın hemde.

ilgili yönetmelikleri inceleyin lütfen...

Başa Dön

Mesaj 07 Mar 2011, 14:33 
Site Gezgini
Site Gezgini

BaRBaRYaN35 yazdı:
hocam bu kursları açmaktaki amacınız ne. bişeyler öğretmekmi sertifika vermek mi ?
.
eğer amacınız sertifika vermek ise HALK EĞİTİM kursu açmak zorundasınız ve halk eğitim kendi öğretmeni varken size görev vermeyebilir. sonuçta kursiyerler başvuruyu halk eğitime yapmak zorunda. o yüzden her türlü kararı onlar verir.

ama SERTİFİKA ÖNEMSİZ ben kursu veririm katılanlara da KATILIM BELGESİ veririm diyorsanız halk eğitime bağımlı değilsiniz. Forumda defalarca verildi, bende farklı konularda bunu sürekli yazdım tekrar yazayım.

kendi öğrencilerinize YETİŞTİRME KURSU veya HAZIRLAMA KURSU adı altında kurs açabiliyorsunuz.
.
öğrencilerinize veya HERKESE kurs açmak isterseniz BİLGİ TEKNOLOJİ SINIFLARININ KULLANDIRILMASI (HALKA AÇILMASI) yönetmeliğini inceleyin. bu yönetmeliğe dayandırarak BTS sınıfında kurs verebilirsiniz. Yaş, Saat, Süre sınırlaması olmaksızın hemde.

ilgili yönetmelikleri inceleyin lütfen...

"kendi öğrencilerinize YETİŞTİRME KURSU veya HAZIRLAMA KURSU adı altında kurs açabiliyorsunuz. " hocam bunun ücretini kim ödüyor, okul mu halk eğitimmi? yönetmeliği nerde yazarsanız sevinirim tşk

Başa Dön

Mesaj 07 Mar 2011, 19:51 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

isdum yazdı:
"kendi öğrencilerinize YETİŞTİRME KURSU veya HAZIRLAMA KURSU adı altında kurs açabiliyorsunuz. " hocam bunun ücretini kim ödüyor, okul mu halk eğitimmi? yönetmeliği nerde yazarsanız sevinirim tşk

..
Kursa katılan öğrencilerden DERS SAAT SAYISINA göre ücret toplanıyor. 1 DERS SAATİ ÜCRETİ her sene başında okullara gönderilen minimum ve maksimum sınırlar içinde olmak zorunda. ortalama 1 ders saati 2 LİRA olarak düşünebilirsiniz.

Minimum 40 saat Maksimum 80 saat kurs açabilirsiniz.
En az 10 öğrenci ile kursu açabilirsiniz. öğrenci sayısının %10unu geçmeyecek şekilde ücretsiz kursiyer alabilirsiniz.
Günde en fazla 2 saat kurs verebilirsiniz.
.
Öğrencilerden toplanan ücretin %80i öğretmene %20si diğer hizmetlere ayrılır.
Öğretmen %80 üzerinden %15 vergi + %0,6 (binde altı) damga vergisi verir. Yani toplanan HER BİR LİRANIN 67 KURUŞU öğretmene kalır.
..
bunlar özeti. geniş bir şekilde ekteki yönetmelikte var.
...
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2559_0.html

Başa Dön

Mesaj 30 May 2011, 04:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

halk eğitim merkezleri oluşabilecek kurs potansiyellerini eritmek zorundadır..

15 kişi bulduğun halde kurs açtırmıyorsalar.. okul müdürlüğünden resmi yazıyla ilçe veya il MEM yazı yazın... yazıya 15 kişinin adının soyadının eklendiği listeyi ekleyin.
çıkabilecek probler...
1. eğitim öğretim ortamı uygunluğu
2.kursiyer güvenliği ulaşım ısınma ve havalandırma sorunları
3. verilecek kursa uygun ders materyali olup olmadığı..

bunlarıda açık şekilde MEM e bildireceğiniz yazıya ekleyin. .
eğer halkeğitimin kendi bilgisayar lab. varsa ve kadrolu öğretmeni varsa öncelik olarak .. 15 kişilik listeyi alıp.. kadrolu öğretmene açabilirler..

Başa Dön

Mesaj 31 May 2011, 18:55 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

rustuarslan yazdı:
halk eğitim merkezleri oluşabilecek kurs potansiyellerini eritmek zorundadır..

15 kişi bulduğun halde kurs açtırmıyorsalar.. okul müdürlüğünden resmi yazıyla ilçe veya il MEM yazı yazın... yazıya 15 kişinin adının soyadının eklendiği listeyi ekleyin.
çıkabilecek probler...
1. eğitim öğretim ortamı uygunluğu
2.kursiyer güvenliği ulaşım ısınma ve havalandırma sorunları
3. verilecek kursa uygun ders materyali olup olmadığı..

bunlarıda açık şekilde MEM e bildireceğiniz yazıya ekleyin. .
eğer halkeğitimin kendi bilgisayar lab. varsa ve kadrolu öğretmeni varsa öncelik olarak .. 15 kişilik listeyi alıp.. kadrolu öğretmene açabilirler..

.
hocam olay halk eğitimin kurs açtırmaması değil. kursu bilişim teknolojileri öğretmeni arkadaşa açtırtmaması. yoksa halk eğitim seve seve kursu açar. sen zaten öğrenciyi de bulmuşsun. adamların canına minnet.

Nasıl biz burda girecek dersimiz yok diyorsak halk eğitimin kadrolu öğretmenleri de maaş karşılığını dolduracak ders bulmakta zorluk çekebiliyor bazen. o yüzden halk eğitim bünyesinde açılacak kurslarda halk eğitimin kendi usta öğreticilerini yada kadrolu öğretmenlerini kullanması gayet normal.

eğer siz görev yaptığınız kurum dışında halk eğitim kurslarında da görev almak istiyorsanız (görev yaptığınız kurum dışında 10saate kadar farklı bir kurumda -- özel okul, kurs, üniversite, açık lise, halk eğitim vb..- ders verebiliyorsunuz.) yazarsınız kendi okul müdürlüğünüze bir dilekçe
.... okul müdürlüğüne
halk eğitim tarafından yapılmaktan olan bilgisayar kurslarında görev almak istiyorum
gereğini arz ederim.
şeklinde. halk eğitimde KADROLU öğretmen varsa öncelik onlarda, yoksa sizin gibi diğer öğretmen ve usta öğreticilerde. siz dilekçenizi verirseniz öğretmen olarak diğer usta öğreticilerden daha öncelikli konuma gelirsiniz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri