Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Kodu Game Lab Öğreniyorum- materyal
Mesaj 27 Haz 2017, 22:28 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar daha önce de burada paylaşılmış olan Kodu Game Lab programına yönelik eğitim sitesindeki(https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/kodu.aspx)
videoları sırasıyla izleyerek bir kodu game kullanım materyali oluşturmak istiyorum, gelecek yıl 6. sınıflar için bu programı öğretmeyi planlıyorum. Ama internette yaptığım araştırmada herhangi bir yazılı kullanım klavuzu bulamadım. Bu sebeple sizlerden yardımcı olabilecekler varsa videoları paylaşalım ve 2017-2018 eğitim örğretimine hazır olacak güzel bir materyal tasarlayalım derim. Ben biraz başladım ilk sayfalarını örnek olsun diye paylaşıyorum. Çalışmaya katılmak isteyen arkadaşlarım benimle pm den iletişime geçebilir.

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[2.01 MiB]
kodu klavuz.rar

113 kere indirildi
Başa Dön

Re: Kodu Game Lab Öğreniyorum- materyal
Mesaj 27 Haz 2017, 23:05 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

:alkis: bende geçen yıl kullandım programı gerçekten temel eğer ise mantığını öğrencilere sevdirerek öğretiyor.

Başa Dön

Mesaj 27 Haz 2017, 23:44 
Site Gezgini
Site Gezgini

Takip

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2017, 12:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

+1

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2017, 12:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

:idea: 40 indirme ama 4 yorum, ya indiriyorsan bir teşekkür et destek ol yardımcı olmaya çalış ama nerde bizde o düşünce, indir kullan nasıl olsa paylaşılmış, şimdi bitsin bu çalışma 500 indirme olur ama 5 kişi teşekkür edip destek olur, hocam katkı sağlayacağım vaktim oldukça, tebrikler sizin gibi hocalar insanın motivasyonunu arttırıyor, kodu ile kaynak yok maalesef video çok var ama türkçe kaynak yok, program başlı başına süper kesinlikle derslerde kullanılması gerekiyor, öğrenciler bayılıyor ve 5.sınıflar bile rahatlıkla kullanabiiyorlar.
hocam bu arada nacizane tavsiyem açık akademi videolarının biraraya toplanmış versiyonu var bayağı büyüktü dosya boyutu 3,05 GB, bu videoyu sesli not olarak telefona sesimle kaydedip sonra bunları kolaylıkla worde yazı olarak aktarmıştım, bulursam paylaşırım sizinle, yoksa yaz yaz bitmiyor ve sıkıcı oluyordu :(

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2017, 17:01 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

zodiac yazdı:
:idea: 40 indirme ama 4 yorum, ya indiriyorsan bir teşekkür et destek ol yardımcı olmaya çalış ama nerde bizde o düşünce, indir kullan nasıl olsa paylaşılmış, şimdi bitsin bu çalışma 500 indirme olur ama 5 kişi teşekkür edip destek olur, hocam katkı sağlayacağım vaktim oldukça, tebrikler sizin gibi hocalar insanın motivasyonunu arttırıyor, kodu ile kaynak yok maalesef video çok var ama türkçe kaynak yok, program başlı başına süper kesinlikle derslerde kullanılması gerekiyor, öğrenciler bayılıyor ve 5.sınıflar bile rahatlıkla kullanabiiyorlar.
hocam bu arada nacizane tavsiyem açık akademi videolarının biraraya toplanmış versiyonu var bayağı büyüktü dosya boyutu 3,05 GB, bu videoyu sesli not olarak telefona sesimle kaydedip sonra bunları kolaylıkla worde yazı olarak aktarmıştım, bulursam paylaşırım sizinle, yoksa yaz yaz bitmiyor ve sıkıcı oluyordu :(

Serzenisinizde sonuna kadar haklısınız hocam o yüzden bazen hazırladıklarımi paylaşmak konusunda gerçekten tereddüte düşüyorum, biliyorum ki bazı insanlar sen yap biz yararlanalim düşüncesinde sozumuzde zaten onlara.
Bende bütün videoları indirdim tek tek dinliyorum, ama dediğiniz gibi elinizde dosya varsa süper olur işimi kolaylastirirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2017, 17:33 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Benim gibi birçok arkadaşın tayin sonrası nasıl işlemleri ile uğraştığını düşünüyorum. Taşınma işlemleri bittiğinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buraya bakarlar mı :?:

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2017, 19:59 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

omd yazdı:
Benim gibi birçok arkadaşın tayin sonrası nasıl işlemleri ile uğraştığını düşünüyorum. Taşınma işlemleri bittiğinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler hocam kolay gelsin size de, uygun olduğunuzda desteğinizi bekleriz. :+1:

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2017, 20:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Çok faydalı bir çalışma olmuş hocam eline emeğine sağlık :+1:

https://www.facebook.com/anafartalarr

http://www.instagram.com/anafartalarortaokulu

https://www.youtube.com/mesutsteel

Başa Dön

Mesaj 29 Haz 2017, 01:23 
Aktif Üye
Aktif Üye

bilisimci61 yazdı:
arkadaşlar daha önce de burada paylaşılmış olan Kodu Game Lab programına yönelik eğitim sitesindeki(https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/kodu.aspx)
videoları sırasıyla izleyerek bir kodu game kullanım materyali oluşturmak istiyorum, gelecek yıl 6. sınıflar için bu programı öğretmeyi planlıyorum. Ama internette yaptığım araştırmada herhangi bir yazılı kullanım klavuzu bulamadım. Bu sebeple sizlerden yardımcı olabilecekler varsa videoları paylaşalım ve 2017-2018 eğitim örğretimine hazır olacak güzel bir materyal tasarlayalım derim. Ben biraz başladım ilk sayfalarını örnek olsun diye paylaşıyorum. Çalışmaya katılmak isteyen arkadaşlarım benimle pm den iletişime geçebilir.

Şuan ortaokulda çalışmayacak olsam da ben de 4 senedir ortaokul için bir şeyler geliştiriyorum. Destek olmaya çalışabilirim. Elinize sağlık. Kodu Game Lab ile ilgili bir kitap veya pdf yok ya da şuana kadar ben hiç görmedim.

Başa Dön

Mesaj 03 Tem 2017, 10:04 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ilk 13 videoyu bitirdim katılmak isteyenler hala bekleniyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri