Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Part-Time BBNet Mesleki Eğitim Programında Çalışacak
Mesaj 04 Şub 2011, 18:03 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Çok güzel bir proje. Emeği geçen herkese saygılar.

Başa Dön

Mesaj 04 Şub 2011, 18:50 
Site Gezgini
Site Gezgini

Cemal hocam ben de katılmak istiyorum cisco ya kabul ederseniz. özelden de msj atacağım şimdiden teşekkürler :++:

Başa Dön

Mesaj 04 Şub 2011, 22:53 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

çok güzel bi çalışma. harika bu fırsatı değerlendirebilirim inş.
yanlış başlık altına yazmışım kusura bakmayın..... :?

Başa Dön

Mesaj 05 Şub 2011, 17:13 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bslisesi yazdı:
Cemal hocam ben de katılmak istiyorum cisco ya kabul ederseniz. özelden de msj atacağım şimdiden teşekkürler :++:

http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresindeki sınıfa kaydolun ve 21 şubat saat 20:00 ı bekleyin. Kolay gelsin :)
Bu arada 42 kişi olmuş sınıfa kaydolan ,sınıfta kaç tane sıra var bilmiyorum ayakta kalan olmasın sonra :)

Başa Dön

Mesaj 05 Şub 2011, 17:21 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Cemal TANER yazdı:
bslisesi yazdı:

http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresindeki sınıfa kaydolun ve 21 şubat saat 20:00 ı bekleyin. Kolay gelsin :)
Bu arada 42 kişi olmuş sınıfa kaydolan ,sınıfta kaç tane sıra var bilmiyorum ayakta kalan olmasın sonra :)

Hocam ben de kayıt oldum. Olurken grup seçilen bi yer vardı. Yok ve Cisco diye. Ben Yok seçeneğini seçtim. Bişey olmaz değil mi?
Bir de katılım fazla olursa sistem kaldırır mı? Bi sınır var mı?

Başa Dön

Mesaj 05 Şub 2011, 17:32 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

alpozturk2002 hocam sınıf 100 kişiye kadar zorlanmaz heralde :) Yok ve Cisco önemli değil.

Başa Dön

Mesaj 07 Şub 2011, 11:36 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

çok heyecanlıyım 21 şubatı bekliyorum dört gözle...

Başa Dön

Mesaj 07 Şub 2011, 15:10 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Cemal hocam ve Niyazi bey çalışmalarınız için öncelikle teşekkürler. Ben de katılmak için başvurduk bakalım. Bu online eğitimleri daha sonra tekrar amaçlı
izlemek için video formatında vs. bize verebilme imkanınız varmı? Ya da oturumlardan herhangi birine katılamama durumu olduğunda ne yapabiliriz?

Başa Dön

Mesaj 07 Şub 2011, 16:27 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

muratbdg yazdı:
Cemal hocam ve Niyazi bey çalışmalarınız için öncelikle teşekkürler. Ben de katılmak için başvurduk bakalım. Bu online eğitimleri daha sonra tekrar amaçlı
izlemek için video formatında vs. bize verebilme imkanınız varmı? Ya da oturumlardan herhangi birine katılamama durumu olduğunda ne yapabiliriz?

Cemal Hoca'nın tüm eğitimleri zaten otomatik kayıtlı olacaktır. Daha sonra da seyredilebilir.

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını
görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Başa Dön

Mesaj 07 Şub 2011, 22:58 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Herkese merhaba, birkaç şeyi paylaşmak istedim; hem katılımcılar hem de ders anlatımı yapmak isteyen arkadaşlarımız için fikir oluşturabilir.

Birkaç gün önce bir deneme yayınını kuzenimle birlikte planladık. Sistemin tek sorunu kimseciklere haber vermediğimizden kuzenim ve ben detayları incelerken odaya baskın yapan minik yeğenimin bize bilgisayar dersi vermesi oldu. Daha önce Web Seminerlerine; Adobe Türkiye'nin(ABİ) Lansman seminerlerine katıldım ancak bir anlatan olarak en iyi bildiğiniz şeyi; deneyimlerinizi ağzınızdan çıkan her kelimeyi istekle bekleyen insanlarla;meslektaşlarınızla paylaşacak olmak, izlemekten çok daha ötede bir deneyim. Bu Eğitimleri lütfen Bilgisayar bilmeyenlerle Oracle kullananların bir araya toplanıp katıldığı istikrarsız HİE seminerleriyle karıştırmayalım. Hizmetiçi Eğitim vermeye gittiğimiz sınıfta Seminer için başvuran kitlenin, sınıf ortamının getirdiği olumsuzluklarını hatırlayalım. Bu eksilerin hepsini törpülüyoruz bu eğitimlerle inşallah.

Elimizden gelen neyse yapalım. Bildiğim konuları dahi vaktim ölçüsünde arkadaşlarımdan tekrar tekrar dinleme arzusu içindeyim. BGV Toplantıları dışında yardımcı da olabileceğim birşey arıyorum,...bakalım.

Deneyimlerimiz:
Arabirim 3 ana tema içinde dağılmış durumda ANLATIM, PAYLAŞIM ve TARTIŞMA Yapacağınız etkinliğe göre bunlardan birini seçiyor ve katılımcıların daha aktif katılımı sağlayabiliyorsunuz. Adobe paletlerinde olduğu gibi yeni düzeninizi nasıl istiyorsanız o şekilde oluşturuyor, isterseniz düzen kaydedebiliyorsunuz(Workspace). Flash Player üzerinde ve ufacık bir Plug-in desteğiyle çalışıyor olması, yaptığı işe göre bilgisayarı ve Ağ iletişimini kasmaması en büyük artısı. Üstelik deneme bağlantımız 16Mbit olmasına rağmen 20şer dakikalık aralarla yaptığımız 1 Mbit'lik ikinci bağlantıda hissettiğimiz tek fark, destekleyici materyal olarak sunucuya yüklediğimiz dosyanın indirilmesi sırasındaki doğal hız farkı oldu.

Anlatımınızı MASAÜSTÜ,UYGULAMALAR ya da PENCERE paylaştırılması esasına göre yapabiliyorsunuz. Bu da anlatım sırasında ilgilenmeniz gereken acil işleriniz varsa yardımcı oluyor. Ders anlatırken birinin kapıyı çalıp "Kağıt sıkıştı hocam" diyerek dersinizi tamamen bölmesinden çok çok iyi...

Sevdiğim güzelliklerden birisi "PARMAK KALDIRMA", "SÖZ İSTEME" gibi çok çeşitli atraksiyonlarla Katılımcıların yönlendirilebilmesi ve bunun da sadece bir göz kırpması kadar sürede anlatımı yapan ve dinleyenlerin dikkatinin dağıtılmadan/gizlice gerçekleşiyor olması. Ses az geliyorsa yüksek sesle konuşması için uyarabiliyor, İstediğiniz anda Ses ve Görüntü iletişimini kesebiliyor, Mikrofonları ortama bağlayabiliyorsunuz. Paylaşım modları da bu serbestliği arttırıp kısıtlayabiliyor doğal olarak.

SOHBET ve NOT PALETİ yardımıyla genele ya da istediğiniz bir katılımcıya iletinizi gönderebiliyorsunuz. Ayrıca notumu alayım da unutmayayım gibi kaygılar Eğitmen ve Katılımcılar için olmuyor, çok güzel bir özellik. Connect'in nihai hedefini düşündüğünüzde aslında bu maddedeki 2 seçeneğin Connect'e oranla eklenti gibi durduğunu iddia edebilirim.

BEYAZ TAHTA uygulaması anlatımlarınız üzerinde çizimler yapabilmenize/saklayabilmenize olanak sağlıyor ki zaten NSS ile Uygulamaya dayalı olmayan derslerin anlatımında bu özellikten derslerimizde faydalanıyorduk.

YÜKLEMELER yardımıyla sıralı bir liste halinde yükleyeceğiniz/önceden yüklediğiniz dosyaları katılımcılara sunabiliyorsunuz. Anlatım ekranından direkt olarak indirilebiliyor bu dosyalar. Adres vermeye, Link silinecek mi stresine gerek kalmıyor.

Not: Anlatımla ilgili Yüklemeler ve yukarıda belirttiğim Beyat Tahta kayıtları gibi diğer tüm kayıtlar Toplantı sonrasında Yöneticinin Toplantı Kayıtları ekranında yer alıyor. Sistem sizin önemli detayları unutmanıza, kaybetmenize, es geçmenize izin vermiyor.

Yükleyeceğiniz dosyalar demişken parantez açalım:
Toplantıya başlamadan önce sunuma hazırlanmak adına Toplantı Modunu HAZIRLIK olarak ayarlayıp tüm düzeninizi belirleyebiliyor ve dersinize sonra başlayabiliyorsunuz. Bu da Seminer başladığı anda gereksiz detayları ayarlamak, dosya yüklemek, notları eklemek,..ya da önceden hazırlamanız gereken ekran paletleriyle uğraşarak vakit kaybetmenizi engelliyor. Hazırlıksız yakalanmak yok kısacası...

Gelelim en güzel yanına. TOPLANTI KAYDI. Sistem üzerinde saklanabiliyor,tekrar tekrar izlenebiliyor ve detaylı üst bilgiler yönetici tarafından eklenebiliyor. Bu bilgilerin bir kısmı Rezervasyon ekranında zaten önceden de girilebiliyor. Toplantının katılımcılara gereksiz görüntülerden arındırılmış olarak ulaştırılabilmesi adına kaydedilmiş görüntülerde Crop işlemlerini Online bir Editör ile uygulayabiliyorsunuz. Bu, sonradan izlemelerde gereksiz ayrıntıları kırpmak için etkili bir yöntem. Seminer veren Eğitimcilerin en büyük sıkıntısı olan derse katılım/ciddiyet noktasındaki istatistikler Çok ayrıntılı bir ekranda yer alıyor ve Toplantı bilgileri görülebiliyor. Yani sevinmek yok, DYNED ekranında olduğu gibi katılımcılar için ayrı istatistikler var. Yok öyle yatmak :)

Burada ifade etmeye çalıştığım deneyimi elbette birlikte kısa bir süre sonra paylaşacağız.Ancak,
Ders anlatımı yapacak; Connect Yardımıyla şu dilimize yıllardır doladığımız meşhur Uzaktan Eğitim deneyiminin önemli bir boyutunu Meslektaşlarımıza Etkileşimli Eğitimler olarak ulaştıracak arkadaşlarımızın bir virgül dahi olsa fedakarlıkla bu işe koyulması gerektiğine inanıyorum. Kimseyi hedef göstermek istemem ancak belki de ders saatlerimizin azlığı nedeniyle es geçmek zorunda kalarak uzaklaştığımız türlü Öğretim Methodlarına branşımıza en uygun yöntemlerden birisini daha ekleyeceğiz bugünlerde... Belki de birçok arkadaşımız bu deneyimden vazgeçemeyecek. Biz kırk kişiyiz, birbirimizi biliriz ya; eleştirdiğimiz her yanlış eğitimin bizden törpüleyerek götürdüğü heves kırıklıklarının yerini bu eğitimlerle şevk olarak geri alacağımıza inanıyorum.

Not: Lisans ve Maliyet sorunları nedeniyle Connect kullanamadığım için okulumda DW derslerini hem 6.sınıflara Camtasia ile anlattırıyor hem de sonradan bu videoları okul ağından takip ederek verdiğim Performansları unutmadan hazırlamalarını sağlıyorum. Bu yöntem beni bayağı bir sardı kısacası!

BT Öğretmenleri Ulusal Bildirisini sunucuya yüklediğimiz günün ertesi -ki birçok yetkilinin haberi yoktu; Fatih Projesinde olduğu gibi Öğrenme Nesnelerini içeren Online bir Materyal Deposunun ve bu depoya en büyük katkıyı sağlayacak biz BT Eğitimcilerinin gerekliliğinden,öngörüsünden bahsediyorduk. Ve FATİH'in detaylarıyla beraber burada bahsettiğimiz bir konunun daha dile gelmeden düşünüldüğüne şahit olduk. Umuyoruz ki taleplerimiz okuldaki eğitimcilere, öğrencilerimize ve en başta bize Eziyet çekme noktasına gelmeden gerçekleştirilsin. Connect altyapısı trilyonları harcayan Bakanlığımızın gündemine alması gereken bir konu değil midir? EĞİTEK'in 2.hecesinin ne anlama geldiğini ve koltuklarında aslında ne ile uğraştıklarını tam bu noktada yetkililere sormak lazım...

Bizler donanım olarak istediğimiz tüm yeniliklere bugünden hazır olmak zorundayız.
Part Time katılımla gerçekleştirilecek bu büyük Proje bizler için her açıdan büyük bir fırsat.
Düşünenden, Planlayıp ortaya getirenden; sayın Niyazi SARAL beyefendi ve Çizgi-Tagem ekibinden Allah razı olsun.
Sofrayı toplamak bize düşer...

İlk toplantımızda görüşmek üzere.
Bilişimde Gelecek Var ekibi a.

Eklentiler:
adobe_connect1.jpg
adobe_connect1.jpg [ 73.38 KiB | 2013 kere görüntülendi ]
acrobat-connect.jpg
acrobat-connect.jpg [ 117.88 KiB | 2013 kere görüntülendi ]
7.jpg
7.jpg [ 79.35 KiB | 2013 kere görüntülendi ]
120307dev_f3.jpg
120307dev_f3.jpg [ 139.31 KiB | 2013 kere görüntülendi ]

En son sugibi tarafından 07 Şub 2011, 23:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Başa Dön

Mesaj 07 Şub 2011, 23:10 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

@sugibi Hocam eğer insan klonlamak mümkünse senden 5-10 tane yaptıralım Teşekkürler :)

Başa Dön

Mesaj 07 Şub 2011, 23:14 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

@cemal hocam zaten gönüldesin, aklımdan da geçiyordun davetiyelerin geldi az önce.
Çok teşekkür ederim. Motivasyonumuz tam olsun, sınıflarımızın çaycısı bile olurum :)

Başa Dön

Mesaj 07 Şub 2011, 23:40 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Cemal TANER yazdı:
@sugibi Hocam eğer insan klonlamak mümkünse senden 5-10 tane yaptıralım Teşekkürler :)

Hocam valla 5-10 tane de ben alayım, anlatımınıza saglık herzaman ki gibi maşallah :)
İşte hocam connect kursu ile bide flashı konuştursanız tadından yenmez.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2011, 08:09 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Cemal TANER yazdı:

Katılıyorum :)

Gerçekten mükemmel anlatmışınız. Adobe size teşekkür etmeli. Emin olun internette gezer bu söylem...

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını
görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2011, 10:16 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Zamanlama çok kötü olmuş, Gönül isterdi ki Pardus, Ubuntu Action Script Eğitimleri verebilelim ama çocuk oldu başımızı kaldıracak vakit bulamıyoruz. Umarım Herşey gönlünüzce olur...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri