Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 53 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: BT Öğretmenleri:Çalışıyoruz, Üretiyoruz, Paylaşıyoruz
Mesaj 21 Ara 2011, 01:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Konu harika, bunları okumak bana da çok keyif veriyor, iyi örnekler gaza getiriyor.
İyi örnek midir bilemem ama paylaşayım, belki işine yarayan olur:
http://www.sinifi.org/ - Her öğretmene kolay yönetilebilir e-sınıf.
http://bilisim-teknolojileri.sinifi.org/ Bu benim e-sınıfım. Çocukların ürünlerini yayınlıyorum olabildiğince.
[attachment=4]e-sinif Broşür.rar[/attachment]
http://okulweb.meb.gov.tr/35/02/733992/ebulten.html - Periyodik e-bülten.
http://www.zezencay.com/2010/07/08/bili ... uz-kitabi/ - Açıklamak yersiz.
2007 şubatında yaptığım ve okulumuzda pano olarak duvara astığımız BT Tarih şeridi

BT Sınıfında Öğrenci ve Öğretmen açısından olanaklar nelerdir afişi ve Bilişimde Uzmanlaşmak için temel maddeleri kendimde afiş yapmıştım. Sınıfımda çokca astım...
[attachment=2]BT_Sinifinda_Neler_Yaparim.rar[/attachment]
Bir de Çekirdek Akademi kurduk, Çizgi sağolsun online sınıf açtık, öğrencilerime sanal sınıfımda ders anlatacağım, corel çalışıp kendimizi geliştireceğiz. Gazetenin ilk sayısını çıkarttık şimdi sıra ikincide. Çekirdek Akademi çalışmasının da proje detayları.
[attachment=1]ProjeTaslak.rar[/attachment]

Gazete 2.sayısı : [attachment=0]GazeteSayi_2_11Ocak2012.rar[/attachment]
Gazetemiz 12 Mart 3.Sayısı : http://www.cekirdekakademi.com

Basında Projemiz : http://okulweb.meb.gov.tr/35/02/733992/ ... Mart12.jpg

Planladıklarım var ama keşke olsalar:)

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[2.23 MiB]
GazeteSayi_2_11Ocak2012.rar

118 kere indirildi
[17.68 KiB]
ProjeTaslak.rar

158 kere indirildi
[30.88 KiB]
BT_Sinifinda_Neler_Yaparim.rar

262 kere indirildi
[3.21 MiB]
tarih_seridi.rar

281 kere indirildi
[515.55 KiB]
e-sinif Broşür.rar

235 kere indirildi

En son Olcay Büyükçapar tarafından 27 Tem 2012, 01:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 09:21 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

iyi bir başlık olmuş.... buraya toplu davetiyelerin linkinide koyabiliriz

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 10:24 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Olcay hocam çok güzel çalışmalar, emeğinize sağlık...Zezencay'ın da yeniden açılmasını bekliyorum :)
Çekirdek akademi işini ben ilköğretimde bir türlü yapamadım, sağlıklı yürütemedim, okul ikili öğretim ve öğle sonrası bt sınıfı diğer öğretmenlerin hizmetinde, lisede bu sistem çok güzel işliyordu ilk sene çocukları yetiştirdik daha sonra bana iş bile kalmıyordu. Siz nasıl bir yol izliyorsunuz hocam, çalışmaları okul çıkışı mı, yoksa evden tamamen çizgi sınıflarından mı yürütüyorsunuz?

Gazete çalışmanızda hocam nasıl bir yol izliyorsunuz, corelde yaptığınızı yazmışsınız, bu çalışma yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir siz nelere dikkat ediyorsunuz, baskı için çalışmayı ne gibi kriterlerde, boyutlarda çözünürlükte hazırlamalıyız, PS kullanan arkadaşlarımız var, illustrator kullananlar var, corelciler var alternatifimiz çok bu konuda siz yada tecrübeli arkadaşlar bu işlere yeni başlayacak arkadaşlarımıza yol göstermek adına bilgilerini paylaşırlar mı?

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 10:26 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bence de süper bir başlık olmuş. herkesin eline, gözüne sağlık...

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 11:47 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Okulumuz Fen Liseleri ve Anadolu Liselerine Hazırlık noktasında Kolej gibi çalışıyor sürekli etüt ve deneme sınavları yapılmakta. BT dersi olmadığı için etkinlik vs hazırlama gibi bir durum söz konusu dedil. Okul idaresi Okul web sitesinin etkin kullanımı için Deneme sınav sonuçlarının internette yayımlanmasını istedi. Bende bir deneme sınavı portalı oluşturarak her öğrenci velisine kullanıcı adı ve şifre verdim. Veliler deneme sınavından hemen sonra internet üzerinden son 12 deneme sınavına ait netleri ve dereceleri görebiliyorlar. Böylelikle Doğru bilgiye hızlı bir erişim sağlamış olduk.
Keşke Bt dersi olsaydı o zaman güzel etkinlikler yapabilirdik diye düşünüyorum ama şimdilik durum bundan ibaret.

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 15:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

yine ağlayan biri ..... evet bu başlıktada ...... :(
öğretmenliğiide çok seviyorum bilişimide, üretmeyide çok seviyorum ama yaptığım işten gram zevk alamıyorum. biliyorum bana tepki göstereceksiniz ama mutludeğilim bu halde verimli olamıyorum. ne meb, ne idare, ne veliler nede öğrenciler ne dersimize nede bize değer veriyor yaptığım iş kimsenin umurunda değil. en azından idare iyi olsa diğerlerinide unutacam ama malesef. okulda ne yaptığımıda sölim. şu anda bil lab da tek küçük bir problem bile yok web sayfasını her sene farklı bir tarzda hazırlar ve güncel tutarım. arkadaşlarımın özel bilgisayarlarına dahi bakar tamirini yaparım. gerekirse iş yerlerine dahi arabayla götürürler beni. derslerime zamanında girer çıkarım. bilgisayar destekli eğitimde ihtiyacı olana anında yardım eder ihtiyacını gideririrm. her ne kadar katılmasalar dahi arkadaşlara seminer veririm. ne zaman ki bize daha çok ihtiyaçları olur bizden daha çok şey isterler ben yine hazırım tek istediğim şey diğer branşların gördüğü kadar değer görmek. çokmu şey istiyorum acaba

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 17:17 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bilgisayar parçalarından oluşan sergiyi unutmayalım hocam http://www.bilgisayarbilisim.net/ilkogretim-bilisim-teknolojileri-uygulama-ve-materyaller-f138/bilgisayar-parcalarindan-olusan-sergi-t63617.html

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 17:29 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

tolgahan0010 yazdı:

Hocam harika bir çalışma yapmışsınız, ben paylaştığınız dönemde görmemiştim şimdi farkediyorum, emeklerinize sağlık hocam :alkis:

tolgahan0010 yazdı:
avy yazdı:
Ellerinize sağlık hocam hepsi çok güzel olmuş. Bir kaçının yapılışını anlatırsanız çocuklarla birlikte yapmaya çalışırız. Tekrar tebrikler. :alkis:

hocam hepsini anlatayım hiç problem değil ama özellikle şu diye belirtirsen kullanılan malzemeden tut yapılışına kadar hepsini anlatayım.

Artık tarifleri sizin seçeceğiniz sıraya göre alabilir miyiz :)

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 17:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

the_korsan yazdı:
tolgahan0010 yazdı:

Hocam harika bir çalışma yapmışsınız, ben paylaştığınız dönemde görmemiştim şimdi farkediyorum, emeklerinize sağlık hocam :alkis:

tolgahan0010 yazdı:
avy yazdı:
Ellerinize sağlık hocam hepsi çok güzel olmuş. Bir kaçının yapılışını anlatırsanız çocuklarla birlikte yapmaya çalışırız. Tekrar tebrikler. :alkis:

hocam hepsini anlatayım hiç problem değil ama özellikle şu diye belirtirsen kullanılan malzemeden tut yapılışına kadar hepsini anlatayım.

Artık tarifleri sizin seçeceğiniz sıraya göre alabilir miyiz :)

teşekkür ederim hocam. yapılışları ile ilgili bi word dosyası hazırlayayım. eğer ciddi ciddi yapmayı düşünürsen the_korsan hocam kayseridesin nede olsa gel bi çayımı iç canlı canlı ürünleri gör. bi arkadaş daha var 3-5 kişi olursak il genelinde bi sergi yaparız olmazsa. ilköğretimde çalışan bilişimciler olarak kayseride ses getirip isteklerimizi duyurabileceğimiz bir etkinlik yapabiliriz.

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 18:11 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

güzel başlık
konuların bazılarını biliyordum ama görmediğim konularda varmış
takipteyim :alkis:

Başa Dön

Mesaj 21 Ara 2011, 23:54 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

tolgahan hocam word dosyasını mutlaka bekliyoruz...

en kısa vadedeki proje inşallah, izninle :)

Başa Dön

Mesaj 22 Ara 2011, 01:03 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ozgurgitarim yazdı:

hocam izin ne demek tabikide hazırlar hazırlamaz eklerim. çoğunun nasıl yapıldığı belli diye özellikle istediğiniz varmı diye yazmıştım. inşallah en kısa zamanda eklerim

Başa Dön

Mesaj 22 Ara 2011, 11:05 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Öncelikle böyle bir başlık olmasına çok sevindim... :alkis: Üniversitede sürekli üretme durumundaydık, ben de boşluğa düşmeye başladığımı bu nedenle de bir şeyler üretmeye ihtiyaç duyduğumu hissediyorum.
Bu başlıkta da yine ağlayan arkadaşa da, herkesin özel bilgisayarını hatta iş yerlerindeki bilgisayarları bile tamir eder herkesi memnun etmeye çalışırsanız tabi ki mutlu olamazsınız. Herkesi memnun etmeye çalışırken kendinizden ödün verirsiniz. Bence kendinize bazı prensipler üretmekten başlayın, sonrası gelir zaten...

Başa Dön

Mesaj 22 Ara 2011, 11:57 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

tolgahan0010 yazdı:
ozgurgitarim yazdı:

hocam izin ne demek tabikide hazırlar hazırlamaz eklerim. çoğunun nasıl yapıldığı belli diye özellikle istediğiniz varmı diye yazmıştım. inşallah en kısa zamanda eklerim

Hocam öncelikle tebrikler yaptığınız çalışmalar için. Eğer mouse robot, kuş, timsah ile anahtarlıkların nasıl yapıldığını anlatırsanız çok sevinirim. Hemen her okulda en çok bulunan eski malzemeler klavyeler ve farelerdir. Bunları da çöpe atmamış oluruz. Diğer meslektaşlarımız da yatmadığımızı görmüş olurlar. Teşekkürler...

Başa Dön

Mesaj 22 Ara 2011, 12:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

muratbdg yazdı:
tolgahan0010 yazdı:
ozgurgitarim yazdı:

Hocam öncelikle tebrikler yaptığınız çalışmalar için. Eğer mouse robot, kuş, timsah ile anahtarlıkların nasıl yapıldığını anlatırsanız çok sevinirim. Hemen her okulda en çok bulunan eski malzemeler klavyeler ve farelerdir. Bunları da çöpe atmamış oluruz. Diğer meslektaşlarımız da yatmadığımızı görmüş olurlar. Teşekkürler...

teşekkür ederim hocam. bu başlığın açılma amacını değiştirmemek için konunun önceden açılmış başlığında hazırladıklarımı paylaşmaya başladım http://www.bilgisayarbilisim.net/ilkogretim-bilisim-teknolojileri-uygulama-ve-materyaller-f138/bilgisayar-parcalarindan-olusan-sergi-t63617.html akvaryum monitörü hazırladım şimdilik ama bundan sonraki ilk paylaşımım mouse ve klavye olanlarla olacak inşallah

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 53 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: realahmsn ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri