Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

B.T. Öğretmenleri ne istiyor
boş verin gitsin hiç birşey değişmeyecek zaten 7%  7%  [ 13 ]
formatörlük şartarı iyileştirilsin 48%  48%  [ 88 ]
derslerimiz çin sendikamdan istifa ederim 27%  27%  [ 49 ]
derslerimiz için topluca bir sendikaya üye olalım 18%  18%  [ 32 ]
Toplam oy : 182
Yazar Mesaj
  Re: sesime ses verin bbnet ciler
Mesaj 17 Ağu 2011, 04:34 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Tecrübe konuşuyor. Amirler emreder biz de yaparız. Çünkü memuruz ( emir alan demektir) bu kadar basit :)

Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 04:42 
Aktif Üye
Aktif Üye

dyzc1905 yazdı:
cesur_yürek yazdı:
sendikları böyle şeylere alet etmeniz hoş olmamış hangi sendika bilişimcilerin bu halde olmasını ister ama illa tepki koyacaksınız hükümetle işli dışlı olan ve şu an yetkili sendika olan eğitim bir sen e tepki koyabilirsniz ama bütün sendikaları aynı kefeye koymak haksızlık olmaz mı? zaten en az senkalı olan branş bilişimcilerdir. oda gücünüz sadece sendikaya yettiği için çözümü istifa etmekte buluyorsanız ve öyle çözülecekse bence hemen istifa edilsin.

malesef bu duruma beceksiz MEB bakanlarının getirdiğini unutuyorlar.

Kesinlikle katılıyorum hocam sana. Yetkili sendika yapmıyorsa onu cezalandırmak lazım. Eğitim bir sen üyesi arkadaşlar istifa etmelisiniz.

Katılıyorum

Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 10:36 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Cemal TANER yazdı:
Tecrübe konuşuyor. Amirler emreder biz de yaparız. Çünkü memuruz ( emir alan demektir) bu kadar basit :)

yani boşuna uğraşmayalım mı diyorsun

Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 15:38 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

salla başı al maaşı zihniyetinden kurtulmak gerek !

Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 20:12 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

dyzc1905 yazdı:
Öğretmenlik yapmak kimsenin zoruna gitmiyor. Salt öğretmenlik yapsak başımız gözümüz üstüne dersimiz varken bile hem derslere girip hem de okulun teknik işlerine bakmak ne kadar adil acaba. Diğer öğretmenlerle nasıl eşit sayılabiliriz. Formatörlük istenmesinin en büyük sebebi budur bence. Neden okuldan çıkarken idarecilerin ağızlarından çıkan lafı beklemek zorunda kalalım. Her türlü işe koşturulurken ağam paşam, işler yoluna girince "zaten bir iş yaptığınız yok" tarzında yersiz, densiz laflara maruz kalalım. Yorumlardan anladığım şu ki biz daha kendi içimizde ne istediğimizi bilmiyoruz.
Zaten yıllardır ders notunun kaldırılması, ders sayısının düşürülmesi ve en son 1. kademeden de dersin kaldırılması gibi işgüzarlıklarla ders mahvedildi. Formatörlük boynumuza bindirildi şu durumda yapılacak en iyi şey tabiki de formatörlük çalışma koşullarının iyileştirilmesi olacaktır.

ben anlıyorum hocam sizi.. aslında aynı şeyleri söylüyoruz hepimiz.. dersler 2 saat olsa her öğrenciye 1 pc düşse,(derslerin teknoloji tasarım gibi bölünmesi şart en azından) not olsa, idare ve öğretmenler bizim bilgisayarla ilgili herşeyi yapmak zorunda olmadığımızı ANLASA vb..... o zaman derse girmek muhteşem olur.. ama şu anda bu yok olacak gibi de görünmüyor.

Uğraşmamız gereken şey hem dersleri geri almak, hem de formatörlüğün şartlarının iyileştirilmesini sağlamak.
Çünkü yukarıdakilerin şu anki mantığı "formatör olmazsanız olmayın bu işe hevesli başka branşlar sırada bekliyor" bi toplantıda işittim ben bunu....

Eğer dersler verilir aksaklıklar giderilirse örneğin şu an ben 1500 öğrencilik bir okulda tek öğretmen olmama rağmen norm fazlası olmaktan kurtulduğum gibi, 2 veya 3 kadro gerekir. yani tayinlerde atamalarda da sıkıntı olmaz..
Ayrıca bi okulda 2-3 zümremizin olması demek işlerin de hafiflemesi demek..

Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 21:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hala inanamıyorum halimize..sorunlarımız ayyuka çıktı üstünden 1 yıl geçti hala çözümsüz!
nolacağımızı gerçekten kestiremiyorum.Bu nasıl bir branştır ya kendime öğretmen diyorum açıkçası.birisi sorduğunda öğretmenim derken bile çelişkiye giriyorum.Bir ben miyim acaba bu durumda olan :D sinirlerim bozuldu gerçekten!

Başa Dön

Mesaj 18 Ağu 2011, 23:27 
Yeni Üye
Yeni Üye

bencede kesin bir sayı elde edip ona göre istifa edip sonrada sendikalara haber uçuralım sorunu hangi sendika çözerse o sendikaya istifa eden-sendikasız olan herkesin geçeceğini bildirelim . sayının yüksek olması halinde yaptırım gücümüz olur. istifa yazısını ve sonucunu herkes tarayıcıdan tarayıp image olarak atsın.. arada kaçamak olmasın

Başa Dön

Mesaj 19 Ağu 2011, 11:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

efemesut01 yazdı:
bencede kesin bir sayı elde edip ona göre istifa edip sonrada sendikalara haber uçuralım sorunu hangi sendika çözerse o sendikaya istifa eden-sendikasız olan herkesin geçeceğini bildirelim . sayının yüksek olması halinde yaptırım gücümüz olur. istifa yazısını ve sonucunu herkes tarayıcıdan tarayıp image olarak atsın.. arada kaçamak olmasın

bu sayı yetermi sizce "59"

oda bir eylemi(istifa) seçsek diğeri(başka sendikaya üye olma) vazgeçecek diğer(başka sendikaya üye olma) eylemi seçsek diğeri(istifa) vazgeçecek yani sayımız 59 bile değil bu foruma üye olanların çoğu bt öğretmeni
sayımız(üye B.T. öğretmenleri) 5000 civarındadır diye tahmin ediyorum yani herhangi bir eylem yapacak olsak katılım %1 biledeğil. yazık bize yazık bizler için emek harcayanlara Biz neyiz biliyormusunuz başımıza ne gelirse gelsin onu hak eden kendini beyenmiş biri birini yiyen beş para etmez bir zümreyiz. Böyle gidersek 7/24 çalıştırırlar bizi gıkımız bile çıkmaz bu forumda birbirimize laf sokmaktan başka bişey yapamayız. Allah sonumuzu hayretsin inşallah

Başa Dön

Mesaj 19 Ağu 2011, 12:18 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Amin.

Başa Dön

Mesaj 19 Ağu 2011, 14:26 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

sendiklar ne diyecek bakın bunlar bizden istifa ediyor hadi sorunlarını çözelim mi diyecek. adamlar zaten çözülsün diye 2009 dan beridir gayret gösteriyor. bu iş sadece sendikanın elinde olsaydı bu gün bu sorun çoktan çözülmüştü. ama hükümet hiç bir geri adım atmıyorsa onda diyecek birşey yok düşünün ki bilişimlerin çoğu AKP ye oy vermedi mi? verdi ee herkez zaten sorununu çözmüş sendikaya birşey kalmamış ki

Muhsin YAZICIOĞLU

Başa Dön

Mesaj 19 Ağu 2011, 14:42 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Amacımız bağcıyı dövmekmidir, Üzüm yemekmidir.

Hocam defalarca söyledim günah keçisi aramıyoruuuuuuuuz.
Başımıza gelen onca şeyden sonra neden ve nasıl bu kadar sessiz kalabiliyoruz. Ekmeğimizl oynuyorlar biz hala altınla, amcamızla, arabamızla internetimizle, ıvırımızla, zıvırımızla uğraşıyoruz. Birlik olalım bir tepki verelim istiyorum. Hep birlikte tüm bbnet üyeleri .İster hükümete ister sendikalara yeterki şu üzümü yiyelim. Varsa bir fikrin söyle yoksa gölge etme.

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2011, 22:12 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Niyzi hocamın yaptığı İstanbul teklifi gayet güzel. Bizim sayımız ne yelem yapmaya, ne de kitleleri arkamızda sürüklemeye yeter. Ki içimizde halinden memnun çok fazla. Bazıları da, Fatih gelinde değerlerinin artacağı inancında. Bu da şu anki durumumuzun en komiği :D

Bu sebeplerden, en iyisi bizim kendimizi, bilişim eğitiminin önemini, Bilişim sektörüne anlatmamız. Bakanımız üni hocalarımızla erzurumda toplanacakmış. Katılalım oraya.

Temsilci seçtik, Özgür hocam bizi temsil edecek, biz de konenjan ne kadarsa dolduralım. Boş kalmasın. Biz de varız diyelim. Uygulamanın bizimle verimli olacağını mutlaka benimsetelim onlara.

Ama bizi tamirci değilde, potansiyelimiz olan eğitim yönümüzü kullanmaya ikna edelim.

Bizlerin şu an yapacağı bunlar.

Yeni mezunlar dava açtı, ses getirmedi. Şimdi kendilerince eylem planındalar. Gerçekeleştirecekleri muallakta. Çok koydu onlara atanamamak. Ben olsam dünyam kararırdı herhalde. Şu derslerin kaldırılmasından şu an şoklarda olduğumu düşününce, onların iyi dayandığını görüyorum.

Çözüm, bilişimin geleceğinin gerçek bir temelde şekillenmesi gerektiğini benimsetmekte.

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2011, 01:05 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

biltek2007 yazdı:
Niyzi hocamın yaptığı İstanbul teklifi gayet güzel. Bizim sayımız ne yelem yapmaya, ne de kitleleri arkamızda sürüklemeye yeter. Ki içimizde halinden memnun çok fazla. Bazıları da, Fatih gelinde değerlerinin artacağı inancında. Bu da şu anki durumumuzun en komiği :D
Bu sebeplerden, en iyisi bizim kendimizi, bilişim eğitiminin önemini, Bilişim sektörüne anlatmamız. Bakanımız üni hocalarımızla erzurumda toplanacakmış. Katılalım oraya.
Temsilci seçtik, Özgür hocam bizi temsil edecek, biz de konenjan ne kadarsa dolduralım. Boş kalmasın. Biz de varız diyelim. Uygulamanın bizimle verimli olacağını mutlaka benimsetelim onlara.
Ama bizi tamirci değilde, potansiyelimiz olan eğitim yönümüzü kullanmaya ikna edelim.
Bizlerin şu an yapacağı bunlar.
Yeni mezunlar dava açtı, ses getirmedi. Şimdi kendilerince eylem planındalar. Gerçekeleştirecekleri muallakta. Çok koydu onlara atanamamak. Ben olsam dünyam kararırdı herhalde. Şu derslerin kaldırılmasından şu an şoklarda olduğumu düşününce, onların iyi dayandığını görüyorum.
Çözüm, bilişimin geleceğinin gerçek bir temelde şekillenmesi gerektiğini benimsetmekte.

:alkis: :alkis: :alkis:
Bir insan ya tecrübessinden, ya bilgisizliğinden yada boş konuşur. Tecrübesinden konuşanın eli öpülür
Bu formda doğru konuşanı bulmakta çok zor. Tecrübeli adam hemen kendini belli ediyor.
Erzurumdaki toplantının amacını yerini ve saatini biliyormusun hocam belki 5000 kişiden ilgilenecek birileri çıkar :cry:

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2011, 01:10 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Bu arada atanamayanlarada destek vermemiz gerekiyor. bu formda eylemden falan bahsetmemişler
galiba onlarda bu formdakilerin dirayetsizliğinin farkındaki buna gerek duymadılar.
bende feys le fuys la uğraşmayı sevmedim gitti eylemleri hakkında bilgisi olan varmı

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2011, 01:14 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

var kadir hocam atanamayan 300 bin öğretmenden 200 ü bugün taksimde eylem yaptı.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri