Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: Kodlama Dersi 1. Sınıflarda Zorunlu Olsun!
Mesaj 09 Oca 2017, 19:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

0one yazdı:
linux__ yazdı:
0one yazdı:
sn hocam 1. sınıfta kodlama erken dıılmı, bu cocuklara bılgı yukleme askı nıye, bırakalım cocukluklarını yasasınlar, ne kodlaması :D

Bir bilgisayar öğretmeni de böyle diyorsa artık...

sn hocam sanırım farklı dusunuyoruz, bilgi ogretme hevesinin bizi yediğini düşünüyorum, çocuğum olsa 1. sınıfta o dersı verseler ya hocam bı gıt derım, bu cocuk dun sutten cıktı :) arabaya fazla yuk yukleyıp lastık patlatmanın bı espırısı yok ;)

1.sınıf öğrencisine visual basic anlatmayacağız hocam kodlama yapısını öğrenebilecekleri oyunlar oynatacağız. haftada sadece 1 saat ders olacak zaten.. çocuklar için rahatlama olur... birkaç tane de etkinlik ile canlandırabilirsek tamamdır...

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2017, 19:59 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

saaf yazdı:
0one yazdı:
linux__ yazdı:
0one yazdı:
sn hocam 1. sınıfta kodlama erken dıılmı, bu cocuklara bılgı yukleme askı nıye, bırakalım cocukluklarını yasasınlar, ne kodlaması :D

sn hocam sanırım farklı dusunuyoruz, bilgi ogretme hevesinin bizi yediğini düşünüyorum, çocuğum olsa 1. sınıfta o dersı verseler ya hocam bı gıt derım, bu cocuk dun sutten cıktı :) arabaya fazla yuk yukleyıp lastık patlatmanın bı espırısı yok ;)

1.sınıf öğrencisine visual basic anlatmayacağız hocam kodlama yapısını öğrenebilecekleri oyunlar oynatacağız. haftada sadece 1 saat ders olacak zaten.. çocuklar için rahatlama olur... birkaç tane de etkinlik ile canlandırabilirsek tamamdır...

katiliyorum, cok guzel gorsel egitim programlaeri var. okuma bilmese bile algoritmik dusunmeyi ogrenebilir cocuklar. zeka oyunu gibi dusunmek lazim, bir urun beklentisi zaten yok. amac temel atmak, beyni gelistirmek.

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2017, 21:37 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ağaç yaşken eğilir, kızım 2,5 yaşında telefondan ingilizce 10a kadar saymayı, tüm renkleri ve ingilizce şarkıları ezbere biliyor, öğrenmesi için benim bir katkım olduysa namerdim kendi kendine öğrendi, nereden bulduysa videoları izliyor ve öğreniyor, açtığı videoları bulmaya çalışıyorum zorlanıyorum, 2,5 yaşındaki bir çocuk kendi kendine bunları öğrendiyse 7 yaşındaki neleri öğrenmez, bende merak ediyorum çocuğum okula başlayınca çocuğumun cesaretini, merakını, hayallerini ve heyecanını hangi öğretmen nasıl törpüleyecek.

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2017, 22:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

forzabilisim yazdı:
Cuma günü yeni müfredat taslağı açıklanacak. Allah'ın izniyle güzel haberler alırız.

Bende merakla bekliyorum inşallah hayal kırıklığı yaşamayız. Kodlama lafta kalmaz inşallah.

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2017, 22:27 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hastasıyız dede yazdı:
ağaç yaşken eğilir, kızım 2,5 yaşında telefondan ingilizce 10a kadar saymayı, tüm renkleri ve ingilizce şarkıları ezbere biliyor, öğrenmesi için benim bir katkım olduysa namerdim kendi kendine öğrendi, nereden bulduysa videoları izliyor ve öğreniyor, açtığı videoları bulmaya çalışıyorum zorlanıyorum, 2,5 yaşındaki bir çocuk kendi kendine bunları öğrendiyse 7 yaşındaki neleri öğrenmez, bende merak ediyorum çocuğum okula başlayınca çocuğumun cesaretini, merakını, hayallerini ve heyecanını hangi öğretmen nasıl törpüleyecek.

Belki sizin yaptığınız doğrudur, ama ben çocuğumu uzak tutmaya çalışıyorum.

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2017, 22:38 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

erakcora yazdı:
hastasıyız dede yazdı:

Belki sizin yaptığınız doğrudur, ama ben çocuğumu uzak tutmaya çalışıyorum.

hocam bitanede erkek var 10 yaşında o genelde oha diyorum kanalı, youtuber kantır vb peşinde koşuyor onu bende uzak tutuyorum sadece cumartesi günleri bilgisayar kullanabiliyor, şu an 4. sınıf 1. sınıftan itibaren bilgisayarı nasıl kullanması gerektiğinin eğitimi verilmiş olsaydı belkide şu an program yazıyor olabilirdi bende bilgisayar yasağını kaldırırdım.

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2017, 22:49 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

+

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2017, 23:35 
Site Gezgini
Site Gezgini

Güzel kardesim adamlar bilişimi kaldıraım diyorlar. Gidişat hic hos degil

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2017, 23:39 
Site Gezgini
Site Gezgini

Kodlama eğitimi konuşulurken bir noktayı atlıyoruz. Temel bilgisayar kullanımı konusunda öğrenciler ne kadar yeterli? Şuanki sistemde 5. Sınıfta Bilişim dersiyle tanışan öğrenciler temel bilgisayar kullanımı konusunda yeterli mi?

Başa Dön

Mesaj 10 Oca 2017, 01:53 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

malesef arkadaşlar ilkokulda öyle bi dersin çalışması yok. olansa şu; bilişimin belli kazanımları hayat bilgisine yedirildi onda da ne kodlama ne bilgisayar kullanımı var.
memnun olunacak bi durum yok ama ders saati 6. sınıflarda bir saat artabilir ! yine de son an gelmeden belli olmuyo bu işler

Başa Dön

Mesaj 10 Oca 2017, 09:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Suicide yazdı:
saaf yazdı:
0one yazdı:
linux__ yazdı:
0one yazdı:

katiliyorum, cok guzel gorsel egitim programlaeri var. okuma bilmese bile algoritmik dusunmeyi ogrenebilir cocuklar. zeka oyunu gibi dusunmek lazim, bir urun beklentisi zaten yok. amac temel atmak, beyni gelistirmek.

sn hocalarım, dedikleriniz güzel ve doğru şeyler, bende sizinle aynı fıkırdeyım,sadece o yaşın bilgi verilmesi için erken olduğunu düşünüyorum, kodlama yerine çocukların yaratıcı düşünmelerini, hatta sadece dusunmelerını sağlasak kafı değilmi. bazı seyler zamanında guzeldır, trabzondayım 6 40 da başlayan ortaokul var, 7 45 de gun acıyo, bu uygulamanın amacıda bılgı vermek, ama tek bılgı verıyor "okumak eziyettir". aynı dusunceyı kodlama ıcın de dusunuyorum, bılgı verecez dıye yanlıs uygulama yapmama taraftarıyım . sizlerde tecrubelerınızle konusuyosunuz, fıkırlerınızde haklısınızda, sadece cocukluklarını yasamalarından tarafım, sizlerde bilirsiniz bilgisayar ve sanal dunyası insanı içine çeken farklı bir yer , aradığın her şeyi bulabıleceğin bir evren, 6 yasında başlasa 10 sene duzgun eğitimle (sizlerin ellerinde) 2 senede kendısını gelıstırsın hacker gıbı bıse olur, buda çağımızda guç demek, 18 yasında o gucü ahlaklı kullanmak zor değilmidir ? iyi çalışmalar :D

Başa Dön

Mesaj 10 Oca 2017, 09:51 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

botemlk yazdı:
malesef arkadaşlar ilkokulda öyle bi dersin çalışması yok. olansa şu; bilişimin belli kazanımları hayat bilgisine yedirildi onda da ne kodlama ne bilgisayar kullanımı var.
memnun olunacak bi durum yok ama ders saati 6. sınıflarda bir saat artabilir ! yine de son an gelmeden belli olmuyo bu işler

kaynakça

Başa Dön

Mesaj 10 Oca 2017, 10:16 
Yeni Üye
Yeni Üye

ben özel bir kurumda çalışıyorum 1. sınıf çocuklarına anlatmaya başladığımda oyun diye ağladılar :') eğer böyle bir olay olursa allah hepinize kolaylık versin, ben çekiyorum da biliyorum :))

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri