Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 92 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 22 May 2015, 12:56 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 21 Eyl 2011, 16:16
Mesajlar: 1060
Konum: TrabzonCemaat’in haftalık haber dergisi Aksiyon, bir dönem Fatih Projesi ile ilgili kara propaganda yürütmüş, yaptığı haberlerde projede planların bir türlü tutmadığını ileri sürmüştü.

Konuya ilişkin, Zaman gazetesinin de sayfalarında yer verdiği haberlerde, "2014’te bitirilmesi öngörülen projenin yüzde 10’u hayata geçirilebildi. Başlangıçta 1,5 milyar lira olarak hesaplanan maliyet şimdiden 8 milyarı buldu" gibi ifadeler yer almıştı.
700 BİN TABLET DAĞITILDI

Cemaat'in propagandasına rağmen o proje bugün hayata geçti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. 9. sınıf öğrencileri ile öğretmenlerine dağıtılan 700 bin tabletin teslimi esnasında salondan coşkulu sesler yükseldi.
http://www.ensonhaber.com/fatih-projesi-ile-ogrencilere-700-bin-tablet-dagitildi-2015-05-22.html

Bu cemaat ve yandaşlarının yalandan iftiradan yatacak yeri yok.yazık...

_________________
TRB_90


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 22 May 2015, 13:31 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 09 May 2007, 14:07
Mesajlar: 1692arkadaşlar ben kayıt tutmadım ama keşke telpa kayıt versede bu dağıtılan tabletlerin yüzde kaçı garantiye gitmiş bide ona baksak.ve fatih 1. fazın daha altyapısı ve interneti bitmedi biliyorsunuz.ve en önemli konu içerik.nerde bötelerde hazırladığımız tarzda içerik.her ders kitabına uygun müfradatın tamamını içeren e-içerik, z-içerik yok.televizyon ekranına dokunmatik özellik vermekle iş bitmiyor.gerçekleri konuşalım.5 yıllık garanti verilmiş e-tahtalara daha henüz internet verilemedi.ve bu tahtaların 3 yılı doldu.


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 22 May 2015, 14:35 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 11 Eyl 2008, 09:32
Mesajlar: 463http://www.aksiyon.com.tr/kapak/ak-part ... eni_517592
cemaziyelevvel
Eklenti:
aksiyon.JPG
aksiyon.JPG [ 67.08 KiB | 945 kere görüntülendi ]


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 22 May 2015, 14:56 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 12 Nis 2011, 21:16
Mesajlar: 26Açılan bir başlıkta ilk defa tüm yorumları okudum galiba, daha önce işime yarar yerleri okuyordum.
Başlık işime yaradı mı?
Hayır.
Düşüncem değişti mi?
Hayır.

Sevindiğim nokta benim gibi düşünenlerin de var olması.


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 22 May 2015, 16:26 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 15 Oca 2008, 22:49
Mesajlar: 359FATİH Projesi önemli bir proje, etkinliğini artırma adına benim naçizane birkaç önerim olacak eğer bu forumu takip eden Ankara'da yetkili arkadaşlar varsa;

1.Öğretmenler idarecilere dağıtılan parmak izi tarayıcısıyla tanımlansın ve tahtayı ancak parmak iziyle çalıştırabilsin. 15 dk tahta işlem görmezse parmak izi şifresi aktif olsun.

2.BÖTE'leri kurarken amaçlanan ama hayata geçmeyen etkileşimli ders içerikleri hazırlama görevi ARGE'ler vasıtasıyla aktif olarak uygulansın. EBA içerikleri zenginleştirilsin.

3.Formatörlük görevlendirme değil, kadrolu hale getirilerek hem tahtaların aktif kullanımı hem de öğretmen ve öğrenci eğitimlerine ağırlık verilmeli.

_________________
Small Dreams..


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 22 May 2015, 17:40 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 12 Nis 2007, 14:41
Mesajlar: 520
Konum: DünyaSen bana birşey anlatamazsın.Vatan millet edebiyatını ,hamaseti bırakıp rakamlara bakarım, realiteyi görürüm.

MEB'in verileri bile tablet konusunda ve FATİH projesi hakkında hüsrana uğrandığını doğruluyor.
1.5 milyar ayrılıyor şu anki rakam 8 milyar olmuş (kara delik gibi) ve projeye 4 sene veriliyor ve hala bitmiş değil.
MEB'de elzem yapılması gerekenleri sıralıyorsunuz, tablet dağıtacağına evvela şunları yap diyorsunuz, hemen dergi şucuların, lafı cemaate getirmeler,cemaat üzerinden FATIH projesindeki fiyaskoyu aklamalar.
At terli artık yem yemiyor, kardeşim.Gözünü kapatan kendine gece yapar.

Bu projenin altında kimlerin imzasının olduğu belli, açık seçik yazıyor.
"Sebeb olan yapan gibidir" desturunca projenin en tepesindeki zattan derece derece aşağıya doğru kimler varsa; milletin parasını evvela en elzem eksiklere harcamayıp, üstüne üstlük ürettiği projede de yine milleti zarara uğratanlar, gözler görürse bu dünyada değilse mahşerde hesabını verecektir. Bunan inancım tamdır.
Projenin ana aktörü MEB'in kendi verileri bile size inandırıcı gelmiyor. Niye? Çünkü gerçeklerle karşılaşmak sizi korkutuyor,içinizde büyüttüğünüz,toz kondurmadığınız partizanlığınız gözünüzü kör etmiş.
Rakamların doğruluğunu sizde bal gibi biliyorsunuz ama artık girdiğiniz kulvar,hissiyatınız veya menfaatiniz sizi bırakmıyor. Anadolu'daki şu söz içinizdeki durumu çok iyi anlatıyor:

Ali'yi seviyoruz ama Muaviye'de karnımızı doyuruyor

_________________
Bizde güçlü ya da büyük olan kazanmaz oğul!
Bizde kuşlar filleri yener oğul!
Sen güçlünün değil haklının yanında ol.


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 22 May 2015, 18:54 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 03 Eki 2007, 14:32
Mesajlar: 1679Birde bilimsel bakışla inceleyen tarafsız yayınların, yapıcı eleştirileri okuyabilsek ne güzel olacak. Birileri bardağın dolu tarafını, birileri boş tarafını görüyor.
Proje çöksede şöyle ağzımıza geleni yazsak, saysak sövsek düşüncesinde olanların olduğunu sezinleyince ülkem adına üzülüyorum.

Bu ülkede barajlar yapıldı , köprüler yapıldı , GAP yapıldı , araba fabraikaları yapıldı o yapıldı bu yapıldı.... Ama hepside başkalarının AR-GE tecrübeleriyle yapıldı. Şimdi nükleer santral yapılıyor, gene başkalarının tecrübeleriyle yapılacak.

Bilgisayar destekli eğitime geçiş için birilerini beklenmeden , önce biz yapalım dedik, şu hale bak. AR-GE ye inanmayan , bilgisayar destekli eğitimin avantajını dezavantajını bilmeyen,araştırmayan taraflı yayınları okuyan birçok kafandan yıkıcı eleştiri geliyor. Bilgi toplumundan, dijital vatandaşlık kavramından bihaber çok sığ düşünceye sahip olduğu cümlelerinden belli köykahvesinde bile kullanılmayan üslüpla konuşan konuşuna.

Bu gün fatih projesi bu kadar çok konuşuluyorsa , en büyük sebebi çok ileri görüşlü, inovativ bir fikrin ürünü olması. Eleştirenlerin şunuda unutmaması lazım; henüz proje bitmedi hem özel sektör hem kamu her geçen gün tecrübe kazanıyor bu hiç durmadan devam edecek. Eksikler hep olacak ama giderilecek.
En önemli rol öğretmenlerde, öğretmenlerimiz gün geçtikçe şevk kazanıyor. Bilişim teknolojilerini kullanabilme terübesi artıyor.

Herşeyin bir sırası var. Ben 10 yıl sonrasını hayal ediyorum. geleceğin annelerin ,babalarının BT konusunda kendine güvenen dijital vatandaşlar olarak yetişeceklerine inanıyorum. Öğretmenlerimizin öğrenme ve öğretme aktivitiseini sınıfın dışına 24 saate yayacaklarına inanıyorum. Bilişimin bir amaç değil bir araç olduğunu kavramış genç öğretmenlerimi hayal edebiliyorum.

Umuyorum 4-5 yıl sonra bu mesajlarımızı okuruz. Okuruzda birilerine ibret oluruz

_________________
http://www.alpaygunes.com


Melikgaizi/KAYSERİ


En son alpaygunes tarafından 22 May 2015, 19:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 22 May 2015, 22:20 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 12 Nis 2007, 14:41
Mesajlar: 520
Konum: DünyaAklı başında birisiyle gayet güzel konuşulur ve fikir alınabilir.Ancak kadrolu parti militanlarına diyecek sözüm yok.Yukarıda onların derdini anlattım.

alpaygunes yazdı:
Birde bilimsel bakışla inceleyen tarafsız yayınların, yapıcı eleştirileri okuyabilsek ne güzel olacak.


İşte sorunda burda. Tablet ayağıyla ilgili yapılmış ön bir çalışma, fizibilite çalışması, eğitimde dünyadan örnekler raporu vs. yok. Bulan varsa paylaşsın,okuyalım. Olsa BTR'cilerin durumları böyle olur muydu? Tablet verilen okullarda tabletli eğitim ne durumda görürsünüz. Oyuncak oldu öğrencilerin elinde. Bilimsel çalışmada böyle birşey rastlayabilir misiniz? Bu nasıl bir ciddiyetsizliktir,acemiliktir anlayamıyorum.
Güya 52 pilot okulda FATIH projesi uygulanacaktı ve oralardan alınacak verilerle yola devam edilecekti. Gayet mantıklı ve güzel bir fikir.Olması gerekende bu zaten.
Peki ne kadar süre uygulanacak bu pilot çalışma? Eğitimle uğraşıyorsanız, BT teknolojisinin eğitime entegrasyonunu onlarca farklı boyutları ile incelemeniz gerekir. BDE'nin tonla farklı değişkeni var.Bunların tahta,tablet, internet,içerik gibi başlıkla ayrı ayrı incelenmesi gerekiyor.Bunlar zaman alan bilimsel çalışmalardır. Bu kadar bekleyecek zaman yoktu. 2011 seçimleri yaklaşıyordu,bilimle uğraşacak vakit yok,vatandaşın eline tableti tutuşturmamız gerek dedi o dönemin hükümeti.
Düşünebiliyor musunuz daha pilot çalışmalar bitmeden, genele yayıldı proje.Adam akıllı veriler gelmeden, gelen o verileri bilimsel gerçeklerle karşılaştırmadan oy uğruna bir çuval inciri berbat ettik,ediyoruz.
Daha önceki mesalarımda da dedim. Batı bu yüzden bizden ileri. Ruhunu anlamıyoruz. Donanımı alınca herşeyi yerine geldiğini düşünüyoruz. Tableti dağıtınca çağ açıp çağ kapatmıyorsun. Öyle olsa Apple Amerika'yı dayar döşerdi iPad'leri ile. Eğitimle uğraşıyorsan on yıllar alır entegrasyon ve sende bu sabrın olması lazım. Binlerce bilimsel araştırma yapman gerekirdi.Siyasi hesapların peşinde olmayacaksın, ciddi işler uğraşıyorsun.Zira gelecek kuşağa farklı bir eğitim modeli sunacaksın.

Hadi AR-GE'den gel bahset hocam?

_________________
Bizde güçlü ya da büyük olan kazanmaz oğul!
Bizde kuşlar filleri yener oğul!
Sen güçlünün değil haklının yanında ol.


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 23 May 2015, 02:15 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 11 Nis 2007, 18:32
Mesajlar: 3153ysartemur yazdı:
hakanotuken yazdı:
Aksiyon dergisi belirli noktalarda doğru şeyler yazmış ama troller anlamak istemiyor yada hiç okumadan yorum yapıyorlar.

Fakat Aksiyon şu durumda ne dese haksız konumda, sorarlar adama 17 aralıktan önce bu eksiklikleri neden yazmadın? Hadi buyur açıkla...

Hepimiz tarafız ve taraf gözlüğümüzde bakıyoruz ve bir gıdım yol alamıyoruz. Olan gençlerimize oluyor, geri zekalı, düşünmesini ve konuşmasını bilmeyen bir gençlik yarattık. Lisede derslere girenler yada liseli tanıdığı olanlar kendi çağı ile kıyaslasın ne kadar boş bir gençlik yetiştiğini farkedebilir.

hocam aksiyonun linklerini yazdım şimdi düşünceniz nedir acaba


Aydınlattın hocam teşekkür ederim, 17 aralık öncesinde de Aksiyon ve zaman gazetesi bu pareleldeymiş.

_________________
Milliyetçiyim ama ırkçı değil, Atatürkçüyüm kemalist değil, müslümanım ama dinci değil.


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 23 May 2015, 16:56 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 11 Nis 2007, 18:32
Mesajlar: 3153Seredar yazdı:
Daha aydınlanman gereken o kadar çok şey var ki.Tabi tarafsız ve objektif isen.

Mesela Gezi eylemleri sırasındaki gazete manşetlerine bakarak işe başlayabilirsin.

hakanotuken yazdı:
ysartemur yazdı:
hakanotuken yazdı:
Aksiyon dergisi belirli noktalarda doğru şeyler yazmış ama troller anlamak istemiyor yada hiç okumadan yorum yapıyorlar.

Fakat Aksiyon şu durumda ne dese haksız konumda, sorarlar adama 17 aralıktan önce bu eksiklikleri neden yazmadın? Hadi buyur açıkla...

Hepimiz tarafız ve taraf gözlüğümüzde bakıyoruz ve bir gıdım yol alamıyoruz. Olan gençlerimize oluyor, geri zekalı, düşünmesini ve konuşmasını bilmeyen bir gençlik yarattık. Lisede derslere girenler yada liseli tanıdığı olanlar kendi çağı ile kıyaslasın ne kadar boş bir gençlik yetiştiğini farkedebilir.

hocam aksiyonun linklerini yazdım şimdi düşünceniz nedir acaba


Aydınlattın hocam teşekkür ederim, 17 aralık öncesinde de Aksiyon ve zaman gazetesi bu pareleldeymiş.


Seradar aydınlat bakalım nasılmış o manşetler ben aydınlanmaya açığım varsa bilgi eksiğim öğrenirim, kafayı senin gibi kuma gömmüş değilim, senin gibi olmakta Allah'a sığınırım.

_________________
Milliyetçiyim ama ırkçı değil, Atatürkçüyüm kemalist değil, müslümanım ama dinci değil.


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 23 May 2015, 18:34 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 11 Nis 2007, 18:32
Mesajlar: 3153Seredar yazdı:
iyi araştır öğren öyleyse.
hakanotuken yazdı:
Seradar aydınlat bakalım nasılmış o manşetler ben aydınlanmaya açığım varsa bilgi eksiğim öğrenirim, kafayı senin gibi kuma gömmüş değilim, senin gibi olmakta Allah'a sığınırım.


Ulan geri zekalı trol, saçma salakça yazma, zorla asabımı bozdurma benim.

Bana ne geziden bana ne aksiyondan ne olmuşsa olmuş.

Ben fatih projesi konusunda aksiyonu eleştirdim arkadaşın biriside düzeltti, sen ne halt yemeye araya giriyorsun.

_________________
Milliyetçiyim ama ırkçı değil, Atatürkçüyüm kemalist değil, müslümanım ama dinci değil.


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 23 May 2015, 19:02 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 07 Eki 2009, 10:25
Mesajlar: 1478
Konum: Hayallerinin gerçekleşmesine bir adım daha yakın yerde..aslında herkes neyin, kimin kim olduğunu çok iyi biliyor. Burada uzun uzun anlatmaya gerek yok.. Mesleğimiz için ne iyiyse onun peşinde koşalım... Burada birbirimize istediğimiz kadar laf söyleyelim lakin birbirimizi kırmaktan öteye gitmez.. Gerçek olan şu ki mesleki olarak itibarımız sıkıntıda. Okullarda gençlerimizin durumu ortada.. Bu tür şeylerle uğraşsak daha iyi.. Diğer türlü laf atmalar, sözlü sataşmalar bizlere yakışmaz varsın onları milletvekili adayları, siyasetçiler yapsın.. Herkese mutlu haftasonları dilerim..

_________________
Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır..


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 24 May 2015, 03:25 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 11 Nis 2007, 18:32
Mesajlar: 3153Seredar yazdı:
Her zaman ki gibi en iyi bildiğiniz işi yapmışsınız.Lakin inanın bana sözlerinizin nazarımda dışarıda havlayan köpeğin sesi kadar biler değeri yok.
Bunu tanımayan da sütten çıkmış beyaz kaşık sanacak.

arkadaşına soracaksan git özelden yazış niye konuyu iştigal ediyorsun.Konuya yazarsan da herkes cevap yazabilir.Sorularını doğru cümlelerle kurmayı başarabilirsen başkası mesajlarına cevap yazma gereği duymaz.
hakanotuken yazdı:
Seredar yazdı:
iyi araştır öğren öyleyse.
hakanotuken yazdı:
Seradar aydınlat bakalım nasılmış o manşetler ben aydınlanmaya açığım varsa bilgi eksiğim öğrenirim, kafayı senin gibi kuma gömmüş değilim, senin gibi olmakta Allah'a sığınırım.


Ulan geri zekalı trol, saçma salakça yazma, zorla asabımı bozdurma benim.

Bana ne geziden bana ne aksiyondan ne olmuşsa olmuş.

Ben fatih projesi konusunda aksiyonu eleştirdim arkadaşın biriside düzeltti, sen ne halt yemeye araya giriyorsun.


Ben ilk yazımda aksiyonu eleştirdim 17 aralıktan önce neden aksiyon dergisi bu projeyi eleştirmemiş dedim, arkadaşta linklerle birlikte ispatladı ki aksiyon dergisi eleştirmiş. Özelden nesini soracaktım, burası bir forum ve açıkça tartışıyoruz, sen hiç alaksız yere bana "iyi araştır öğren" diyorsun. Sana ne bundan ben bu konudaki eleştirilerini görmemişim, aksiyon dergisini okumam etmem gözüme çarpmamış. Salata olmak için yorum yazıyorsun. İlla ki hükümet yaptı diye savunmak zorunda değilsin.

_________________
Milliyetçiyim ama ırkçı değil, Atatürkçüyüm kemalist değil, müslümanım ama dinci değil.


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 24 May 2015, 09:31 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 13 Haz 2012, 11:17
Mesajlar: 477tablet olayı sıkıntılı anlatıyorsun
tutanakla veriyorsun devlet malı tamir garantili diyorsun dışarda yaptırmış yazılımını değiştirmiş vss....

_________________
Size ne oluyor da dünyada kazandığınız az bir şeye seviniyor, ahirette kaybettiğiniz birçok şeye üzülmüyorsunuz?
Hz. Ali (r.a.)


Başa Dön
   
 
  Re: Fatih Projesi'nde hüsran / Abdülkerim Bedir
Mesaj 24 May 2015, 12:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 12 Nis 2007, 14:41
Mesajlar: 520
Konum: DünyaEğer büyük ve iddialı bir projeyle ortaya çıkarsanız ve vaat ettiğiniz vakitte gerçekleştiremez üstüne üstlük zarardaysanız bu gazeteci için haber değeri taşır. Rakamlarla,örnekleriyle eleştirir, A partisid e olsa B partisi de.Bunu da cümle aleme duyurur. Medyanın susturulma gayeside bu zaten, eleştireni yok et, aman laf gelmesin, herşey güllük gülistanlık gözüksün.

Eleştirmeyle karşıt olmayı birbirine karıştırmayın. Bu forumda BT teknolojilerinin eğitimde kullanılmasına karşı olan bir tane adam çıkmaz. Ancak önceliklerimize bakmamız gerekir.
Bizim yaptığımız eleştiri ise; öyle yapma şöyle yap. Eve lazım olan camiye haramdır. Üniversite imtihanında binlerce sıfır çekmenin nedenlerini araştır. Pisa sınavlarında niçin sonlardayız bunları tespit et. Okul ve öğretmenlerimizin sıkıntılarını bu paralarla gidermeye çalış. İnanın bunlar tabletten daha önemli. Okulun,öğretmenin,ders içeriğinin kalitesini artırırsan başarı kendiliğinden gelecektir, meslek olarak itibarın artacaktır.
Bunlar zor ve zahmetli işlerdir,sonucunu hemen de alamazsınız. Ama siyasiler kolay olanı seçip, ellere tableti verince yukarıda saydığım olumsuzlukların bir anda düzeleceğini zannediyorlar. 2015' de bile hala böyle düşünen siyasiler var.Meydanlarda seçim malzemesi yapıyorlar. Milletin parası çarçur ediliyor,zarara uğratılıyor.

Bilgisayarlı eğitimde(tam olarak geçtiğimiz bile söylenemez) sonuçları gördük,tabletle eğitimi şu an için almayalım. Zaten yapılabilse gelişmiş ülkeler bunu yaparlardı. İlk defa sizin aklınıza gelmedi bu fikir. Vesselam.

_________________
Bizde güçlü ya da büyük olan kazanmaz oğul!
Bizde kuşlar filleri yener oğul!
Sen güçlünün değil haklının yanında ol.


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 92 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri