Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Asker Öğretmenlikte İzinler?
Mesaj 25 Eyl 2010, 19:59 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Arkadaşlar ben göreve başlattıktan sonra ev taşıma için müdürden izin istemiştim oda 5 günlük mazeret izni veririz kafa yorma dedi o verilen belgeyide memde müdür yardımcısına imzalat 1 nüshayı getir demişti. Bunları aynen yaptım. Mem de müd. yard. asker öğretmenim izinlerim nasıl işliyor dedim? Cevap veremedi yanındaki memura baktı oda mevzuat der ki: asker öğretmen diğer öğretmenlerle aynı hakka sahiptir dedi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mazeret izinleri + rapor kullanabiliriz ve toplamda da 90 gün olmak şartıyla dimi?

Başa Dön

Re: Asker Öğretmenlikte İzinler?
Mesaj 30 Eyl 2010, 13:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hocam bildiğim ve genelde bilinen 90 gün rapor hakkımız var kullanmak istediğin kadar kullan:) bayramda tatilde şimdiden hayırlı olsun

Başa Dön

Mesaj 30 Eyl 2010, 13:59 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

ben asker öğretmenlik yaparken de öyle demişlerdi ancak çıkışı alırken müdür baş yardımcısı bu kadar izin alamazsın aslında ama biz aldığın izinleri-raporları yazmadık gibi bir şeyler söylemişti...Söylemek istediğim şey, asker öğretmenlikte idareyle iyi anlaşmak lazım.

Başa Dön

Mesaj 07 Eki 2010, 19:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

HOCAM sen izni aldıysan gerisini hiç karıştırma derim ben... arkana bile bakmadan git kullan iznini. hiç bir sıkıntı olmaz. zaten elinde resmi belge de var. eğer kurcalarsan (zaten kimse bişey bilmez) ordan biri çıkar gidemez der kalırsın yoksa.. ayrıca asker öğretmene kolay kolay izinde vermezler zaten. hiç birşey de olmaz yapamazlar..

Başa Dön

Mesaj 07 Eki 2010, 19:02 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

90 güne kadar izin hakkı var

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 08:47 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam meb de görev yapan yedek subay öğretmenlerle ilgili yönetmeliğin 26.maddesi der ki "1111 ve 1076 sayılı Kanunlara tâbi olup temel askerlik eğitimlerini müteakip Millî Eğitim Bakanlığı emrine öğretmen olarak verilen yükümlülere verilecek yurt içi ve yurt dışı izinlerinde aynı Bakanlıkta görevli diğer öğretmenlere uygulanan usul ve esaslar uygulanır. Ancak bunlara aylıksız izin verilmez." bu yönetmeliğin kaynağı da alltaki link. http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25867_0.html

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 09:24 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam izniniz kanunen 90 gündür. Lakin durumunuz tam belli değil yani asker misiniz öğretmen misiniz burası net olmadığı için her kafadan bir ses çıkar. En iyisi idare ile geçinmek ve doktor raporu alıp işi sağlama bağlamaktır. Ben de benim arkadaşlarımda bu şekilde yapmıştık. Hatta şöyle bir hikaye bile anlatılır.
Asker öğretmenin biri 87 gün rapor almış ve okula gelmemiş. bunun üzerine okul askerlik şubesine yazı yazmış. Okula bir müddet sonra şu cevap gelmiş. "Personelimizin 3 gün daha rapor hakkı vardır" diye. Bu hikaye ne kadar doğru bilinmez ama 40-50 gün kullananlar oldu.

Başa Dön

Mesaj 04 Kas 2010, 19:48 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25867_0.html

Yükümlülük süresinden sayılmayacak haller

Madde 25- Millî Eğitim Bakanlığı emrine verilen 1111 ve 1076 sayılı Kanunlara tâbi yükümlülerin izin tecavüzü, hava değişimi tecavüzü, firar veya izinsiz olarak görevden ayrı kaldıkları müddetler, disiplin mahkemeleri dâhil olmak üzere mahkemelerce verilen cezalarının infazında geçen süreler ve hava değişimi sürelerinin toplam üç aydan fazlası askerlik hizmetinden sayılmaz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri