Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  Arduino Kullananlardan Tavsiye İstiyorum.
Mesaj 11 Mar 2015, 23:17 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar. Aşağıda linkini vereceğim setleri daha önceden kullananlarınız var mı? Tavsiye edecek olursanız hangisini önerirsiniz.

1- http://www.robotistan.com/Orjinal-Arduino-Super-Uygulama-Seti,PR-2115.html

2- http://robotus.net/robot-malzemeleri/arduinopro-tanisma-ve-uygulama-seti/

3- http://www.malzemeyeri.com/Arduino-Pro-Uygulama-ve-Baslangic-Seti,PR-368.html

Başa Dön

Re: Arduino Kullananlardan Tavsiye İstiyorum.
Mesaj 11 Mar 2015, 23:27 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

hayır hocam :?

Başa Dön

Mesaj 11 Mar 2015, 23:58 
Aktif Üye
Aktif Üye

ardunio uno kullandım hocam, arduni uno bulunan kitleri alabilrsiniz. ebay, alibaba da bu setler çok daha ucuza alınabiliyor, tavsiye ederim.

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 10:32 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

TAKİP

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 21:11 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ederim hocam. Siz olsanız hangi seti alırdınız.

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 21:27 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

uno kullandım hocam. öğrenirken baya bir uygulama yaptım. gayet kullanışlı, port sayısı da yeterli bence

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 21:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Arduino kelimesi son zamanlarda sıkça duyduğum bir kavram ama çok anlayamadım ne için kullanıldığını.. biraz bilgi verir misiniz ??

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 22:14 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Arduino, mikrodenetleyici ile programlamaya başlayacaklar olanlar için, gömülü sistemlerde uygulama geliştirmek isteyenler için, elektronik kontrol üzerine hayal edebileceğiniz bir çok uygulamayı gerçekleştirmek için sunulmuş hazır bir platformdur. Üzerinde bir mikrodenetleyici (atmega 328p- arduino uno için), bir usb-seriport çevirici ve mikrodenetleyicinin iletişim ve veri giriş/çıkışı için pinler bulunur. ARduino kartları ile uygulama geliştirirken ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve arduino kartınız olması yeterlidir. Klasik yöntemlerde, mikrodenetleyiciyi öncelikle programlayıcıya yerleştirip ardından programı mcu'ya aktardıktan sonra MCU'yu devremizde kullanmaya hazır hale gelirken. Arduino kart üzerinde mikrodenetleyicimizi devreden sökmeden programlayabilmekte kullanmaktayız. ICSP pinleri üzerinden de yapılabilen programlama işlemi Arduino kartları ile daha hızlı ve basit hale getirilmiştir. Açık kaynak olarak sunulmuştur. İsteyen baskı devresini ve bağlantılarını, yazılımını kendi ihtiyacına göre değiştirebilir. Dünya üzerinde 28 mart ARduino günü olarak kabul edilmiş ve bugüne özel etkinlikler yapılmaktadır.
Konu hakkında son yıllarda türkçe kitaplar çıkmıştır. Tanıtımını desteklemekte ve öğrencilerimizin kullanımını alışkanlık haline getirmekteyiz.

http://www.kodlab.com/BookDetail.aspx?ID=18766

Arduino hakkında hazırlamış olduğum kitabım 2014 temmuz ayında ilk baskısı çıktı. Şu anda 3. Baskıdayız.

Ülkemizde ilk Türkçe Arduino kitabının yazarı Coşkun Taşdemir'in ve başka mühendis arkadaşların hazırladığı güzel kitaplarda bulunmaktadır.

Ne kadar çok duyulur ve kullanılırsa insanımıza faydası olacağı düşüncesindeyim.

Sayın hocam setlerden Robotustaki zannedersem daha fazla elemana sahip, Yurt dışından alışveriş yapmanız durumunda daha uygun fiyatlara bulabilrisiniz fakat zaman konusu sıkıntı yaklaşık 3 hafta gibi bir sürede geliyor. Ve doların şuan yüksek olması Yurtiçi alışverişi daha mantıklı kılıyor. Arduino uno ile bir çok uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Yeterli sayıda pine sahiptir. İlk anda maliyeti yüksek olmaması için ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz .Elinizde arduino uno olması yeterlidir. breadboard, 5-10 Led, bi kaç direnç, NPN/PNP transistör, erkek/erkek pinli kablo, 2*16 lcd ekran, ldr, nem sensörü, sıcaklık sensörü,basınç sensör,step motor, servo motor, tuş takımı, röle, gibi elemanlar ile bi çok uygulama yapabilirsiniz. ZAten konular ilerledikçe daha fazla sensör ve kontrol elemanına ihtiyaç duyarsanız onları alabilirsiniz. Temel düzeyde öğrenmek isterseniz saydığım elemanlar ihtiyacınızı görecektir. Herhangi bir sorunuz olursa mail adresim
erdaldelebe123@gmail.com
Sorularınızı sorabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 22:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

http://tr.aliexpress.com/item/Free-ship ... 60181.html gelmesi 1 ayı buluyor ancak türkiyede satılan aynı set bunun yaklaşık 3 katı değerinde. Ben alalı 15 gün oluyor kargolandı havaalanında biryerlerde şuan, 2 haftaya elimde olacağını düşünüyorum. Daha önce aliexpress den alışveriş yapmadınızsa nelere dikkat etmeniz konusunda biraz yazı okumanızı tavsiye ediyorum.

Müjdeciler düzüm düzüm olacak.
Evvel ahır dünya bizim olacak.

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 23:07 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

erdcannet yazdı:
Arduino, mikrodenetleyici ile programlamaya başlayacaklar olanlar için, gömülü sistemlerde uygulama geliştirmek isteyenler için, elektronik kontrol üzerine hayal edebileceğiniz bir çok uygulamayı gerçekleştirmek için sunulmuş hazır bir platformdur. Üzerinde bir mikrodenetleyici (atmega 328p- arduino uno için), bir usb-seriport çevirici ve mikrodenetleyicinin iletişim ve veri giriş/çıkışı için pinler bulunur. ARduino kartları ile uygulama geliştirirken ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve arduino kartınız olması yeterlidir. Klasik yöntemlerde, mikrodenetleyiciyi öncelikle programlayıcıya yerleştirip ardından programı mcu'ya aktardıktan sonra MCU'yu devremizde kullanmaya hazır hale gelirken. Arduino kart üzerinde mikrodenetleyicimizi devreden sökmeden programlayabilmekte kullanmaktayız. ICSP pinleri üzerinden de yapılabilen programlama işlemi Arduino kartları ile daha hızlı ve basit hale getirilmiştir. Açık kaynak olarak sunulmuştur. İsteyen baskı devresini ve bağlantılarını, yazılımını kendi ihtiyacına göre değiştirebilir. Dünya üzerinde 28 mart ARduino günü olarak kabul edilmiş ve bugüne özel etkinlikler yapılmaktadır.
Konu hakkında son yıllarda türkçe kitaplar çıkmıştır. Tanıtımını desteklemekte ve öğrencilerimizin kullanımını alışkanlık haline getirmekteyiz.

http://www.kodlab.com/BookDetail.aspx?ID=18766

Arduino hakkında hazırlamış olduğum kitabım 2014 temmuz ayında ilk baskısı çıktı. Şu anda 3. Baskıdayız.

Ülkemizde ilk Türkçe Arduino kitabının yazarı Coşkun Taşdemir'in ve başka mühendis arkadaşların hazırladığı güzel kitaplarda bulunmaktadır.

Ne kadar çok duyulur ve kullanılırsa insanımıza faydası olacağı düşüncesindeyim.

Sayın hocam setlerden Robotustaki zannedersem daha fazla elemana sahip, Yurt dışından alışveriş yapmanız durumunda daha uygun fiyatlara bulabilrisiniz fakat zaman konusu sıkıntı yaklaşık 3 hafta gibi bir sürede geliyor. Ve doların şuan yüksek olması Yurtiçi alışverişi daha mantıklı kılıyor. Arduino uno ile bir çok uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Yeterli sayıda pine sahiptir. İlk anda maliyeti yüksek olmaması için ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz .Elinizde arduino uno olması yeterlidir. breadboard, 5-10 Led, bi kaç direnç, NPN/PNP transistör, erkek/erkek pinli kablo, 2*16 lcd ekran, ldr, nem sensörü, sıcaklık sensörü,basınç sensör,step motor, servo motor, tuş takımı, röle, gibi elemanlar ile bi çok uygulama yapabilirsiniz. ZAten konular ilerledikçe daha fazla sensör ve kontrol elemanına ihtiyaç duyarsanız onları alabilirsiniz. Temel düzeyde öğrenmek isterseniz saydığım elemanlar ihtiyacınızı görecektir. Herhangi bir sorunuz olursa mail adresim
erdaldelebe123@gmail.com
Sorularınızı sorabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Çok teşekkür ederim Sayın Hocam.

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 23:08 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

burhaneren yazdı:
http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-mega-2560-r3-starter-kit-motor-servo-RFID-Ultrasonic-Ranging-relay-LCD-for-arduino/1902960181.html gelmesi 1 ayı buluyor ancak türkiyede satılan aynı set bunun yaklaşık 3 katı değerinde. Ben alalı 15 gün oluyor kargolandı havaalanında biryerlerde şuan, 2 haftaya elimde olacağını düşünüyorum. Daha önce aliexpress den alışveriş yapmadınızsa nelere dikkat etmeniz konusunda biraz yazı okumanızı tavsiye ediyorum.

Bakıyorum Sayın Hocam linkteki ürünlere teşekkür ederim.

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 23:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

pm attım hocam

Başa Dön

Mesaj 12 Mar 2015, 23:38 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

unolu setlerden alın, bazı çakmalarda farklı entegre oluyor ben bir zararını görmedim.
yurtdışından alırsanız çok uyguna denk gelir, eğer elektroniğe merakınız var ve biraz programlama biliyorsanız aldıklarınız sizi kesmez baştan söyliyim o yüzden Türkiyeden alacağınız tek set fiyatına birçok sensör veya ekipmanı (Örnek dupont kablo, 1 uno, 1 micro, 1 ethernet shield, 2 rf alıcı verici, 2 bluetooth hc-05.....) siparişinize eklemeyi unutmayın! yoksa bir projeyi yapıp kutularsınız sonra tekrar kargo beklersiniz :) tecrübeyle sabittir. :++:

Başa Dön

Mesaj 19 Oca 2016, 23:46 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar geçen yıl derslerimde scratch anlatmıştım, öğrencilerimin çok hoşuna gitmişti. Bu yıl ikinci dönem scratchle birlikte arduino projeleri yapmak istiyorum,öğrenciler benden daha hevesliler, şimdiden araştırma yapıp öğrenmeye başlamışlar bile. Ben de tatilde bu konu üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Sizce bu setlerden hangilerini almalıyım, daha önce robotistan veya robot kutusundan alış veriş yaptınız mı? Tavsiye bekliyorum
http://www.robotistan.com/orjinal-ardui ... -seti-rev3
http://www.robotkutusu.com/Arduino-Maxi ... PR-78.html

Başa Dön

Mesaj 20 Oca 2016, 00:12 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

@aslicakir hocam belirttiğiniz setlerde malzeme olarak maliyeti yüksek olan uno dur. Elektronik ile daha önceden uğraştıysanız, istediğiniz malzemeleri daha uyguna temin edebilirsiniz, Ancak hiç elektronik bilgim yok ve malzemelerin nasıl seçileceğini bilmiyorum diyorsanız uygun fiyatlı olan robotistandaki seti önerebilirim. yoksa direnç kondansatör transistör gibi malzemelerin giriş seviyesinde ki uygulamalar için en pahalısını 1 liraya dahi temin edebilirsiniz. Size önerim neler yapmak istediğinize önce karar verin projelerinize göre ihtiyacınız olan malzemeleri seçin. bolca erkek-erkek kablo temin edin. proje konularınız geliştikçe bunlara ihtiyacınız olur. En basitinden arduino uno üzerinden basit bir led yakıp söndürmek bile siizn için önemli bir adım olacaktır. İyi çalışmalar dilerim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri