Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Sizce lise mi ilköğretim mi?
lise 73%  73%  [ 78 ]
İlköğretim 27%  27%  [ 29 ]
Toplam oy : 107
Yazar Mesaj
  Sizce lise mi ilköğretim mi?
Mesaj 02 Nis 2010, 18:13 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Önümüzdeki yer değiştirme döneminde il içi tercih yapacağım ve şimdiden düşünmeye başladım acaba liseyi mi yazsam diye?

Daha önce lise de 2 defa çalıştım ikisinde de öğretmenler çok daha istediğim öğretmenlerdi..sizce peki hangisi? bana yardımcı olur musunuz? Çocukları çok sevmeme rağmen şu andaki duruma bakarsam liseyi yazacağım ben.(düz liseden bahsediyorum)

mesaj düzenlenmiştir. gereksiz şeyler yazmışım... kasım 2015

En son fa.ruk44 tarafından 29 Kas 2015, 12:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Sizce lise mi ilköğretim mi?
Mesaj 02 Nis 2010, 18:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

meslek lisesi

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 19:18 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

nüfusu az olan bir meslek lisesi derim ben de.

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 19:25 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

kesinlikle lise insan öğretmen olduğunun ayırdına varır bikere bence özellikle bizim bölüm için kesinlikle benimde tek gayem o ve geçen arkadaşlardanda memnun olmayan birtane duymadım daha...

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 19:26 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

boş ver liseyi ...kafan ilköğretimdedaha rahat olur........

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 19:59 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Kesinlikle tartışmasız Bilişim Teknolojilerini Alanının olduğu meslek lisesi ya da en kötü ihtimalle ÇPL. ilköğretim ya da düz lise de zorunlu olmadıkça çalışmak istemem. tabi bu benim görüşüm zevkler ve renkler tartışılmaz :lol:

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 20:01 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

meslek lisesi derim de halk eğitimi iste hocam

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 20:10 
Aktif Üye
Aktif Üye

oznrcll yazdı:
kesinlikle lise insan öğretmen olduğunun ayırdına varır bikere bence özellikle bizim bölüm için kesinlikle benimde tek gayem o ve geçen arkadaşlardanda memnun olmayan birtane duymadım daha...

coderfree yazdı:
nüfusu az olan bir meslek lisesi derim ben de.

3 senedir nüfusü az olan bir meslek lisesinde öğretmenim. hiç öğretmen olduğumun farkına vardıran öğrencilerim olmadı :(
mesleğimiz açısından ii olabilir ama öğrenci kalitesi çok düşük. terbiyesizlikleri de cabası. kendinizi buna hazırlayıp gidin.
bende ilköğretimi merak ediyorum. burdan kurtulmak istiyorum.

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 20:42 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

rahatlık için İ.Ö

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 21:00 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

ilköğretimde tek sıkıntım öğretmenler aslında..şu anda köyde çalışıyorum ve servisle gidip gelmek zorundayım bu yüzden de devamlı muhattap oluyorum öğretmenlerle...hepsi özel ilgi bekliyor,sadece bilgisayar konusunda bekleseler tamam bir şey demeyeceğim ama kendileri de çocuk gibi davranıyorlar ve çocuk gibi muamele yapılmasını istiyorlar kendilerine :D :D sanırım düz liseye geçeceğim veya şu servis olayından bir an önce kurtulmam lazım...

Meslek lisesi diyorsunuz bir böteli olarak bana fazla zor...derslerin bir çoğu gereksiz geliyor ve malum bir çoğunu da görmedik...mesela Temel Elektronik dersine girmek TEF li için normal,BÖTEli için pek normal olmuyor..çünkü sadece lisede aldık elektrik...Aynı şekilde Teknik Resim mikroişlemciler gibi dersleri de sayabilirim..(kendim için konuşuyorum bu arada düz lise mezunu BÖTE li olduğum için Elektronik hiç görmedim.)

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2010, 21:13 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Öncelikle tercih edeceğiniz okulu çok iyi araştırın.
Lab-pc imkanları, öğrenci-veli profili, öğretmen ve idarecilerin çalışma ortamı nasıl. Yan yana iki okulda bile çok farklı olabiliyor. Okuluna göre ilköğretim ve lisenin kendine göre avantajları var.
en_nomad yazdı:
3 senedir nüfusü az olan bir meslek lisesinde öğretmenim. hiç öğretmen olduğumun farkına vardıran öğrencilerim olmadı :(
mesleğimiz açısından ii olabilir ama öğrenci kalitesi çok düşük. terbiyesizlikleri de cabası. kendinizi buna hazırlayıp gidin.
bende ilköğretimi merak ediyorum. burdan kurtulmak istiyorum.

en_nomad hocamla benzer durumdayım. 2 yıl ticaret lisesinde çalıştım. Sınıf mevcutlarımız 30 un altında , okulun toplam mevcudu da 1000 in altında. Ama ben de öğretmen olduğumu hissedemedim. Gelen öğrenciler civar ilçelerin en sorunlu ve başarısız kısmı. Okulun yarısı lise 1 de başka liselerde kalan ya da disiplin cezası ile uzaklaştırılanlardan oluşuyor. 16-17 yaşında lise 1 e kayıt olup 20-21 yaşlarında mezun oluyorlar. Meslek liseleri bu öğrencilerin toplama merkezi. Tekrar sınıfta bırakamıyorsunuz, il-ilçe mem ve okul idaresi öğretmenlere baskı uyguluyor. Her yaz ilave kurtarma sınavları açılıyor ve boş kağıt vermiş öğrenciler bile zorla geçirtiliyor.

Şu an asker öğretmen olarak ilköğretimdeyim. 26 saat dersim var. Haftanın 3 günü öğleden sonram boş. 2 gün ise sabah öğle karışık giriyorum. Meslek lisesinde yorulduğumun 3 te biri kadar yorulmuyorum. Burada ağırlıklı olarak 7 ve 8. sınıflarda bazı öğrencilerde sorun çıakrtan terbiyesizlik yapan var. 4-5 lerde ise genelde gürültü ve terbiyesizlik sayılmayacak çocuk yaramazlıkları oluyor. Ticaret lisesinde ise öğrencilerin tamamına yakını ilköğretimin 8. sınıflarından daha beter. Terbiyesizliğin, saygısızlığın haddi hesabı yok

Lisede not karneye geçiyor ve disiplin yönetmeliği daha caydırıcı gibi görünse de gerçekte ilköğretimden farkı yok.Okul idareleri disiplin cezası vermekten kaçınıyor. En kötü ihtimal öğrenciye 1 hafta okuldan uzaklaştırma veriliyor. o da gerçekte ise ödül. Çünkü devamsızlıktan sayılmıyor. Öğrenci bir hafta tatilini yapıp daha da azmış olarak geri dönüyor. Aldığı ceza da yıl sonu silinip siciline işlemiyor.

Düz liselerin de meslek liselerinden pek farklı olmadığını biliyorum. Bilişim teknolojileri dersi seçmeli ve sadece bir kez alabiliyorlar. Giden öğretmen ya formatör olacak ya da yine yakınlarda bir ilköğretime kalan ders saatini doldurmak için görevlendirilecek.

Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 17:18 
Site Gezgini
Site Gezgini

ben ilköğretimde çalışıyorum.çocuk mu avutuyoruz ders mi anlatıyoruz belli değil..ilköğretim rahat diyen arkadaşlar ya ilköğretimde çalışmamışlar ya da sorunlu bir okul değil.valla 1 sene köyde 2 farklı ilköğretimde çalıştım sorun yoktu...öğretmenliğin maneviyatını hissediyordun...2 yıldır da antalyanın güya en güzel okulundayım ama öğretmen olduğumu çoğu zaman unutuyorum...ses ve gürültü, saygısızlık,şımarıklık, dersin notla değerlendirilmemesinden kaynaklı çocukların takmaması,vs...
arkadaşlar ne lise nede ilköğertim devir öyle bir değişmişki önemli olan öğrencilerin terbiyesi...onuda nası öğreniriz bilemem :)

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 17:25 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

bence lise ilköğretim fark yok önemli olan okulun iyi olması
ben ilköğretimdeyim eski okullarıma ragmen burda rahatım öğrenci potresi hepsinden önemli

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 17:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam ihtiyaca göre değişir bence. Eşim doğum yapacak il içi istemeyi düşünüyor İlköğretim istiyoruz. İş yükü az. sınavı yok gibi gibi. Ama mesleki alanda gelişim için ise kesinlikle Meslek lisesi ki bu sene umarım açık olurda öğretmenlik yaparız.

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 17:47 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

İlk başlarda ilköğetimdeyken bana rahat geliyordu bir süre sonra çok değil 1-2 ay sonra sürekli aynı basit işleri yapmak çok sıktı beni birde üzerine çok fazla gürültü var ilköğretimde ekderside düşünecek olursak bence kesinlikle meslek lisesi derim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri