Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Sizce lise mi ilköğretim mi?
lise 73%  73%  [ 78 ]
İlköğretim 27%  27%  [ 29 ]
Toplam oy : 107
Yazar Mesaj
  Re: Sizce lise mi ilköğretim mi?
Mesaj 16 Nis 2010, 23:45 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Her ikisininde ayrı güzellikleri var. Lisede hedef kitleniz daha olgun, ilköğretimde daha çocuk ama daha sevimli (hele ki çocukları çak fazla seviyorsanız); lise öğretmenleri daha karizmatik yada daha bi öğretmen işte yav :D :wink: , ilköğretim öğretmenleri ise sanki her on kişiden biri yani halamın kızıda ilk okul öğretmeni canım; lisede 4 yılda bir bakanlık :? müfettişleri idareyi denetler, ilköğretimde yılda iki defa öğretmenler (ilkinin rehberlik olduğunu söylerler inanmayın pek te öyle olmaz) denetlernir; lisede gıldır gıçık işler yoktur, ilköğretimde ise "hadi be! bu kadar da olmaz " diyeceğiniz tarzdan işler vardır (10. dış ticarette ne biliyim ney kutlamarı ile ilgili resim yarışması -katılım mecburi-), bunu bu şekilde daha çok uzatabiliriz.
Benim şahsi görüşüm odur ki merkezi bir yerde ilköğretim.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2010, 23:58 
Aktif Üye
Aktif Üye

Isegul yazdı:
Bende lise demek istiyorum öğretmenliğimin ikinci yılında bir yıldır çalıştığım bu okulda çocukların masum değil küçük şeytanlar olduğunu düşünüyorum. Küfür saygısızlık, şikayet, kavga,gürültü gırla kızların ağzından bile duyduğunuz küfürler yüzünüzü kızartıyo. Bu okulda çocuk kavramından soğudum. Okuldan çıktıktan sonra çocuk sesine tahammülüm kalmadı.

hocam inanın sinirlerim yıprandı o gürültüden.. çocukları çok seven benn şuanda çocuk görmek istemiyorum... gürültüye karşı inanılmaz hassasiyetim oluştu.. ve artık küçük büyük farketmez öğrenci milletine gereğinden çok değer vermeyi düşünmüyorum.. bilgisayar oynamalarına izin verdiğimizde bizden iyisi yok bunun için gerekli yalakalıkları yaparlar tam tersi olsa bi anda değişirler.. ben iki senede nasıl nefret ettim böyle bilmiyorumm :(

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2010, 02:31 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Yazılanları bir toparlayayım ben geçen sene Endüstri meslekte ve Kız meslekte çalıştım, bu sene de ilköğretimde çalışıyorum(askerlik).Rahatlık olarak sorarsanız meslek lisesinin 5'te biri kadar ancak yoruluyorum çünkü meslek lisesinde ertesi gün anlatacağınız konuyla ilgili bir konu tekrarı yapman gerek veya uygulama örnekleri bulman gerek, ve para hırsıyla ek derslere de yükleniyorsun(55 saate kadar) ya da sana zorla yüklüyorlar bir de hafta sonuna kurs koyarlarsa çalış babam çalış.İlköğretimde ise hafta sonu yarım saat şöyle bir bakıyorsun bütün sınıflarda ne işleyeceğine sonra 1 hafta hiç kitap yüzü açmana gerek yok. Maddi olarak ilköğretim işi kötü çünkü tenha okullardaysanız ve formatörlük yoksa en az 3 okula gidecen ki ek dersin dolsun.Ama en önemlur ise öğrenci yapısındadır çünkü geçen sene Endüstri Meslek Lisesindeyken bölüm dersleriyle birlikte 9. sınıflara da giriyordum, 9 larda bir düz öğrenciler bir de anadolu teknik grubu vardı. Anadolu teknik grubu 30 kişiydi ve ders anlatırken hiç problem yaşamıyorduk çünkü dur deyince duruyorlardı, düz grup ise yaklaşık 60 kişiydi ve ders anlatmak neredeyse imkansızdı. Bu iki sınıfa da aynı sorularla yazılı yaptım, ATL grubunda karne notu olarak sadece 1 kişinin 3 düşmüştü diğerleri hep yüksekti ama diğer düz grupta ancak 3-4 kişi 3'ün üzerinde not alabilmişti.Davranış biçimi olarak ise, lise öğrencisi sınıfa ustura bile getirebilir, sana diklenebilir,hatta tehdit bile edebilir ama ilköğretim öğrencileri biraz daha sakindirler bu konuda.Sonuç, okulunuz varoş bir bölgedeyse ilköğretim de olsa lise de olsa öğrenci yönünden problem çekersiniz ama bu bir de liseyse daha çok problem çekersiniz,öğrenci profili iyise bu tartışmanın anlamı yok en iyisi Meslek Lisesidir(hem maddi yönden doyarsın hem de elindeki yetkiyle öğretmen olduğunu anlarsın).

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2010, 07:18 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

fa.ruk44 yazdı:
Son zamanlarda o kadar çok canım sıkılıyor ki...Önümüzdeki yer değiştirme döneminde il içi tercih yapacağım ve şimdiden düşünmeye başladım acaba liseyi mi yazsam diye?

Daha önce lise de 2 defa çalıştım ikisinde de öğretmenler çok daha seviyeli öğretmenlerdi..Ama ilköğretim öğretmenlerinden bıktım artık dedikodu,yalakalık,riya,çocukca şakalar, gereksiz sürtüşmeler, gereksiz kaprisler....daha bir çok şey sayarım..sizce peki hangisi? bana yardımcı olur musunuz? Çocukları çok sevmeme rağmen şu andaki duruma bakarsam liseyi yazacağım ben.(düz liseden bahsediyorum)

Sayın Hocam bu tür ifadeleri bir öğretmen olarak size yakıştıramadım. Söylediklerinizin doğru olduğunu kabul etsek bile, aynı tür öğretmenler mutlaka liselerde de vardır. Yada Okulları bir kenara bırakıp çevrenize bakın. Koltuk hırsı, menfaat, vb. bir sürü sebep sayabilirsiniz. Bu ifadeleriniz ilköğretimde görev yapan tüm öğretmenleri üzer. Her öğretmenin o şekilde olmadığını bilmelisiniz. Bence öncelikle kendimize bir bakalım. Biz ne durumdayız?

Başa Dön

Mesaj 29 Kas 2015, 09:45 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

berkayakcay yazdı:
Her ikisininde ayrı güzellikleri var. Lisede hedef kitleniz daha olgun, ilköğretimde daha çocuk ama daha sevimli (hele ki çocukları çak fazla seviyorsanız); lise öğretmenleri daha karizmatik yada daha bi öğretmen işte yav :D :wink: , ilköğretim öğretmenleri ise sanki her on kişiden biri yani halamın kızıda ilk okul öğretmeni canım; lisede 4 yılda bir bakanlık :? müfettişleri idareyi denetler, ilköğretimde yılda iki defa öğretmenler (ilkinin rehberlik olduğunu söylerler inanmayın pek te öyle olmaz) denetlernir; lisede gıldır gıçık işler yoktur, ilköğretimde ise "hadi be! bu kadar da olmaz " diyeceğiniz tarzdan işler vardır (10. dış ticarette ne biliyim ney kutlamarı ile ilgili resim yarışması -katılım mecburi-), bunu bu şekilde daha çok uzatabiliriz.
Benim şahsi görüşüm odur ki merkezi bir yerde ilköğretim.

Aynen...

Başa Dön

Mesaj 29 Kas 2015, 11:03 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar bence en güzeli ney biliyor musunuz? Ben imam hatip ortaokulunda tam gün eğitimde 2 BT öğretmeni birlikte görev yapıyoruz. Arkadaş kendi okulumda BT rehber öğretmeni oldu. Ben de evime daha yakın bir ilkokula BT rehber öğretmeni oldum. Haftanın 2 günü kendi okulumda derse giriyorum. Diğer 3 gün ilkokulda BT rehberlik yapıyorum. Böyle bir rahatlık olamaz. Kendi okulumun idareci ve öğretmenleri beni göremiyorlar zaten az gidiyorum. Diğer okulun amirleri bana bir şey diyemiyorlar. Çünkü benim amirlerim değil. Anlayacağın kimse ne yaptığını nereye gittiğini nereden geldiğini bilmiyor ve hatta karışmıyor. Kendi işimin patronu gibi dolaşıyorum ortalıkta. :D
Başka okula BT rehberlik yapabiliyorsanız hemen yapın. 10 numara tavsiye...

Başa Dön

Mesaj 15 Mar 2016, 15:01 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

bence halk eğitim arkadaşlar çoluk çocuk gürültüsü yok mis gibi :) dersini anlat sınavını yap çık ..Müdürle de aran iyiyse ona göre ders saatlerini ayarla ondan sonra lise en son ortaokul çünkü ben küçük çocuklarla ugrasmkatan bıktım, sus otur öyle yapma demek ders anlatmaktan daha çok yoruyor beni ......İmkanım olsa asla orta okulda çalışmazdım o nedenle tayı istersem de lise de bt rehberlik yaparım diye düşünüyorum ......Eğer teknik okul mezunu olsaydım ortaokulda bir dk bile durmazdım.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri