Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Sizce lise mi ilköğretim mi?
lise 73%  73%  [ 78 ]
İlköğretim 27%  27%  [ 29 ]
Toplam oy : 107
Yazar Mesaj
  Re: Sizce lise mi ilköğretim mi?
Mesaj 13 Nis 2010, 17:52 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Meslek lisesi

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 18:20 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

duruma ve ihtiyaclara gore degisir hocam.ikisininde belli avantaj ve dezavantajları var bence.bunları hesap ederek karar vermek en guzeli.meslek lisesinde olursa ek ders yonunden sıkıntın olmaz.ama yogunluk acısından epey yogun olursun.ilkogretimde yogunlugun az olur ama kazancında ona gore az olur

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 18:46 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

bende birşey sorabilirmiyim ben şuan ilköğretimdeyim resmen çocuk avuttuğumu gün geçtikçe daha da anlamaya başladım.BÖTE mezunu olduğum için meslek lisesi seçemiyorum sanırım.öğretmenlikte 2. yılım anadolu lisesi nasıl bu konuda?bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.eğer iyiyse onun sınavlarına çalışsam iyi olabilir

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 19:19 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ilköğretimden uzak durmak lazım. bugün 10 saat dersim vardı, canım burnumdan geldi. bizim öğrencilerin insan evladı olduğundan şüpheliyim. 5. sınıf çocuğu "ne yapsamda öğretmeni yine sinir etsem" dermi yaw? tenefüste arkadaşlarını bunu söylemiş.

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 20:33 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

tabiki lise yane :+1: :+1:

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 20:55 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ben bu dönem ilköğretimden anadoluya geçtim. yorum yapmam için erken ama öğrenci durumu olarak daha rahatım en azında sus deyince anlayan çocuklar ama. dersin seçmeli ve az olması bir dezavantaj. onuda isterseniz formatörlükle halledebilirsiniz.
tabi bu konuda diğer arkadaşların da dediği gibi okul ilköğretim veya lise değilde öğrencileri nasıl bu da önemli.

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 21:18 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

halk eğitim

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 22:42 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar sanırım ben her türlü okulda çalıştım.ilköğretimde çalıştım öğrenci açısından zordu çocuklarla uğraşmak gürültü falan ama öğretmen ilişkileri çocukca olsa bile daha samimiydi.anadolu lisesinde çalıştım öğrenci açısından iyi ama öğretmen ilişkileri çok resmi.ders sayısı az ve mecburen formatör olmak durumundayız.meslek lisesinde çalıştım ama ders saatimi dolduramadığımdan dolayı (Böte mezunuyum) orada eğer teknik eğitim mezunu iseniz kesinlikle meslek lisesi derim.böte mezunu iseniz ise okul ortamı iyiyse ilköğretim derim ama çocuklar bunaltıyorsa lise ama orada dediğim gibi öğretmen ilişkileri çok resmi.

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 22:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bence lise, ilköğretimde not veremediğin için öğrencilerle başa çıkmak da zor oluyor

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 23:24 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

trueandfalse yazdı:
arkadaşlar sanırım ben her türlü okulda çalıştım.ilköğretimde çalıştım öğrenci açısından zordu çocuklarla uğraşmak gürültü falan ama öğretmen ilişkileri çocukca olsa bile daha samimiydi.anadolu lisesinde çalıştım öğrenci açısından iyi ama öğretmen ilişkileri çok resmi.ders sayısı az ve mecburen formatör olmak durumundayız.meslek lisesinde çalıştım ama ders saatimi dolduramadığımdan dolayı (Böte mezunuyum) orada eğer teknik eğitim mezunu iseniz kesinlikle meslek lisesi derim.böte mezunu iseniz ise okul ortamı iyiyse ilköğretim derim ama çocuklar bunaltıyorsa lise ama orada dediğim gibi öğretmen ilişkileri çok resmi.

konuyu açan olarak aslında bende daha önce 4 farklı ilköğretim okulunda çalıştım, birer kez de fen lisesinde, ticaret lisesinde ve düz lisede çalıştım...öğrenci açısından açıkcası çok fazla farketmiyordu sonuçta hepsi çocuk benim gözümde :) :) Ancak öğretmen açısından değerlendirecek olursam, sanırım fen lisesi ağır basar çünkü ben gereksiz muhabbetten hoşlanmıyorum. ilköğretimlerde ise bu haddinden fazla var...o yüzden bir de sizin görüşlerinizi alayım dedim..benim bildiğim ve aynı zamanda istediğim şeyi sanırım siz yazmışsınız LİSE deki resmiyet...sanırım istediğim şey bu...ama çocuklardan da vazgeçemiyorum...lise öğrencisi artık olmuş bitmiş, ilköğretim de kazanabileceğimiz çok öğrenci var...bu açıdan da zaten kararsız kalıyorum LİSE ÖĞRETMENLERİ mi? yoksa İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ mi?

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 23:33 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Ben ilköğretimde çalıştım meslek lisesinde çalıştım Çpl de çalıştım Anadolu Lisesinde çalıştım Öğretmen lisesinde çalıştım Milli eğitim müdürlüğünde çalıştım .Sorun buralarda çalışmak değil sorun bilgisayar öğretmeni olmak.Çünkü böyle bir öğretmenlik türü yok.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 23:41 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

fercanx yazdı:
Ben ilköğretimde çalıştım meslek lisesinde çalıştım Çpl de çalıştım Anadolu Lisesinde çalıştım Öğretmen lisesinde çalıştım Milli eğitim müdürlüğünde çalıştım .Sorun buralarda çalışmak değil sorun bilgisayar öğretmeni olmak.Çünkü böyle bir öğretmenlik türü yok.

:)Nasıl bir meslektir ki o isim altında görev yapıyoruz. Yorum güzeldi.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2010, 12:51 
Site Gezgini
Site Gezgini

Bende lise demek istiyorum öğretmenliğimin ikinci yılında bir yıldır çalıştığım bu okulda çocukların masum değil küçük şeytanlar olduğunu düşünüyorum. Küfür saygısızlık, şikayet, kavga,gürültü gırla kızların ağzından bile duyduğunuz küfürler yüzünüzü kızartıyo. Bu okulda çocuk kavramından soğudum. Okuldan çıktıktan sonra çocuk sesine tahammülüm kalmadı.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2010, 14:31 
Yeni Üye
Yeni Üye

BENDE 2 YILDIR İLKÖĞRETİMDE ÇALIŞIYORUM AMA ARTIK GERÇEKTEN BIKTIM ÖĞRETMENLER ÇOK SEVİYESİZ VE HİÇBİŞEYDE BİLMİYORLAR AMA YORUM YAPMAYA GELDİ Mİ İSTEMEYİ BİLİYORLAR İŞLERİ VARKEN SENDEN İYİSİ YOK AMA İŞLERİ BİTTİMİ BİR KALEMDE HARCIYORLAR. DAHA BUGÜN O KADAR ÜZÜLDÜM Kİ GAFLETE DÜŞÜP OKULDAKİ ÖĞRETMENLER BİLGİSAYAR KURSU AÇTIM İLK ZAMANLAR HİÇ BİŞEY BİLMİYORLARDI ÖĞRENDİKÇE HOCAM HARİKASIN YA BİZ KAÇ KURSA GİTTİK BU KADAR ŞEY ÖĞRENMEDİK DEDİLER ŞİMDİ KURS İLERLEDİ TABİ ARTIK ÖĞRENMEYE BAŞLADILAR ŞİMDİ BENİM KURSU ÇOK BOŞ GEÇİRDİĞİMİ SÖYLEMEYE BAŞLADILAR. NE KADAR NANKÖR BU İNSANLAR YA AMA BEN KENDİME KIZIYORUM ÇOK VERİCİ DAVRANDIM HERŞEYE KOŞTUM İLKÖĞRETİMDEKİLER HEP BANA HEP BANA DİYOLAR

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2010, 20:32 
Aktif Üye
Aktif Üye

Isegul yazdı:
Bende lise demek istiyorum öğretmenliğimin ikinci yılında bir yıldır çalıştığım bu okulda çocukların masum değil küçük şeytanlar olduğunu düşünüyorum. Küfür saygısızlık, şikayet, kavga,gürültü gırla kızların ağzından bile duyduğunuz küfürler yüzünüzü kızartıyo. Bu okulda çocuk kavramından soğudum. Okuldan çıktıktan sonra çocuk sesine tahammülüm kalmadı.

hocam ilköğretimde anca bu küfürleri öğrenciler birbirine yapar, birbiriyle kavga eder, birbirini şikayet eder.
lisede öğrenci sana küfreder, seninle kavga eder, seni başka öğretmene idareye şikayet eder. ve seni sonuna kadar savunacak, disiplin işlemlerini tam oloarak uygulayacak idare yoksa bir süre sonra kişiliğinin değiştiğini farkedersin. sen bile kendini tanıyamaz olursun.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri