Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Rehber Öğretmene Nöbet - Tam Gün Mesai Gelsin Mi?
Mesaj 05 May 2017, 22:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Resim

http://www.guncelegitim.com/haber/12652-anket-rehber-ogretmenlere-nobet-ve-tam-gun-mesai-gelsin-mi.html

En son ALPONLINE tarafından 06 May 2017, 00:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Rehber Öğretmene Nöbet - Tam Gün Mesai Gelsin Mi?
Mesaj 05 May 2017, 23:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Öncelikle BT Öğretmeniyim;
resim hiç hoş değil, anket neyi amaçlıyor resimden belli oluyor. Bu tip içerikler zaten bol miktarda parçalanmış olan öğretmenleri birbirine düşürmekten başka işe yaramaz. Bu işler anket ile sonuca ulaşacak kadar ucuz olmamalıdır. Öyle olacaksa bile anketin muhatabı öncelikle rehber öğretmenler, okul idarecileri, sendika temsilcileri, vs. olmalıdır. Keza yıllardır "formatör öğretmen ne yapıyor da 18 saat ek ders alıyor" muhatabıyla defalarca karşılaşan arkadaşların bu forumda feryat figanlarına şahit olmadık mı?

Bizden kimseye zarar gelmez !
-------
Me UNKNOWNREALMMAN

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 23:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Bir okulun can damaridir görevini hakkıyla yapan rehber öğretmen. Ve ben bir öğretmen isem meslegimin/meslektasimin hak gaspini savunamam.

Allah yardımcıları olsun. Eğitim sisteminin başkaca derdi yokmuş gibi rehber öğretmeni arkadasları da kusturmeye çalışmak hangi aklın ürünü anlayamadım.

Resme gelince; 3 tane fazla hit alacağım diye eklemek garip geliyor, ahlaki değerleri sorguluyorum; 3 kuruş kaç liralık kişilik eder.

Yükselmek için kanat yetmez, Uçmayı bilmek gerek!

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 00:46 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Başıma bir iş gelmeyecekse açıkça yazmak istiyorum :) Ben 11 yıllık meslek hayatım boyunca görevlendirmelerim dahil 7-8 farklı okulda çalıştım rehber öğretmenlik müessesesinin işlevini göremedim. Tam gün gelseler ne iş yapacaklar onu merak ediyorum. Çok gereksiz bir branş.

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 08:01 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Ne desek boş. Onlarda biz gibi, hiç iş yapmayanını da çok çalışanını da gördüm. Hatta aynı okulda bu iki türü birden.

Onlara nöbet gereksiz.

YAŞANMIŞ Örnek: 2 rehber aynı okulda, Öğretmen eksiği o gün çok ve müdür tarafından rehberlere boş derslere girmeleri rica edilir. Rehberlerden birisi benim işim değil, nöbetçiler ne demeye var der, diğeri boş derse gider. Boş derslere girene neden gittiği sorulur (diğerinden habersizdir), Böyle zamanlar öğrencileri daha iyi tanıma ve sohbet etmek için iyidir der.

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 11:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

şu ülkede çıkan yasaların/yönetmeliklerin/genelgelerin her neyse artık çalışmayan/tembel/kötü insanlar için çıkması saçmalıktan başka bir şey değil... çalışan hakkını veren rehberlik öğretmeni de sınıf öğretmeni de bilgisayar öğretmeni de btr de 30 ders saatinden sonra iptal olur ve görevini tam yapamaz hale gelir... bu yüzden hangi branş olursa olsun çalışan hakkını veren öğretmenlere zulmetmemek lazım...

koskoca ülkede çalışan 1 tane rehberlik öğretmeni bile kalsa bu iş böyle olmalı...

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 11:35 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

unknownrealmman yazdı:
resim hiç hoş değil, anket neyi amaçlıyor resimden belli oluyor. Bu tip içerikler zaten bol miktarda parçalanmış olan öğretmenleri birbirine düşürmekten başka işe yaramaz. Bu işler anket ile sonuca ulaşacak kadar ucuz olmamalıdır. Öyle olacaksa bile anketin muhatabı öncelikle rehber öğretmenler, okul idarecileri, sendika temsilcileri, vs. olmalıdır. Keza yıllardır "formatör öğretmen ne yapıyor da 18 saat ek ders alıyor" muhatabıyla defalarca karşılaşan arkadaşların bu forumda feryat figanlarına şahit olmadık mı?

+ 1

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 11:40 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kendi meselelerimizi hallettik sıra REHBER öğretmenlere mi geldi? :-1: :-1:

Mesaimizi (zamanımızı) kendimiz için harcasak daha iyi değil mi? :verymad: :verymad:

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 11:55 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Rehber ogretmenlerin forumunda bize ait bir konu bir baslik acmaya acilsa agzimiza gelen kufurleri hakaretleri sayardik.ister matematikcisi ister rehberlikcisi ister bilgisayarcisi herkea o kudu meslegini eline aldi kimin nasil ne tur sartlari var devlet belirledi kimse kimsenin meslegi alani hakkinda sacma sapan yorumlar anketler yapmamali herkesin alin teri farkli calisir calosmaz o onun idaresinin sorunu kisiliginin sorunu.
Bir bt ogretmeni olarak bu konuyu direk reddediyorum !!!

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 12:35 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ercinc98 yazdı:
Ne desek boş. Onlarda biz gibi, hiç iş yapmayanını da çok çalışanını da gördüm. Hatta aynı okulda bu iki türü birden.

Onlara nöbet gereksiz.

YAŞANMIŞ Örnek: 2 rehber aynı okulda, Öğretmen eksiği o gün çok ve müdür tarafından rehberlere boş derslere girmeleri rica edilir. Rehberlerden birisi benim işim değil, nöbetçiler ne demeye var der, diğeri boş derse gider. Boş derslere girene neden gittiği sorulur (diğerinden habersizdir), Böyle zamanlar öğrencileri daha iyi tanıma ve sohbet etmek için iyidir der.

Asil olmasi gereken ogretmenligi cok guzel acikliyor yazdiginiz yasanmis ornek

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 12:38 
Yeni Üye
Yeni Üye

unknownrealmman yazdı:

haklısınız.
bu işler; özellikle de olayla ilgi ve yetki açısından uzak ara ilgili olmayanların harcı olmamalı.
nedense öğretmen hakkında konuşanların çoğu, öğretmen filan olmayan acılı ve kompleksli kişiler oluyor.
herkes asıl işini yapsın.
tabii ki de öğretmen de...

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 12:50 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Başka mevzu kalmadı, rehber öğretmenler konu. Eğitimde saçmalıklar devam ediyor.

Başa Dön

Mesaj 06 May 2017, 15:45 
Site Gezgini
Site Gezgini

7 yıllık öğretmenlik hayatımda(7-8 okul gezmişliğim vardır btr sayesinde) herhangi bir rehber öğretmenin öğrencilerin gerek akademik gerek psikolojik gerekse sosyal yönden bir sorununu çözdüklerine ben şahit olmadım size yemin ederim. Ama kendilerini öyle güzel satarlar ki havalarından yanlarına bile yaklaşamazsın. En ufak bir iş kırıntısı ver sana bor piislikmiş gibi bakarlar tepeden tepeden. Hatta söyle bir örnek vereyim bizim ilçede akademik başarıyı geliştirme proje ekibi kuruldu. İlçede yapılan deneme sınavlarını okumak ve sonuçlarını yorumlamak için.Ben ve başka bir Bilgisayarcı arkadaş görevlendirdiler ne alakaysa. Halbuki oliş rehberlik işi en nihayetinde. Biz diğer arkadaşla yanımıza bir rehberlikçi verin bari dedik. Koca ilçede Yanımızda çaLışacak gönüllü rehberlikçi bulamadılar iyi mi. Sonunda zorla birini görevlendirdiler. Her işi yine diğer arkadaşla ben yaptık. Rehberlikçiyi de ilçe milli eğitim müdürü kovarak aldı bizim ekipten hemde herkesin içinde nezaket sınırlarını aşan bir üslupla. Yani sözün kısası ben çalışan rehberlikçi görmedim. Siz hem çalışan hem çalışmayan var diyince dehşete düştüm desem yeridir. Çalışmak ve rehberlik aman Allahım :)

Başa Dön

Mesaj 07 May 2017, 23:07 
Aktif Üye
Aktif Üye

Başka bir meslektaşım hakkında yorum yapıp olayı sulandirmak, taban oluşturmak için yapılan bu paylaşımı kınıyorum. Art niyetle başlatılmış kamuoyu oluşturmak için ciddiyetini uzak bir konu olmuş. Tüm kaynanalari bir araya toplasan sırf muhabbet olsun diye gelinlerin olumsuz taraflarindan bahsetmeleri gibi çoğunluk yaşadığı kötü tecrübe!eri paylaşsın diye açılmış konu. Beni en iyi benim brans ortağım bilir. Başka brans gurubunun benim branşım hakkında yorum yapması en basit tabirle seviyesizliktir.
Burda biride çıkıp bizim için "şu kadar yıllık öğretmenim bilgisayar dersi kadar gereksiz bir ders görmedim çocukların hepsinin zaten bilgisayarı var birde okulda onlara sınıf vermişler başlarında da bir ogretmen bişey yapıyorlarmis gibi her gün sınıflarında ekranlarindaki kedilerle köpeklerle oyun oynuyorlar" yazarsa, sizde,bizde oluşturacağı hislerinizi cevaba yazarsanız daha makbul olur.

Başa Dön

Mesaj 07 May 2017, 23:29 
Aktif Üye
Aktif Üye

mesafeli yazdı:
7 yıllık öğretmenlik hayatımda(7-8 okul gezmişliğim vardır btr sayesinde) herhangi bir rehber öğretmenin öğrencilerin gerek akademik gerek psikolojik gerekse sosyal yönden bir sorununu çözdüklerine ben şahit olmadım size yemin ederim. Ama kendilerini öyle güzel satarlar ki havalarından yanlarına bile yaklaşamazsın. En ufak bir iş kırıntısı ver sana bor piislikmiş gibi bakarlar tepeden tepeden. Hatta söyle bir örnek vereyim bizim ilçede akademik başarıyı geliştirme proje ekibi kuruldu. İlçede yapılan deneme sınavlarını okumak ve sonuçlarını yorumlamak için.Ben ve başka bir Bilgisayarcı arkadaş görevlendirdiler ne alakaysa. Halbuki oliş rehberlik işi en nihayetinde. Biz diğer arkadaşla yanımıza bir rehberlikçi verin bari dedik. Koca ilçede Yanımızda çaLışacak gönüllü rehberlikçi bulamadılar iyi mi. Sonunda zorla birini görevlendirdiler. Her işi yine diğer arkadaşla ben yaptık. Rehberlikçiyi de ilçe milli eğitim müdürü kovarak aldı bizim ekipten hemde herkesin içinde nezaket sınırlarını aşan bir üslupla. Yani sözün kısası ben çalışan rehberlikçi görmedim. Siz hem çalışan hem çalışmayan var diyince dehşete düştüm desem yeridir. Çalışmak ve rehberlik aman Allahım :)

Gördüğünüz birkaç kişiye genele yaymak hak yemektir bence. Ben de kaç okul gezdim her branştan hem çalışanını hem de yatanını gördüm buna kendi branşım da dahil. Deneme sınavının sonucunu rehber öğretmen değil, her dersten seçilen öğretmenler yorumlamalıydı bence.
Herkes kendi işine bakmalı bence.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri