Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

BÖTE mezunları için "meslek lisesine atanamaz" ibaresi değişirse norm sorunu çözülür mü?
Tamamen çözülür. 17%  17%  [ 32 ]
Rahatlama olur,ama tam çözülmez. 40%  40%  [ 75 ]
Sorun çözülmez. 41%  41%  [ 76 ]
Hiçbir fikrim yok. 2%  2%  [ 4 ]
Toplam oy : 187
Yazar Mesaj
  BÖTE mezunları "meslek lisesine atanamaz" değişirse ne olur?
Mesaj 14 Tem 2012, 14:59 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Eğer değişirse sizce ne olur...

Başa Dön

Re: BÖTE mezunları "meslek lisesine atanamaz" değişirse ne olur?
Mesaj 14 Tem 2012, 15:15 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Tamamen çözülür

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 15:27 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

tabi çözülür, işin garibi tef ler kapatıldı, mesleki okula ,teknik öğretmeni nasıl temin edecekler belirsiz, hala bir çok üniversitede böte bölümleri açık, biraz garip gelebilir ama sanırım diyeceklerki sizin kadronuz orta okulda olsun ama maaş karşılığı dolduramadığınız dersleri gidip meskleki okuldan tamamlayın, hem bu sayade size fazladan para ödememiş oluruz, malum bir meslek öğretmeni ekdersi farklı alıyor 8/1 den görevebaşlıyor bir de şeflik falan var..
çizelge yeniyayınlandı artık bir beşyıl sonra değişir .

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 15:32 
Aktif Üye
Aktif Üye

hıcbısey olmaz hocam cunku zaten eml lerde acık o kadar yok yanı degısen hıcbırsey olmaz norm fazlasıyım dıye basvurmustum atamaları yapmamıstı il yanı bote tef farketmıyor eml ye alım olması lazım oncelıkle

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 17:21 
Süper Üye
Süper Üye

:idea: 5. şık: Ortalık karışır, BT öğretmenleri birbirine girer.

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 17:49 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Güzel olur,tef mezunları sanki çok biliyor da bote bilmiyor

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 18:38 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

meslek liselerinde 12 bin bilişim öğretmeninin atanacağı kadar açık yok, bakanlık rakamlarına göre tüm türkiyede teknik öğretmen bilişim açığı 400 idi.tefler 3 yıl daha mezun vermeye devam edecek ve atanamamış binlerce tef mezunu bilişimci var. yani rahat 50 yıl tef mezunları tüm meslek lisesine yeter.ilköğretimdeki normlara göre atanmış 12 bin öğretmenin sorununu yine ilköğretimde yapılacak bir düzenleme çözer.

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 18:53 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

atanamaz diye bir şey yok ya ...kaç kişi biliyorum ben meslek lisesinde kadrosu olan

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 19:06 
Site Gezgini
Site Gezgini

TEFler kapandı isim olarak ama onun yerine teknoloji fakültelerinden ataması planlanıyor bildiğim kadarıyla formasyon almış mühendisler. Bu arada bilişime bakış değişmezse sorun çözülmez benim çalıştığım okul bilişim bölümü olmasına rağmen norm fazlası verdi bir çok yerde de durum benzer müdürler bilişim yerine farklı bölümler veya dersler istiyor gereksiz her yerde öğrenilebilir olarak görüyor bilişim derslerini. Böte mesleğe atanamaz mı sorusuna kendini geliştirmiş bötelerde atanır ama yine bazıları sadece fazla derse girme olarak görür işini iyi yapmazsa çok sorun oluyor bildiğim atanmışlar ama bir türlü uyum sağlamayanlar var derslerde yetersiz kalıyor buda sorun oluşturuyor. Ama şunu da söyleyeyim çok iyi yapanları da gördüm yapanda tam kelimesi ile meslek öğretmeni bu dedirtiyor.

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 20:16 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ben de artık atanmaları gerektiğini düşünüyorum.Yada Web tasarım dalı mevcut okullara atnmaları gerekir.Farklı branşları felsefe-rehber,bilişim-teta gibi atamalar yapıyorlar halen bötelileri meslek liselerine atamıyorlar çok ilginç geliyor bana.Ben meslek lisesinde çalışıyorum kadromla beraber böteliyim.Bötelilerin bu noktada bu kadar sesiz kalmalarına şaşırıyorum.Ben onlarca mail attım.Çoğu platformdada dile getiriyorum...Sorunu tamamen çözmez tabiki ancak haksızlık giderilmiş olur.

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 20:26 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Evet gerçekten de bu konuda bötelilerin halen daha "meslek liselerine atanamazlar" cümlesine neden karşı çıkmadıklarını anlamış değilim.Çünkü böte ile ilgili en baştan, 2002 yılından beri aklıma gelen ilk sorun bu...

Başa Dön

Mesaj 14 Tem 2012, 20:35 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Bizim bölümde o kadar ilgisizlik alakasızlık var ki ....Bu ibarenin halen yer almasının sebebi BÖTE bölümü mezunlarıdır...Ama birkaç yıl sonra artan BÖTE bölüm mezunları ile bildiğim kadarıyla sadece böte mezun veriyor tepkiler daha da artacaktır.Bu ibare kaldırılrsa çok rahatlayacağım kendimi kısıtlı gibi hissediyorum bu ibare ile:))

Başa Dön

Mesaj 15 Tem 2012, 01:43 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bravehard2010 yazdı:
Bizim bölümde o kadar ilgisizlik alakasızlık var ki ....Bu ibarenin halen yer almasının sebebi BÖTE bölümü mezunlarıdır...Ama birkaç yıl sonra artan BÖTE bölüm mezunları ile bildiğim kadarıyla sadece böte mezun veriyor tepkiler daha da artacaktır.Bu ibare kaldırılrsa çok rahatlayacağım kendimi kısıtlı gibi hissediyorum bu ibare ile:))

mecvcut kanunlara göre zaten kısıtlısın hocam. tayin döneminde iste bakalım başka bir meslek lisesine atanabilecekmisin. mevcut sistemin bir çarpıklığı sonucu bulunduğunuz kuruma atamanız yapılmıştır. yada bizim çekenin elinde kalan kanunlarımızı kafasına göre yorumlayan yöneticilerimizin farklı yorumları yüzünden.

Biz türkler nedense hep bu şekilde kaybetmeye mahkum bırakılıyoruz. orta asya zamanında çinlilerin çok ustaca uyguladığı BÖL - PARÇALA - YÖNET taktiği binyıllardır sorunsuz bir şekilde işliyor.

inanan - inanmayan
sendikalı - sendikasısz
sağcı - solcu
ülkücü - türkücü

günümüzde bizleri yönetenlerde memurlar - öğretmenler şeklinde bunu çok güzel uyguluyor.
çok daha kötüsü aynı zümrenin insanları olan biz bilgisayarcılar bile BÖTEliler - TEFliler olarak ayırıyoruz kendimizi.

mesleki eğitimin türkiyede gelişme süreci çok eskilere dayanır ve şimdi kapatılan TEF ler ilk kuruldukları adıyla ERKEK TEKNİK YÜKSEK ÖĞRETMEN OKULLARI adından da anlaşılacağı üzere sadece MESLEKİ EĞİTİM VEREN LİSELERE öğretmen yetiştirmek için açılan kurumlardı ve bu kurumların üniversitelere bağlanması sonucu teknik eğitim fakülteleri adını aldılar. Sırf bu özeliklerinden dolayı da halen mesleki eğitim veren kurumlara KANUNEN sadece TEF mezunları atanabiliyor.

BÖTE mezunları yukarıda bazı arkadaşlarımın da söylediği gibi dersleri ellerinden alındığında (hakkını arayan bir kısım azınlığı dışarıda bırakırsak) büyüj çoğunluğu klavye delikanlılığı dışında bir şey yapmadı. sadece forumda gitti bizim dersler diye ağlamayı bildi.

peki dersleri alınan bu böteciler ne yaptı. FORMATÖRLÜK şekeri verildi ellerine bununla AVUNUN dendi ve avunduk. Hatta aramızdan bazılarına tatlı bile geldi. hiç derse girme 18 saat ekders al. canımıza minnet diyenlerde oldu. ama karşı çıkanlar yine klavye delikanlılığından başka bişey yapmadı. buralarda garip konular açarak
- yok rehber öğretmen gibi olalım
- yok bizi müdür yardımcısı gibi yapsınlar
- teknoloji tasarıma da razıyız
gibi garip girişimlerde bulundular. o da sadece sanal ortamda. tüm bunlardan bir sonuç elde edemeyince de saldırmadık neresi kaldı diye bir düşününce akıllarına hemen meslek liseleri geldi. hoş hiç çıkmıyorduki zaten :)

zamanında başka branştan olan öğretmenlerin formatör olmalarına isyan bayrağı açan, karşı çıkan herkes, iş başkasının sahasına el uzatmaya gelince EVET YA NEDEN OLMASIN demeye başladı.

haliyle bundan sonrası da TEF - BÖTE kavgası dışında bi sonuç çıkarmadı. Ama şunu da belirteyim size arkadaşlar. meslek liseleri için pek heveslenmeyin çünkü birçok meslek lisesi de (başta ticaret meslekler olmak üzere) yavaş yavaş bilişim teknolojileri alanının kontenjanını daraltmaya hatta ve hatta bu bölümleri her yerde var diyerek kapatmaya başladı. yaklaşık 1 ay önce istanbulun geneline ait norm listelerine bakma fırsatım olmuştu. istanbul gibi koca bir şehirde meslek lisesindeki bilgisayar öğretmeni açığı 10 bile değil. duyduk duymadık demeyin. yakında tef liler gelip ilköğretimde derslerinizi ve normlarını alırsa şaşırmayın :)

şunu da unutmayın atamalar bilgi seviyesine neyi bilip neyi bilmediğine göre değil mezun olduğun fakülteye göre yapılıyor. o yüzden bireysel karşılaştırmalar bizi sadece daha fazla kutuplaştırır.

Başa Dön

Mesaj 15 Tem 2012, 01:49 
Aktif Üye
Aktif Üye

Barbarım süpersın sen bu ısı cozmussun bılıyorsun dımı yınede bısey degısmeyecek

Başa Dön

Mesaj 15 Tem 2012, 01:51 
Süper Üye
Süper Üye

meslek liselerinde açık yokki ne çözülecek ?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri