Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Okul Sitesinin adını değiştirme?
Mesaj 17 May 2011, 22:24 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar okul sitesi virüsü yedi. Sildim virüsleri ancak google amca mimledim bizi. Zararlı içerik diyor ve ne yaptıysam kaldırmadılar. Sitede virüs şu an kesin yok yeniden değerlendirme istedim ancak olmuyor.
Mebbis de web yönetim panelinde sitenin adresini değiştirebiliyorum. Bunu daha önceden yapan var mı? Şimdi değiştirirsem her yer de eski bağlantı var google da okulun görünmesi falan nasıl olacak. Bir fikir verin lütfen...

Başa Dön

Re: Okul Sitesinin adını değiştirme?
Mesaj 17 May 2011, 22:38 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

daha önce başıma gelmişti
aşağıdaki bağlantıdakileri okur ve uygularsan sorunun 1-2 gün içinde çözülecektir. Ben bu şekilde çözdüm.

http://www.google.com/support/forum/p/w ... a7d6&hl=tr

veya
http://www.google.com/support/forum/p/w ... 1ee4&hl=tr

En son adnan54 tarafından 17 May 2011, 22:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 17 May 2011, 22:39 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam ben değiştirdim. şöyle özetleyim; öncelikle yaklaşık bir hafta google aramasında site çıkmıyor. sonra düzeliyor. ayrıca site normal çalışmasına devam ediyor. yani sen sitene haberi eklemişsen ve link vermişsen aynen çalışıyor.

Başa Dön

Mesaj 17 May 2011, 22:46 
Aktif Üye
Aktif Üye

Adnan hocam bilmiyorum başnıza nasıl bir şey geldi ama mncetinkaya.meb.k12.tr DNS'i asıl adres okulweb.meb.gov.tr/52/04/397491 google a siz yeniden değerlendirme talebini 2. verdiğim üzerinden yapabiliosunuz. Ancak o adresi virüslü olarak görmüyor zaten. Diğerini değerlendirme talebi gibi bir şey söz konusu değil.

İlhami hocam diğer linkler falan demişsiniz onlar çalışır da. Hani bu kurum web siteleri ffalan var meb de . Buradan değiştirmek için hiç bir şey yapılmayacak mı. Yönetim panelinden sadece ismi değiştirdim tamam oldu mu ? Bu mudur?

Başa Dön

Mesaj 17 May 2011, 22:55 
Site Gezgini
Site Gezgini

barbar55 yazdı:
İlhami hocam diğer linkler falan demişsiniz onlar çalışır da. Hani bu kurum web siteleri ffalan var meb de . Buradan değiştirmek için hiç bir şey yapılmayacak mı. Yönetim panelinden sadece ismi değiştirdim tamam oldu mu ? Bu mudur?

hocam meb.k12.tr yönetim panelinden domain ismini değiştirip kaydettikten sonra paneldeki yayınla seçeneğine tekrar tıklayın. yeni adresle yayınlamaya başlıyor. ben aynen bunu yaptım.

Başa Dön

Mesaj 17 May 2011, 23:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

barbar55 yazdı:
Adnan hocam bilmiyorum başnıza nasıl bir şey geldi ama mncetinkaya.meb.k12.tr DNS'i asıl adres okulweb.meb.gov.tr/52/04/397491 google a siz yeniden değerlendirme talebini 2. verdiğim üzerinden yapabiliosunuz. Ancak o adresi virüslü olarak görmüyor zaten. Diğerini değerlendirme talebi gibi bir şey söz konusu değil.

Öncelikle yazınızı tam okuyup değerlendiremediğim ve yanlış bilgi için özür dilerim.
benim siteye ifareme virüsü bulaştıktan sonra google kara listeye aldı. virüsü temizleyip yazıda geçen işlemleri yapıp yeniden değerlendirme istediğimde 1-2 gn sonra kara liste kalkmıştı.

Ben olsaydım biraz daha beklerdim. Okul web adresini değiştirmek bilinilirlilik ve resmi açısından sıkıntı oluşturur.
kolay gelsin.

Başa Dön

Mesaj 17 May 2011, 23:08 
Aktif Üye
Aktif Üye

İlhami hocam çok teşekkür ederim son ihtimal olarak dediğinizi yapacağım.

Adnan hocam estağfrullah ama sizin önerinizide göz önünde bulunurmak mantıklı 1 hafta falan daha bekleyeceğim google belirli zaman aralıklarındaindexleme yapıyormuş belki sitede sıkıntı olmadığını görür ve kaldırır. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Başa Dön

Mesaj 13 Eki 2011, 15:46 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

merhabalar.okulumuzun adı değişti.ancak sitemizin adresi hala eski isimde.meb.k12.trden bunu değiştirme gibi bir şansımız var sanırım.daha önce yapanlar yardımcı olabilir mi

Başa Dön

Mesaj 13 Eki 2011, 18:19 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hocam www.meb.k12.tr adresinden giriş yapıyorsunuz. Okul kodu ve mebbis şifrsiyle... değiştireceğiniz yer bura..

Başa Dön

Mesaj 13 Eki 2011, 21:50 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ordan olduğunu biliyorum hocam saolun ama herhangi bir sıkıntı olur mu.onu öğrenmek istedim

Başa Dön

Mesaj 16 Eki 2011, 23:24 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bilgisayarmax yazdı:
ordan olduğunu biliyorum hocam saolun ama herhangi bir sıkıntı olur mu.onu öğrenmek istedim

hiç bir şey olmaz, sadece meb bağlatılar'da adresi ekleyin, (aynı yerde menülerde olacaktı), birde okulun resmi yazışmalarında kullanılan antentli kağıtın altındaki okul web adresini değiştirin. Birde okul panosuna "okulumuz web adresi www.xxxx.meb.k12.tr diye bir yazı yapıştırın..
Zaten sizin resmi adres okulweb.meb.ov.tr/55/5555 gibi birşeydir. Google amca doğrudan buraya bakıyor. Ayrıntılı bilgi için forumda "google site yöneticisi araçları" diye aratın..

Başa Dön

Mesaj 17 Eki 2011, 09:20 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hasan yazdı:
bilgisayarmax yazdı:

hiç bir şey olmaz, sadece meb bağlatılar'da adresi ekleyin, (aynı yerde menülerde olacaktı), birde okulun resmi yazışmalarında kullanılan antentli kağıtın altındaki okul web adresini değiştirin. Birde okul panosuna "okulumuz web adresi http://www.xxxx.meb.k12.tr diye bir yazı yapıştırın..
Zaten sizin resmi adres okulweb.meb.ov.tr/55/5555 gibi birşeydir. Google amca doğrudan buraya bakıyor. Ayrıntılı bilgi için forumda "google site yöneticisi araçları" diye aratın..

tşkr ederim

Başa Dön

Mesaj 17 Eki 2011, 09:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

biz değiştirdik googleden eski adrese tıklayınca yenisine yönelendiriyor bizi ...

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2011, 13:45 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Merhaba,
Okulumuzun eski bir sitesi vardı. onu sil baştan değiştirdim. Ancak googleda aradığım zaman tanımladığım yeni adresi yerine http://okulweb.meb.gov.tr/02/06/971684/iletisim.html# eski adresle çıkıyor. İsteğim yeni adresle arama sonuçlarında görünmesi. Bunun bir yöntemi var mı ?

buda yeni adresi http://www.kahtamevlanaioo.meb.k12.tr

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri