Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 126 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sonraki
Yazar Mesaj
  MEB'İN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRT. BAKIŞ AÇISI:(
Mesaj 12 Nis 2011, 21:26 
Yeni Üye
Yeni Üye

Değerli meslektaşlarım milli eğitim bakanlığının bize bakış açısını söylemek isitiyorum. Stajyer Öğretmenler için bu sene hazırlatdıkları "Hoş Geldin Öğretmenim" kitabının 65. sayfasında Seçmeli derslerden bahsediliyor ve bir paragraf bilişim teknolojilerine ayırıp şu ibareleri kullanmışlar. Sırf okullarda Bt sınıfları var diye yıllardır bilgisayar dersinin seçildiğini, çokta gerekli olmadığını ve sadece köy ve varoş okullardaki öğrencilerin bu dersten zevk aldığını şehir merkezinde tartışılabilir olduğunu bildirmişler. Ek ders kaygısı yüzünden bu dersin seçildiğini eklemişler.Daha diyecek bişi bulamıyorum.

Başa Dön

Re: MEB'İN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRT. BAKIŞ AÇISI:(
Mesaj 12 Nis 2011, 21:30 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

:verymad: :verymad: :verymad:
Bunları Allah'a havale ediyorum, gerçi Allah inancına sahip olduklarından da şüpeliyim.

En son andariel tarafından 12 Nis 2011, 21:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 21:33 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Bir günde bizler için hayırlı bir haber ile karşılaşırmıyız diye düşünüyorum, Bir yandanda duyarsız zümrelerimizle bize yapılanlar normal geliyo

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 21:45 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

.

En son EslemSua tarafından 14 May 2011, 04:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 21:52 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Oysa değişimin çok hızlı olarak yaşandığı bilişim alanında bilgisayarların kısa zaman içerisinde demode olduğu ve çok da yaygınlaştığı da düşünülünce, belki kırsal alanda ve bazı köy okullarında bu ders etkili olabilir.
Ama özellikle kent merkezlerindeki okullarda bu dersin öğrencilerin ilgisini ne kadar çekeceği tartışılabilir.

yer akdeniz bölgesinde bir il merkezi
sınıf mevcudu :22

evinde bilgisayarı olan öğrenci sayısı : 4-5

bilgisyarı düzgün bir şekilde açabilen :22 kapatabilen :6-7
mouse'yi ve bilgisarı etkili kullanabilen :6-7

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 21:55 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

:verymad: ne denebilir ki?

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 21:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Bunu hangi cahil hazırlamış acaba merak ediyorum. Daha ne diyebilirsin ki bunlara ve de ne bekleyebilirsin?

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 22:08 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

BT dersi'nin secmeli olması başlı basına yanlış zaten, bu hastalıklı zihniyeti kınıyorum.

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 22:17 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Kolemans yazdı:
Bunu hangi cahil hazırlamış acaba merak ediyorum. Daha ne diyebilirsin ki bunlara ve de ne bekleyebilirsin?

Bilişim teknoloji öğretmenlerine ve dersine karşı sergilenen bu tutumun sebebi nedir ya.YAZIK

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 22:18 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

SÖVMEK İSTİYORUM FAKAT FORUM KURALLARINDAN DOLAYI DİLİMİ ISIRMAK SURETİYLE SUSUYORUM :verymad: :verymad:

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 22:28 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Susuyorum. :sleep:

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 22:33 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

sizlere katılıyorum ama duyarsız zümrelerimizle sesimizi çıkarmayan insanlarla
herşey bize hak
daha ne olumsuzluklarla karşılaşacağız

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 22:42 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

.

En son EslemSua tarafından 14 May 2011, 04:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 22:46 
Süper Üye
Süper Üye

Alıntı:
Amaç böyle olmasına karşın, uygulamada çocukların ilgi, istek ve beklentileri önemsenmeden, doküman ve
kaynak bulma kolaycılığı tercih edilerek seçmeli derslerin belirlendiği görülebilmektedir. Örneğin: Okulda bilişim teknolojileri dersliği kurulalı 5-10 yıl geçmiş olmasına rağmen, bu derslik var diye her yıl bilişim teknolojileri dersi seçmeli ders olarak seçiliyor. Oysa değişimin çok hızlı olarak yaşandığı bilişim alanında bilgisayarların kısa zaman içerisinde demode olduğu ve çok da yaygınlaştığı da düşünülünce, belki kırsal alanda ve bazı köy okullarında bu ders etkili olabilir. Ama özellikle kent merkezlerindeki okullarda bu dersin öğrencilerin ilgisini ne kadar çekeceği tartışılabilir.
Okuldaki öğretmenlerin branşları ya da bazı öğretmenlere ek ders görevi sağlamak gibi kaygılarla da öğrencilerin ilgi
ve beklentileri önemsenmeden seçmeli dersler belirlenebilmektedir. Amacın çocukların okuldan en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamak, kendilerini ifade edebilmelerine ve bireysel gelişimlerine katkı sağlayacak fırsatlar yaratmak ve onların okulda mutlu olmalarını sağlamak olduğuna göre, seçmeli dersler bu amaçlara hizmet edecek niteliklerde olmalıdır.
O halde bu dersleri belirlerken, öncelikle öğrencilerin ilgisini çekecek, istekli olarak katılacakları, güncel yaşamlarıyla kolayca ilişki kurabilecekleri etkinlikleri içeren, sosyal duyarlılığı artırmada daha etkili olabilecek diğer seçmeli derslerin de düşünülmesine özen göstermek gerekir.

1- Bilgi çağında olduğumuzu söylüyoruz, 5-10 yıl içinde niye BT sınıflarını yenileme zahmetinde bulunmadınız?
2- Evinde bilgisayarı olmayan çocuk bunu kullanmasını nerede, nasıl öğrenecek? Serbest etkinlikler dersine bir tane sınıf öğretmeni teşrif etmiyor, "Bilişim Teknolojileri" programından nasıl yararlanacak çoğu sınıf öğretmeni bilişim teknolojileri kullanımında yetersizken. Elbette sınıf öğretmenlerini suçlamıyorum, çünkü her sınıf öğretmeninin bir bt öğretmeni gibi öğretmesini bekleyemeyiz.
3- Alıntıladığım son paragrafta öğrencilerin ilgisinden bahsedilmiş. Çocuklar wordde bir otomatik şekil ekleyip bunu istedikleri gibi renklendirip biçimlendirdiklerinde zevkten dört köşe oluyorlar, bilgisayarın internet ve oyun dışında da işe yaradığını görüyorlar.
4- Allah, Talim ve Terbiye Kurulu üyelerine akıl fikir versin. Başka bir şey demiyorum.

Başa Dön

Mesaj 12 Nis 2011, 22:50 
Aktif Üye
Aktif Üye

Çok açık söylemek istiyorum... bu dönemde belki her alanda iyi şeyler yapılmıştır itirazım yok... ama MİLLİE EĞİTİMİN İÇİNE ........ DAHA DA SÖZE GEREK

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 126 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri