Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 126 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: MEB'İN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRT. BAKIŞ AÇISI:(
Mesaj 13 Nis 2011, 23:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Ders içeriğin değişmesi şart! Bilgisayar Öğretmenlerinin değil!!! Nasıl şu an Tarih, Matematik kitaplarında güncelleme yapıyorlar bizim kitaplarımızı da güncellemliler. Ayrıca şu an bilgisayar kullanmayı bilmeyen ama kendisini bilgisayar uzmanı zanneden o kadar çok insan varki,
(örn: öğrencilerimden birisi yılın başında sohbet ederken bildiklerini söylemek istemenin heyecanıyla(6. sınıf) -hocam ben web sayfası yapabiliyorum. - aferin sana nasıl yapıyorsun peki? -hocam msnimle giriyorum. ------İşte arkadaşlar bilginin tavan yaptığı andır!------)
Mesleğini en çok severek yapan bizlerizdir sanırım ve bildiğiniz gibi zamanından beri bizim branşımızda herkesin bir göz vardı. Ve ve sonunda göz değdirdiler, nazar ettiler. Bizi bizden olmayanlar zor anlıyor malesef.
Branşdaşlarım biz ya 10.000 toplanırız ya da 1.000.000 dağılırız...
http://bilisimdegelecekvar.org/ sitesinde bile 8000 mesaj yok, bunların çoğuda yine bu dersi seven öğrencilerimiz. Bizler bile interneti etkin ve yetkin kullanmaktan aciziz :(

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2011, 23:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

net= söylentilere göre çok garip bir şey, o kadar ki anlatamıyorum :)
vörk= bu da vektörün tarzanca kısaltması olması :P

ikisi birleşince garip vektör oluyor.

HEPİMİZ PCKOPATIZ.... bir daha eylem olursa bu pankartı 5-1.5 şeklinde çıkartacam en önde olacak insallah hahahha

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 00:16 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

...

En son EslemSua tarafından 14 May 2011, 01:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 00:28 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

EslemSua yazdı:
yeni bir cevap yok hala facebooktaki IOGM yazarlarindan. arkadaslardan grupta fikir belirtenler var, tesekkurler destekleri icin.
https://www.facebook.com/group.php?gid=121754904546855 linki de. Memur zihniyetinde olduklari icin erkenden uyumuslardir muhtemelen :)

ben hala diyorum. mardin e başbakan,bakan gelirse kesin ve kesin haber verin bana. gözümden kaçar muhtemelen medyatik olma hevesim varda :P

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 00:37 
Site Gezgini
Site Gezgini

Benim merak ettiğim bunu yazan kişilerin bilgisayar bilgisinin ne kadar olduğu ! 5 - 10 senelik bilgisayarlar yazmış 5 sene gibi uzun bir yıl aralığı :)) okulumdaki BT sınıfı 5 yıl önce kurulmuş Adobe CS3 dahi iyi bir şekilde çalışıyor. Bende derslerimde öğrencilerime öğretmeye çalışıyorum. İyi bir bilgisayarın iyi oyunları oynayabilmek, monitörünün LCD olması :)) olarak gören zihniyet olduğu sürece bize daha çok ihtiyaç var arkadaşlar.1 saatte olsa bu zihniyeti yok etmeye çalışacağız...
1 saati kabullendiğim gibi görülmesin tabi de :))

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 01:34 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

...

En son EslemSua tarafından 14 May 2011, 01:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 02:18 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

EslemSua yazdı:
raid10000 yazdı:
EslemSua yazdı:
yeni bir cevap yok hala facebooktaki IOGM yazarlarindan. arkadaslardan grupta fikir belirtenler var, tesekkurler destekleri icin.
https://www.facebook.com/group.php?gid=121754904546855 linki de. Memur zihniyetinde olduklari icin erkenden uyumuslardir muhtemelen :)

ben hala diyorum. mardin e başbakan,bakan gelirse kesin ve kesin haber verin bana. gözümden kaçar muhtemelen medyatik olma hevesim varda :P

yumurta falan atacaksan hocam cok siradan oldu artik, baska bir seyler bulun. fare atabilirsiniz bak ama o da fiziksel zarar verebilir.
bak ne aklima geldi. farenin kablosunu catirmadan kuyruk niyetine yapistiracaksin meb yetkilerine, oyle dolassinlar ortalikta :)

çok yaratıcı olmuş bu :puhaha: düşünmesi bile çok güzel..

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 08:34 
Site Gezgini
Site Gezgini

süpermiş ya. zihniyete bak. herkesin evinde bilgisayar var diye herkesin bilgisayar kullanmayı bildiği ve derse gerek olmadığını söyleyenlere 'her evde hesap makinesi varken matematik dersine ve her evde sözlük varken türkçe dersine ne gerek var' diye sormak istiyorum.' Hatta hepsinden öte herkesin kullanmayı bildiği bir makine üzerine bilgisayar mühendisliği diye bir alan açıp okutmaya ne gerek var. Keşke YÖK' te bu arkadaşların eriştiği üstün bilinç seviyesine ulaşsa da üniversitelerden bilgisayarla ilgili tüm bölümleri kaldırsa. Herkes evine bir bilgisayar alıp kursa, bilgisayar kullanmayı öğrenmiş olsa.... Hayat bayram olsa:)

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 08:54 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

BT öğretmeni olarak bu düşüncelere duyarsız kalmayalım. Okul müdürleri böyle, müdür yardımcıları böyle, şube müdürleri böyle, ilçe müdürleri böyle,il müdürleri böyle, müfettişler böyle...yav bu ders boş bir ders ise neden senelerce insanlar bu işle uğraştı öğretmenler yatiştildi kitaplar basıldı dersler verildi. Bu demek oluyorki yaptıkları herşey boş.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 09:11 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Milli eğitimde görev alanların çapsız ve kapasitesiz adamlar olduğunu bildiğim sürece, bu gibi laflara fazla şaşırmam..

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 23:02 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

...

En son EslemSua tarafından 14 May 2011, 01:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 23:38 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Hocam size yazılan cevaplar aray öğretmen grubundamı? Ben niye göremiyorum!!!

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 00:32 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

...

En son EslemSua tarafından 14 May 2011, 01:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 01:09 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

EslemSua yazdı:
evet facebooktan cevaplar gelmeye basladi, IOGM o kitabin yazarlarindan.

Ömer Köse Eğitim Müfettişi ' nin cevabi
Alıntı:
SEçmeli derlserin seçilme oranlarına bakılınca en çok seçilen dersin bilişim teknolojileri olduğu görülmektedir. Bunun çeşitli nedenleri olduğu bilinmektedir. Örneğin okul müdürlerine "neden bu dersi bukadar ağırlılklı olarak seçtiniz?" sorusu sorulunca verdikleri cevap; "Bt sınıfımız var" ya da "öğretmenlerime göre bunu seçtim" şeklinde olmaktadır. Böyle olunca da; düşünce eğitimi, halk kültürü, medta okur yazarlığı gibi bu programında ruhuna uygun dersler çok az seçilebilmektedir. Burada bilişim teknolojileri dersi eleştirilmemektedir. Burada kastedilen şey; diğer derslerin olması gereken oranda seçilmemesidir. Bilişim teknolojileri öğretmenlerini incitmek gibi bir kasıt olamaz. Bu dersin gerekliliği de değildir kastedilen. Zaten programın omugasındaki omurlardan biri de teknolojiyi etkin kullanmaktır. Ancak, gerek BT'lerin durumu, gerek bu dersin içeriği, gerekse de teknolojinin yaygın kullanıldığı yörelerdeki okullardan alınan geri bildirim derslerden istenieln verimin alınamadığı şeklindedir. Bütün bunlar dikkate alınınca illede bilişim teknolojieri derslerini seçmek yerine diğer seçmeli derlserinde seçilmesini önermek bu branşın öğretmenlerini incitmemelidir. Zaten öğretmenlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bir kitabın böyle bir kastı olamaz. Bilişim çağında sosyal ağlar, netvörkler daha da önem kazanacaktır. Teknolojinin etkin kullanımı dahada önemli hale gelecektir. Dolayısıyla bu dersin içeriği ve amacı farklılaşarak yerini koruyacaktır. Hiç bir kaygıya ve alınganlığa gerek bulunmamaktadır.

netvörkünü yerim ben senin :puhaha:

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 01:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 126 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri