Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 126 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: MEB'İN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRT. BAKIŞ AÇISI:(
Mesaj 15 Nis 2011, 02:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

yumurta felan atmak için mardine gelmelerini beklemiyorum. önüne atlayıp basın önünde durum bu bu bu deyip kamaoyu oluşturmak için bekliyorum.

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 08:11 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

EslemSua yazdı:
bana yolladigi mesaji bir de kopyalayip grubun sayfasina koymus adam. " netvörk " bir iki duzeltme yapsaymis bari. Diger kisilerin cevaplari daha iyi geldi bana Omer Bey'inki ile karsilastirinca. Ilgili birimlere ilettik dedi biri, bakalim ne olacak.

Aslinda bunu haber sitesi, memurlar.net'e falan yayinlatmak lazim, kitapta yazan o paragrafi yani. Nasil yapsak? toplu e-mail mi atsak arkadaslar :?:

Çözüme ulaşana kadar heryeri mail yağmuruna tutmaya devam :+1:
Umarım bütün arkadaşlar bunu yapıyordur...

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 17:36 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

.

En son EslemSua tarafından 14 May 2011, 05:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 17:41 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

(bkz: Şaşı Bakmak)

}

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 18:26 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

.

En son EslemSua tarafından 14 May 2011, 05:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 18:37 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

EslemSua yazdı:
Sikayetciyim cogu meslektasimdan, cok duyarsizlar ya. Kendi arkadaslarim da internette diger ulasabildigim kisiler de bir duyarsizlik, sinirim bozuluyor. Ne dert ediyorsun, biz cozumu bulunur, bos ver diyorlar bir de bana. Cok az kisiyiz ugrasan :(

Tırsıyorlar hocam. Hakkımızı aramaktan aciz bir zümreyiz bize neyaparlarsa yapsınlar razı geliriz.

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 18:45 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

.

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 18:47 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Zaten Mayıs ayı geçerse bizim için olay bitmiş olur ondan sonra istediğimiz kadar yırtınalım kaybettiğimiz hiçbir hakkımızı geri alamayız.

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2011, 23:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

EslemSua yazdı:
IOGM yazarlarindan Ozan Bey'den gelen 2 cevabi paylasiyorum.
Alıntı:
sizin hassasiyetinizi anlayabiliyorum.şu an gittiğimiz okullarda da anlattığınız sorunlar ile karşılaşıyoruz.o metinde açıklanmaya çalışılan dikkat ederrseniz seçmel, derslerde dikkat edilecek hususlardı.yani mekana yada öğretmene göre değil de ihtiyaçlara göre bu seçimleri yapalım.o manada şehir merkezlerinde yer alan öğrencilerimizin bilgisayar bilgilerinin geliş düzeyi ve mevcut bilgisayarlarımızın kapasitesi arasındaki ciddi farklardan dolayı bu derslerde daha farklı seçimlere gidilmeli yorumu bulunmakta.ayrıca bilişim artık hayatımızın her alanına bu kadar girmişken tüm derslerimizde daha farklı bir bilişim yapılanmasına ihtiyacımız var.sizin branşınız açısından evt bakanlığımızın çok daha farklı bir yapılanmaya gitmesi gerekmekte.buna sonuna kadar katılıyorum.çünkü aynen dediğiniz gibi bilgisayar tamiri ile öğretmenlerimizi meşgul etme lüksüne sahip bir ülke değiliz.

bu mesajina uzun bir cevap yazdim. Bir cok soru sormustum aslinda. Cevap:
Alıntı:
kendimi adadığım tek şey var.o da öğretmen eğitimi.bunu neden yazdım derseniz sadece şunu bilmenizi isterim ki öğretmen odaklı bakıyorum herşeye.bu noktada yukarıda yazdıklarınızı çok önemsiyorum.bende sürekli bilişim teknolojisi öğretmenlerinden bu yakınları sürekli duyuyorum.yukarda yazdıklarınızı da sonuna kadar katılıyorum.bakanlıkta bu konudaki kilit birim talim terbiye başkanlığıdır.ayrıca personel politikasi açısındanda düşünecek olursak personel genel müdürlüğü ilgili birimdir. bu arada siz kitaptan yazar isimlerini bularak mı msj attınız merakımı bağışlayarak yazarsanız sevinirim.:)

Ozan Bey, Zeynep Hanim, Tulay Hanim, Arif Bey'in yaklasimlari olumluydu yine de. Ama Omer Bey'in fikirlerini begenmedim.
Bak tuhh, hee yaa biz Bilisimciyiz adami nerde olsa buluruz desem iyiydi :)

yaazar isimlerinden bulmuşmuyuz falan filan müfettiş efendiyee bizlerin bilgisayar öğretmeni oldugunu biri hatırlatsa ne güzel olurr,sen nette amuda kalksan ben seni bulurum, öğretmenlikten kaçan sonrada kendimi eğitimi adadım diyen sevgili müfettişşş öğretmenim,bende sana öğretmenlikten geldiğini hatırlatmak istedim :x

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2011, 12:50 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

"Hoş Geldin Öğretmenim" kitabında büyük skandal başlığıyla göndersek ilgilerini çeker :D

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2011, 13:44 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Eleştirilerinizi gruba yapınki haberleri olsun.
http://www.facebook.com/group.php?gid=121754904546855

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2011, 15:31 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

www.o_merk_ose.com/ kendi mi yaptı siteyi acaba yoksa yakaladğı bir bt öğretmenine mi yaptırdı merak içindeyim. alt tireleri kaldırarak girebilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2011, 15:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Fen Bilgisi dersi neden Fen ve Teknoloji oldu?

İş Eğitimi dersi neden Teknoloji ve Tasarım oldu?

Bilgisayar teknolojinin en gelişmişi. Her şeyin eğitim boyutu var. Kaldı ki bilgisayar bilinçli kullanılmadığı zaman tehlike teşkil ediyor. Bu tehlikeyi kaldıracak olanlar kim? Bilinçli hale getirecek olanlar kim? İllaki toplumda olumsuz bir olayın meydana gelmesini mi bekliyorlar?

Bu dersi Avrupa Birliği kapsamında açmadılar mı? Nasıl olurda böyle cümleler kurulur! Nasıl bir zihniyettir.

Başa Dön

Mesaj 02 May 2011, 10:45 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

bizi bu hale getirenler utansın ne diyelim

Başa Dön

Mesaj 02 May 2011, 12:44 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ben bunu yazdım

Bilişim Teknolojilerine ilişkin ciddi yanılgıların yaygınlaştırılmasına sebep olmanızı endişeyle karşılamaktayız. (Hoş Geldin Öğretmenim 65. sayfa) Her geçen gün dershanelere kaçan öğrencileri son aylarda sınıflara oturtamazken notu bile olmadığı halde öğrencilerin ilgisinin giderek arttığı bu derse yönelik yanlış bilgilere yer veren kişilerin ağızdan ağıza dolaşan söylevleri benimsedikleri ve bu gerçeği yansıtmayan "kişisel" fikirlere yer vermekten kaçınmadıkları tartışılmazdır. Kitap hazırlığında yer alan kişilerin uzmanlıkları belirtilmediği için bilişim alanına ilişkin eklenenlerin bilimsel dayanağı olan bilgi değil de birilerinin kişisel kaanaatleri olduğuna inancımız büyüktür. İnternet kullanımında dünyada 16. sıradayken facebook kullanımında Çin hariç Amerika başta olmak üzere tüm ülkeleri geride bırakarak 2. sıraya oturmamız gibi basit bir örnekle bu konuda öğrencilerimizin sahipsiz bırakılmaması gerekliliğini vurguladığımız açıklamalarımızı lütfen www.egitimciyim.com adresinden takip ediniz.

http://www.bte.org.tr
bilgi@bte.org.tr
SANAL DÜNYADAN GERÇEK YAŞAMA İNİYORUZ!

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 126 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri