Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1340 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90  Sonraki

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?
Anket 15 Şub 2011, 18:08 tarihinde bitecek
BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım 78%  78%  [ 207 ]
BT Eylemine Katılmakta Kararsızım 18%  18%  [ 48 ]
BT Eylemine Katılmam halimden memnunun 4%  4%  [ 11 ]
Toplam oy : 266
Yazar Mesaj
  Re: BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA
Mesaj 27 May 2011, 10:35 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

gönderildi..

Başa Dön

Mesaj 27 May 2011, 22:54 
Süper Üye
Süper Üye

Arkadaşlar gazete ilanı için uğraşıyorum şimdi
Milliyet gazetesine sorduk 7080 tl tutuyor yarım sayfa gazetenin son sayfasında çıkacak yukarıdaki resimli
yazılardan birini haber yapmak istiyoruz sendikanın tabiki bu kadar güçü yok bazı arkadaşlar bağış yaparız demişler
facebook tan şimdilik yasal prosedürü araştırıyoruz duyuru reklamı vereceğiz tabiki tüm BT öğretmen arkadşlarımızdan da destek
bekliyoruz hep beraber birşeyler yapmak lazım

Başa Dön

Mesaj 28 May 2011, 14:36 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Hocam http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 8336972861 burada atananamış ve atanmış arkadaşlar bu ilanı vermeye çalışıyorlar. Destek olursanız seviniriz.

Başa Dön

Mesaj 30 May 2011, 06:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

idareciler 6 saat derse giriyorlar. normları için 6 saat ve 500 öğrenci yetiyor..
rehberlekciler öğrenci sayılarına göre norm alıyorlar
çifte standart :verymad:

Başa Dön

Mesaj 30 May 2011, 09:33 
Süper Üye
Süper Üye

Parayla saadet olmaz ama
Sadeti Alabilirsin.....

Başa Dön

Mesaj 30 May 2011, 17:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ankete oylama yapıcam link nerede?

Başa Dön

Mesaj 01 Haz 2011, 06:55 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Anket 15 Şub 2011, 19:08 tarihinde bitecek :)

Başa Dön

Mesaj 02 Haz 2011, 16:10 
Süper Üye
Süper Üye

BAŞBAKANIMIZA FAX YOLLADIM İŞALLAH İLETİLİR.,

BAŞBAKANIMIZ
Sayın Recep Tayip ERDOĞAN 'nın DİKKATİNE
(LÜTFEN ACİL ULAŞTIRINIZ )

Sayın Başbakanım Bildiğiniz gibi şu günlerde meydanlarda, mitinglerinizde Okullarda e-kitap dağıtacağınızı söylüyorsunuz bu büyük bir gelişme yalnız şuan Milli Eğitim Bakanlığında tersi bir durum yaşanmaktadır. Bilişim Teknolojileri( Bilgisayar ) Dersleri 20.07.2010 tarihli 75 sayılı Talim terbiye kurulu kararı ile okullarımızda bu ders 1,2,3,4,5 sınıflardan KALDIRILDI. 6,7,8 sınıflarda ise seçmeli 1 saat yapılıp dersin seçilip seçilmeme durumu ise okul müdürlerinin insafına bırakılmıştır.
Çoğu okulumuz seneye bu dersi seçmeyeceği ise manidardır. okullarımızdaki 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimizin çoğu okullarında ders kaldırıldığı için fazlalık durumuna gelmiş okullarımızdaki Bilişim Teknolojileri sınıfları ise adeta kapanma ile yüz yüze bırakılmıştır. Milyonlarca bilgisayarımız çörümeye terk edilecektir. Bu durum halk nazarında baya tepki toplamıştır. AKP genel merkezine halkla ilişkiler bölümünde Nevzat DEMİRKOL beye iletilmiş fakat henüz bir haber alınmamıştır. Bu durum yaşanırken sizin meydanlarda bilişim teknolojilerinden söz etmeniz adeta bir tezatlık söz konusu olmaktadır. Bu yıldan sonra Bilişim teknolojileri dersini görmeyen, okumayan öğrencilerimiz e-kitapları veya akıllı tahtaları nasıl kullanacakladır. Dersin kaldırılması konusu MEB ile çoğu kez görüşülmüş ama bu konuda olumlu bir gelişme sağlanmamıştır. MEB bildiğini okumaya devam etmiştir. Ayrıca 12000 öğretmenimizden 1500 kişi ise sözleşmeli bilişim teknolojileri öğretmenidir. Bu öğretmenlerimizin sözleşmelerinin fesh olma durumu da meydana gelmiştir.

Asıl olan ise Bilişim Teknolojileri dersinin zorunlu 2 şer saat olması öğrencilerimizin bilişim teknolojilerinden daha fazla yaralanmasıdır. Daha önceki senelerde durum bu şekilde iken bakanlığın aldığı bu karar hem öğretmenleri mağdur etmiş hem de halk arasında tepki toplamıştır.

Sizden ricamız bu konuda acil bir çözümün bulunmasıdır.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim
EĞİTİM-SÖZ-SEN
Muhammed Sefa TETİKOĞLU
Basın Yayından Sorumlu
Genel Başkan Yrd.

En son sefatetik tarafından 02 Haz 2011, 16:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 02 Haz 2011, 16:12 
Süper Üye
Süper Üye

BAŞBAKANIMIZA FAX YOLLADIM İŞALLAH İLETİLİR.,

BAŞBAKANIMIZ
Sayın Recep Tayip ERDOĞAN 'nın DİKKATİNE
(LÜTFEN ACİL ULAŞTIRINIZ )

Sayın Başbakanım Bildiğiniz gibi şu günlerde meydanlarda, mitinglerinizde Okullarda e-kitap dağıtacağınızı söylüyorsunuz bu büyük bir gelişme yalnız şuan Milli Eğitim Bakanlığında tersi bir durum yaşanmaktadır. Bilişim Teknolojileri( Bilgisayar ) Dersleri 20.07.2010 tarihli 75 sayılı Talim terbiye kurulu kararı ile okullarımızda bu ders 1,2,3,4,5 sınıflardan KALDIRILDI. 6,7,8 sınıflarda ise seçmeli 1 saat yapılıp dersin seçilip seçilmeme durumu ise okul müdürlerinin insafına bırakılmıştır.
Çoğu okulumuz seneye bu dersi seçmeyeceği ise manidardır. okullarımızdaki 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimizin çoğu okullarında ders kaldırıldığı için fazlalık durumuna gelmiş okullarımızdaki Bilişim Teknolojileri sınıfları ise adeta kapanma ile yüz yüze bırakılmıştır. Milyonlarca bilgisayarımız çörümeye terk edilecektir. Bu durum halk nazarında baya tepki toplamıştır. AKP genel merkezine halkla ilişkiler bölümünde Nevzat DEMİRKOL beye iletilmiş fakat henüz bir haber alınmamıştır. Bu durum yaşanırken sizin meydanlarda bilişim teknolojilerinden söz etmeniz adeta bir tezatlık söz konusu olmaktadır. Bu yıldan sonra Bilişim teknolojileri dersini görmeyen, okumayan öğrencilerimiz e-kitapları veya akıllı tahtaları nasıl kullanacakladır. Dersin kaldırılması konusu MEB ile çoğu kez görüşülmüş ama bu konuda olumlu bir gelişme sağlanmamıştır. MEB bildiğini okumaya devam etmiştir. Ayrıca 12000 öğretmenimizden 1500 kişi ise sözleşmeli bilişim teknolojileri öğretmenidir. Bu öğretmenlerimizin sözleşmelerinin fesh olma durumu da meydana gelmiştir.

Asıl olan ise Bilişim Teknolojileri dersinin zorunlu 2 şer saat olması öğrencilerimizin bilişim teknolojilerinden daha fazla yaralanmasıdır. Daha önceki senelerde durum bu şekilde iken bakanlığın aldığı bu karar hem öğretmenleri mağdur etmiş hem de halk arasında tepki toplamıştır.

Sizden ricamız bu konuda acil bir çözümün bulunmasıdır.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim
EĞİTİM-SÖZ-SEN
Muhammed Sefa TETİKOĞLU
Basın Yayından Sorumlu
Genel Başkan Yrd.

benzer yazılar göndermek isteyenler aşağıdaki fax numaralaına yollasın ...

0312- 417 04 76
0212 - 327 03 57

Başa Dön

Mesaj 04 Haz 2011, 18:15 
Süper Üye
Süper Üye

Kadro ya geçiş ben dahil Tüm sözleşmeli arkadaşlarımıza HAYIRLI OLSUN ...
Hafta içinde AKP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET ETMEYE GİDECEĞİZ gelmek isteyen tüm sözleşmeli
arkadaşlar bana ulaşabilir. Zahmetli de olsa kadoya geçişi sağladığı için sayın Başbakanımıza Teşekür ediyoruz......

Başa Dön

Mesaj 04 Haz 2011, 21:58 
Aktif Üye
Aktif Üye

Sizi sözleşmeli hale getirenin de o olduğunu unuttunuz sanırım :) Bu hükümet öncesinde sözleşmeli diye bir kavram var mıydı öğretmenlikte? Bir de teşekkür edeceğiz diyorsunuz. Geçmişi ne kadar da çabuk unutuyorsunuz!!!

Başa Dön

Mesaj 05 Haz 2011, 01:15 
Süper Üye
Süper Üye

eğer bir sözleşmeli öğretmen olarak ne kadar mğcadele ettiğimi bilseydin belkide yazmayacaktın sonuç çok
önemlidir. Aynı davranışı bil.öğretm. göremedim doğurusu özellikle kadrolu arkadaşlar nasılsa maaaş yatıyor deyip
destek vermeyen baya kişi var ama olsun . Artık hepimiz eşitiz kadroluyuz bende şunu mu diyeyim nasılsa maaşım yatıyor
mücadele etmeyelim bakın benim amacım oraya gidip BT öğretmenlerinin sorunuda bire bir konuşmak ama destek gene az olacak biliyorum 5 veya 10 kişi bunlarlada olmaz .............

Başa Dön

Mesaj 05 Haz 2011, 19:37 
Aktif Üye
Aktif Üye

Sizin yazınızda AKP il başkanlığına gidip teşekkürlerimizi ileteceğiz yazıyor, sanırım farkında değilsiniz! Ben yazınızdan BT teknolojileri öğretmenleri adına mücadeleye devam için gideceğiniz anlamını çıkaramadım kusura bakmayın.
Benim söylemek istediğim; öğretmenleri sözleşmeli, ücretli diye ayıran ve bunu yapmaya da devam edeceğini söyleyen bir partiye, hele ki sözlediğiniz gibi sözleşmeli öğretmenlik konusunda fazlasıyla sıkıntı çekmiş biri olarak, nasıl teşekkür edeceğinizi anlamamış olmamdır!
Bizleri sözleşmeli, ücretli, kadrolu diye ayıran ve ayırmaya da devam edecek olan parti AKP dir! Seçim yatırımı olarak sizleri kullanmış ve kadroya geçirmiştir.

Başa Dön

Mesaj 06 Haz 2011, 01:00 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

seçim için kadro veriyorlar. ama sonuçta norm yok....

eskiden sözleşmeli kadrolu ayrımı vardı..

bundan sonra NORMLU NORMSUZ ÖĞRETMEN olarak ayrıştılacağız. öncelikle bunu açıklayarak ilk ayrıştıran ben olmuş oldum. kusura bakmayın.

Başa Dön

Mesaj 06 Haz 2011, 10:18 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

sefatetik yazdı:
Kadro ya geçiş ben dahil Tüm sözleşmeli arkadaşlarımıza HAYIRLI OLSUN ...
Hafta içinde AKP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET ETMEYE GİDECEĞİZ gelmek isteyen tüm sözleşmeli
arkadaşlar bana ulaşabilir. Zahmetli de olsa kadoya geçişi sağladığı için sayın Başbakanımıza Teşekür ediyoruz......

İyi hayırlı olsun da ne gerek var, ne gerek var yani teşekküre falan. Yapmaları gereken iş için bi de ayrıca teşekkür.
Biz hergün derse girip bir yandan da okulun her türlü ayak işini yapıyoruz diye bize teşekkür eden var mı?
Bunlara kendilerini birşey zannettiren hep biziz zaten. Çektikleriniz ve çektiklerimiz de yanımıza kar kalsın. Aferin size koşun teşekküre. Elinize çiçek çikolata almayı da unutmayın sakın :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1340 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri