Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  Başka Branşların Formatörlüğünün İptali İçin Dava
Mesaj 23 Haz 2011, 20:40 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

evet arkadaşlar dava açılacak. son noktaya geldik. kısa vade de kendimizi düşünüyor (yani atanmamışları) gibi gözükse de bu olayın gazete ilanından fazla dikakt çekeceği kesin. bu davayı kazanırsak 4. ve 5. sınıf derslerine 75 saatlik kurslarla sınıf öğretmenlerinin girmesi için de dava açabiliriz emsal göstererek. bu konuda daha duyarlı olmanızı bekliyoruz. facebook grubumuz aşağıda. oradan bize eşlik edebilirsiniz.

şu an için vekalet verecek ve ankara'da bu davayı takip edebilecek birileri iyi olur. haa derseniz ki ankara'da hiç bilişim öğretmeni yok veya hepsinin keyfi yerinde o zaman bende eyvallah derim geçerim.

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/hom ... 8931485135

Başa Dön

Re: Başka Branşların Formatörlüğünün İptali İçin Dava
Mesaj 23 Haz 2011, 21:36 
Süper Üye
Süper Üye

İmsiyat hocam şu konuda haklısın: Başka branştakiler formatör olarak, atamalarda bilişim teknolojileri öğretmeni sayısının düşmesine, normların azalmasına neden oldu. Ama şu konuda da haksızsın: Meb eğer başka branştakileri bt formatörü yapmazsa bt sınıfları atıl vaziyette kalacak, o kadar harcanan paralar boşa gidecek. Fatih projesi ile okulunda formatör olanla olmayan okulların başarı seviyelerinin ileriki yıllarda ne kadar farklı olacağını göreceğiz. Meb öncelikle bütün idarecilere (vekaleten, geçici görevlendirme dahil) çok iyi bir şekilde bilgisayar ve internet kullanımını öğretmek zorunda. Bilgisayarla ilgili en ufak bir problemde idareci bilgisayar öğretmenine ya da formatöre başvurmamalı. Bt formatörü sadece ve sadece bt sınıfını açık tutmalı öğrenciler faydalansın diye, okul sitesini yapmalı ve güncellemeli, dersine girmeli ( ilköğretimde dersler zorunlu olmalı zaten ki meslek lisesindeki öğrencinin seviyesi de iyi olsun, bunu her defasında söylüyoruz)

Başa Dön

Mesaj 23 Haz 2011, 22:06 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hocam iyi hoş diyorsunda, müdürlerin kafalarında "Bt dersi tamamen kalkacak. Bt sınıfına gerek yok "görüşü kaplamış durumunda. Bulunduğum ili bırakın sadece bulunduğum eğitim bölgesinde 3 okul Bt sınıflarındaki bilgisayarları sınıflara dağıtmış durumda, BT sınıfı diye bir sınıf yok artık o okullarda. O okularda da formatör vardı. Okuldaki formatör arkadaşım okulda ya köşeye pusmuş durumda yada idarenin ağzına bakar durumda

Başa Dön

Mesaj 24 Haz 2011, 00:19 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Bu konudaki fikrim net. Eğer böteliler sadece ilköğretime atanacaklarsa ve ilköğretimde formatörlük dışında bir seçenek yoksa, ihtiyaç olduğunda başka braşlardan görevlendirme yapılmasında sakınca yok. Ama eğer formatörlük kadroya dönüşecekse ve başka branşlar bundan faydalanacaksa buna ben de karşıyım. Dava meselesine gelince kazanılabilecek gibi durmuyor. Zira Fransızca eğitimini pat diye kaldırdılar ve hepsini Türkçe öğretmeni yaptılar zamanında. Devlet atanamayan bötelileri malesef umursamaz. Kendi atadığı öğretmenine çare bulmak zorundadır. Dava da bu konudan yola çıkarak zora düşebilir.

Başa Dön

Mesaj 24 Haz 2011, 23:50 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar ben müzik öğretmeniyim. Yaklaşık iki senedir 180 saatlik BİTEFO kursu sertifikası ile çalıştığım okullarda formtörlük yapıyorum. Bildiğim kadarıyla Bt derslerine girmiyoruz-giremiyoruz. Ben sadece kendi branş derslerime giriyorum. Onunda süresi belli... Geçen seneye kadar en az 6 en çok 10 saat branş dersimize giriyorduk. Bu seneden itibaren maaş karşılığı kadar yani en çok 15 saat girebiliyoruz. Bu görevi yapmam okulumdaki Bilişim Teknolojileri Öğretmen normunu etkilemiyor. Hatta bir sene okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olduğu halde formatörlük yaptım. Formatörlükte BT öğretmenleri önceliklidir. BT öğretmeni arkadaşım başvursa öncelik ona ait olduğundan okulda formatör olarak görev alabilirdi ama kendisi istemediği için ben yaptım. Şunu da kabul etmek lazım bizler hiç bir zaman siz BT öğretmenleri gibi olamayız. Hatta kıyaslamak bile yanlış olur. Bunun yanında Bt öğretmeni olmayan bir okulda başka branştan da olsa bir formatörün olması gerekiyor. Kendi adıma söylüyorum yetersiz kaldığım birçok konu var. Ama elimizden geldiğince çalışıyoruz. Gittiğim toplantılarda benim gibi başka branştan olan formatörler için yeni eğitimler düzenlenmesini gerektiğini söylüyorum.

Diğer bir konu formatörlüğün kadrolu hale gelesi olayı...Gittiğimiz toplantılarda Bilişim Teknolojileri Öğretmenliğinin ve Formatörlüğün gelecekteki öneminden bahsediliyor. Fatih Projesi ile ayrı bir önem kazanacak. Bakanlık bu konuya önem veriyor. Belirsizlikler en kısa zamanda çözülecektir diye ümit ediyoruz. Başka branştan formatörün kadrolu olması ise bir gereklilik olacak. Çünkü Fatih Projesi ile branşlara yönelik e-kaynaklar hazırlanacak, öğrencilerin e-kitapları olacak vs. Yani okullarda Bilgisayar Formatörü ile Branş Formatörlerine ihtiyaç duyulacak. Hem kendi branşında hem bilgisayar alanında kendini yetiştirmiş formatörlere ihtiyaç duyulacak.

Bunun dışında hangi branş olursa olsun yapılan bir haksızlık varsa yasalar çerçevesinde herkesin hakkını araması gerektiğini düşünüyorum ve destekliyorum.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 10:34 
Aktif Üye
Aktif Üye

Harun BARIŞ yazdı:
Arkadaşlar ben müzik öğretmeniyim. Yaklaşık iki senedir 180 saatlik BİTEFO kursu sertifikası ile çalıştığım okullarda formtörlük yapıyorum. Bildiğim kadarıyla Bt derslerine girmiyoruz-giremiyoruz. Ben sadece kendi branş derslerime giriyorum. Onunda süresi belli... Geçen seneye kadar en az 6 en çok 10 saat branş dersimize giriyorduk. Bu seneden itibaren maaş karşılığı kadar yani en çok 15 saat girebiliyoruz. Bu görevi yapmam okulumdaki Bilişim Teknolojileri Öğretmen normunu etkilemiyor. Hatta bir sene okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olduğu halde formatörlük yaptım. Formatörlükte BT öğretmenleri önceliklidir. BT öğretmeni arkadaşım başvursa öncelik ona ait olduğundan okulda formatör olarak görev alabilirdi ama kendisi istemediği için ben yaptım. Şunu da kabul etmek lazım bizler hiç bir zaman siz BT öğretmenleri gibi olamayız. Hatta kıyaslamak bile yanlış olur. Bunun yanında Bt öğretmeni olmayan bir okulda başka branştan da olsa bir formatörün olması gerekiyor. Kendi adıma söylüyorum yetersiz kaldığım birçok konu var. Ama elimizden geldiğince çalışıyoruz. Gittiğim toplantılarda benim gibi başka branştan olan formatörler için yeni eğitimler düzenlenmesini gerektiğini söylüyorum.

Diğer bir konu formatörlüğün kadrolu hale gelesi olayı...Gittiğimiz toplantılarda Bilişim Teknolojileri Öğretmenliğinin ve Formatörlüğün gelecekteki öneminden bahsediliyor. Fatih Projesi ile ayrı bir önem kazanacak. Bakanlık bu konuya önem veriyor. Belirsizlikler en kısa zamanda çözülecektir diye ümit ediyoruz. Başka branştan formatörün kadrolu olması ise bir gereklilik olacak. Çünkü Fatih Projesi ile branşlara yönelik e-kaynaklar hazırlanacak, öğrencilerin e-kitapları olacak vs. Yani okullarda Bilgisayar Formatörü ile Branş Formatörlerine ihtiyaç duyulacak. Hem kendi branşında hem bilgisayar alanında kendini yetiştirmiş formatörlere ihtiyaç duyulacak.

Bunun dışında hangi branş olursa olsun yapılan bir haksızlık varsa yasalar çerçevesinde herkesin hakkını araması gerektiğini düşünüyorum ve destekliyorum.

çok güzel açıklama olmuş bence:)anlayana..

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 10:50 
Aktif Üye
Aktif Üye

şu an 15 bin bilişimciye ihtiyaç var ama MEB atama yapmıyorsa diğer branşların ne alakası var.o arkadaşlar olmasa lab ların hali ne olur. o arkadaşlarda kendi branşı dışında derslere girmiyor. bu nasıl çelişki

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 10:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

dersi kaldıranlar öbür dünyada hakkımızı nasıl verecek acaba ?

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 16:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

pazartesi yada salı günü dava açılıyor. başlıktaki konuyu ilk mesaja yazmışım ek olarak bu davanın kazanılması sonucunda emsal olarak gösterilip 4. ve 5. sınıf derslerine de bizim girmemiz gerektiğine dair dava açabiliriz yazmıştım. 4. ve 5. sınıfların dersine bedenciler ve ingilizceciler giriyor mesela. 75 saat olduğuna dair şurada bir haber var:

http://bilisim1.kirazli.net/index.php/1 ... fo-egitimi

eğer olayı ısrarla ve ısrarla atanamayanlar atanmaya çalışıyora getireceksiniz gerçekten de boşuna uğraşıyormuşuz. atanmamışlar olarak önceliğimiz tabi ki atanmak olacak ama ondan sonraki süreci de göz önüne alıyoruz.

ama ısrarla ve ısrarla atanmışlar hiçbir şey yapmamakta direniyor. karar sizin. haa olay davaya kadar neden gitti derseniz bedenciler kadar organize olamadığımız içindir!

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 16:58 
Site Gezgini
Site Gezgini

Bt öğretmeni değilim (başka) branştan formatörüm. Kendi çabalarımla bilgisayarın ıcığını cıcığını bilirim. En kral bt öğretmeniyle bu konuda yarışırım. Kendi hakkımızı arayacağız derken başka branşlar falan diye ayrımcılık yaparsanız haklarınızın karşılığını daha çoook beklersiniz....

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 17:06 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

zaaydin yazdı:
Bt öğretmeni değilim (başka) branştan formatörüm. Kendi çabalarımla bilgisayarın ıcığını cıcığını bilirim. En kral bt öğretmeniyle bu konuda yarışırım. Kendi hakkımızı arayacağız derken başka branşlar falan diye ayrımcılık yaparsanız haklarınızın karşılığını daha çoook beklersiniz....

konuyu ben daha fazla bilirim sen daha az bilirsine çeviren yok. ama çok net yazan şey eğer BT öğretmeni yoksa başka branştan öğretmen formatör olabildiğidir. eskiden yoktu belki ama şu an derslerin kaldırılmasıyla zaten bir sürü kişi açıkta kaldı. kısacası biz sadece hakkımızı istiyoruz. ve davayı kazanırsak asıl siz çoooktandır meşgul ettiğiniz formatörlüğü bırakacaksınız.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 17:09 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

zaaydin yazdı:

o zaman size tavsiyem üniversite sınavına giriverin bi zahmet, puanı oldukça yüksek olan bilgisayar öğretmenliği bölümünü kazanın, zaten ıcığını cıcığını biliyorsunuz kolayca okursunuz, sonra da bizim istediğimiz haklara ulaşabilirsiniz. bu başka bıranşların hakkı değil zaten, siz ıcığını cıcığını biliyorsunuz, bu işi yapabiirsiniz diye kaide yok, öyle olsa sağdan soldan bilgisayar bilenleri okullara toplayalaım formatör yapalım, ıcığını cıcığını öğreneceğiniz konuları kendi bıranşınızdan seçin, kendi bıranşınızda ilerlemiş olursunuz, gerisi hobidir.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 19:03 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Cemal hocam, genç arkadaşlar bir şekilde bu davanın açılması konusunda ısrarlı. Avukat konuya vakıf. Yani mevzuatı biliyor. Maksat başka bıranştan arkadaşların, artık onlara ihtiyaç kalmadığı için, bu görevi almalarını engellemek.

Bazı arkadaşlar biz bilişimcilere engel değiliz diyor. Yanlış. Çünkü, bilişim dersini idare, formatörüm var diyerek seçmiyor. Bu da neye sebep, normun oluşmamasına sebep. İdarelerin zaten istediği okulda her an seslenebilecekleri, teknik servis elemanı olması. Bilişimciler ise, tek istedikleri bilişim çağında, bilişim eğitimini öğrencilere hakkıyla vermek. LABA tıkıp beyin hücrelerini gereksiz aktivitelerle doldurmak değil.

Dava her şekilde açılsın, bu ülkede dvalar sadece ses getirmek için kullanılır oldu. Nedense davaların sonuçları bir türlü gelmiyor. Fakat olumlu yönde ilerlendiğinin izlenimini arkadaşların yorumundan alıyorum.

Nasıl bir hiddetle yorum yaptıkları durumdan endişe ettiklerini apaçık gösteriyor.

Haklar bu ülkede hakkı olana er geç verilir.
Sağlıcakla.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 19:06 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Yazdıklarımı ve bana yazılanları sildim. Yolunuz açık olsun...

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 19:10 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Hocam sebep? Sizler gibi değerli insanlara bizim ihtiyacımız var. Fakat bu kadar bilişim mezunu varken bir mat öğretmeni benim yerime geçmesin. Keşke Matematik öğretmeni olsaydım. Bilgisayarın yüzüne yan dönüp bakmazdım. Şu an bizleri tek tasa geçirmek istiyorlar. Allah aşkına benim teknoloji tasarım dersinde ne işim var. Ben bilişim öğretmeniyim. BİTTİ.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri