Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
  Re: Başka Branşların Formatörlüğünün İptali İçin Dava
Mesaj 27 Haz 2011, 17:44 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

erdoganince yazdı:
Harun BARIŞ yazdı:
Arkadaşlar ben müzik öğretmeniyim. Yaklaşık iki senedir 180 saatlik BİTEFO kursu sertifikası ile çalıştığım okullarda formtörlük yapıyorum. Bildiğim kadarıyla Bt derslerine girmiyoruz-giremiyoruz. Ben sadece kendi branş derslerime giriyorum. Onunda süresi belli... Geçen seneye kadar en az 6 en çok 10 saat branş dersimize giriyorduk. Bu seneden itibaren maaş karşılığı kadar yani en çok 15 saat girebiliyoruz. Bu görevi yapmam okulumdaki Bilişim Teknolojileri Öğretmen normunu etkilemiyor. Hatta bir sene okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olduğu halde formatörlük yaptım. Formatörlükte BT öğretmenleri önceliklidir. BT öğretmeni arkadaşım başvursa öncelik ona ait olduğundan okulda formatör olarak görev alabilirdi ama kendisi istemediği için ben yaptım. Şunu da kabul etmek lazım bizler hiç bir zaman siz BT öğretmenleri gibi olamayız. Hatta kıyaslamak bile yanlış olur. Bunun yanında Bt öğretmeni olmayan bir okulda başka branştan da olsa bir formatörün olması gerekiyor. Kendi adıma söylüyorum yetersiz kaldığım birçok konu var. Ama elimizden geldiğince çalışıyoruz. Gittiğim toplantılarda benim gibi başka branştan olan formatörler için yeni eğitimler düzenlenmesini gerektiğini söylüyorum.

Diğer bir konu formatörlüğün kadrolu hale gelesi olayı...Gittiğimiz toplantılarda Bilişim Teknolojileri Öğretmenliğinin ve Formatörlüğün gelecekteki öneminden bahsediliyor. Fatih Projesi ile ayrı bir önem kazanacak. Bakanlık bu konuya önem veriyor. Belirsizlikler en kısa zamanda çözülecektir diye ümit ediyoruz. Başka branştan formatörün kadrolu olması ise bir gereklilik olacak. Çünkü Fatih Projesi ile branşlara yönelik e-kaynaklar hazırlanacak, öğrencilerin e-kitapları olacak vs. Yani okullarda Bilgisayar Formatörü ile Branş Formatörlerine ihtiyaç duyulacak. Hem kendi branşında hem bilgisayar alanında kendini yetiştirmiş formatörlere ihtiyaç duyulacak.

Bunun dışında hangi branş olursa olsun yapılan bir haksızlık varsa yasalar çerçevesinde herkesin hakkını araması gerektiğini düşünüyorum ve destekliyorum.

çok güzel açıklama olmuş bence:)anlayana..

merak etmeyin hocam meb adam gibi iş yaparsa başka branşlara gerek kalmaz. atanmayı bekleyen ve mezun olacak olan bir sürü böte li var onlar bu işi layıkıyla yapar sizde kendi branşınızda devam edersiniz.

Başa Dön

Mesaj 27 Haz 2011, 17:48 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

zaaydin yazdı:
Bt öğretmeni değilim (başka) branştan formatörüm. Kendi çabalarımla bilgisayarın ıcığını cıcığını bilirim. En kral bt öğretmeniyle bu konuda yarışırım. Kendi hakkımızı arayacağız derken başka branşlar falan diye ayrımcılık yaparsanız haklarınızın karşılığını daha çoook beklersiniz....

(ıcığını cıcığını)
idiyot

Başa Dön

Mesaj 27 Haz 2011, 17:50 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar ben de sınıf öğretmeniyim mecburiyetten evime yakın olmak amacıyla formatörlük yapıyorum 2007 yılından beri daha sınıf öğretmenliği kadromu yakına getiremedim kadromu yakına getirsem zaten bu iş yapılmaz herkes bu konu etrafında birşeyler söylüyor direkt olarak ne olabilir bunu kesin dille açıklayacak yokmu. branş dışı olanlar formatör olaamıyacakmı yoksa kadro mu verilecek hiçbir şey belli değil

Başa Dön

Mesaj 27 Haz 2011, 18:06 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

başka branşlara formatörlük kadrosu verilmeyecek. ihtiyaca göre görevlendirme alabilecekler. Kaynak... AsKaynak. http://www.askaynak.com.tr

Başa Dön

Mesaj 27 Haz 2011, 20:30 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

mfk yazdı:
başka branşlara formatörlük kadrosu verilmeyecek. ihtiyaca göre görevlendirme alabilecekler. Kaynak... AsKaynak. http://www.askaynak.com.tr

:++: hocam ilahi, güzel espriydi.

Başa Dön

Mesaj 27 Haz 2011, 21:28 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

zaaydin yazdı:
Bt öğretmeni değilim (başka) branştan formatörüm. Kendi çabalarımla bilgisayarın ıcığını cıcığını bilirim. En kral bt öğretmeniyle bu konuda yarışırım. Kendi hakkımızı arayacağız derken başka branşlar falan diye ayrımcılık yaparsanız haklarınızın karşılığını daha çoook beklersiniz....

Bilgisayarı yeni öğrenenler genelde herşeyi bildiğini zanneder. Bu durumu bütün bilgisayarcılar yaşamıştır. Öğrendikçe ne kadar az şey bildiğinin farkına varır insan. En kral bt öğretmenine taş çıkarmayı bırakın ama toz alma yarışına girebilirsiniz bence.

gerisi yerel ağlar...

Başa Dön

Mesaj 27 Haz 2011, 21:35 
Yeni Üye
Yeni Üye

Bazı arkadaşlara şaşırıyorum doğrusu.Formatörlük=hizmetli+tekniker+teknisyen+memur karışımından oluşan bir pozisyon benim gördüğüm kadarıyla.Bunun için mi tartışıyoruz.Kimisi Bt Rehber Öğretmen diyor.Bu düz liseyi anadolu lisesi yapmak gibi bir şey olur bence.Adı değişince ne olacakki.En fazla mesai saatleri değişecek.O da belki.Rehberlik yapalım derken ayakçılık yapacağız aslında.Kime ne konuda rehberlik edeceğiz allahaşkına.İdereci alacaksan iyi bir ücret ver cazip hale getir ki teknolojiyi iyi kullanan yetenekli öğretmenler gelsin idareci olsun.(Kendi adamları değil).Öğretmeni BT alanında sınava sok.Yetersiz olanlara adam gibi hizmetiçi eğitim ver.Olmuyorsa, eğitimde teknolojiyi kullanmamakta ısrar ediyorsa malulen emekli et veya ücretini düşür.Çocuklar kendi kendine öğreniyor diye dersi kaldır.Koca koca öğretmenler beceremiyorlar diye özel formatör tut.Bu nasıl iştir.Formatörlük ya da rehber öğretmenlik bana hiç mantıklı gelmiyor açıkçası.İl ve ilçelerde teknikerlerden oluşan ekipler kurmak çok mantıklı geliyor ama.Son 10 yıla baktığımızda hiçbir şey teknoloji kadar insan yaşamını etkilememiştir.Bu kadar önemli bir konunun dersinin olmaması büyük bir talihsizlik olur kanaatimce.1 saat dahi olsa müfredatı güncellenmiş(bilgisayar kullanmasını öğretme şeklinde değil de daha kapsamlı genel kültür içerikli) zorunlu bir ders olmalıdır mutlaka.Diğer çözümler sorun yaratmaktan öteye gitmeyecektir bence...

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2011, 09:34 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

yuci81 yazdı:
Harun hocam,
Başka branştan bt formatörünün olması ile bazı idareciler "Bilişim Teknolojileri" dersini seçmiyor. Ders seçilmeyince BT normu azalıyor, il içi, il dışı ve hatta ilk atamalarda gerçekten problem oluyor bizim için. İlk atamalarda ilk 3te olan bt branşındaki öğretmen ataması sayısının giderek azaldığının farkına varmışsınızdır umarım.

Bunu bir türlü insanlara anlatamadık anlamakta istemiyorlar. Onun için çıkar ve siyasetin oyuncağı olmuş bu okul formatörlüğü olayı tamamen kaldırılmalıdır.

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2011, 09:37 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

xodeda krallık olayına sende girmişsin senide adaya gönderelim memleket rahat bir nefes alsın

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2011, 10:40 
Yeni Üye
Yeni Üye

Hala bakanlığın kendisinin karar kıldığı konuda boş tartışan bir çok arkadaşım var neredeyse... yok bt öğretmeni yok başka branştan formatör öğretmen... dünya dönüyor beyler siz hala aynı yerde sayıklıyorsunuz... herkes hakkını arasın savunsun elbette...burası bence bu platform değil...

Başa Dön

Mesaj 28 Haz 2011, 11:47 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Herkes yerini bilecek.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri