Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Başka Branşların Formatörlüğünün İptali İçin Dava
Mesaj 25 Haz 2011, 19:41 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

zaaydin yazdı:
Bt öğretmeni değilim (başka) branştan formatörüm. Kendi çabalarımla bilgisayarın ıcığını cıcığını bilirim. En kral bt öğretmeniyle bu konuda yarışırım. Kendi hakkımızı arayacağız derken başka branşlar falan diye ayrımcılık yaparsanız haklarınızın karşılığını daha çoook beklersiniz....

ıcığını cıcığından kastınız bilgisayarı parlatma cilalamayla ilgiliyse bilemem. Bilgisayarı kullanmayı bildiğiniz için ben bilgisayarcıyım diyorsanız sadece gülüyorum. Zira böylesiyle çok karşılaştık. Biz BT öğretmenleri bilgisayarı hala öğrenemedik siz öğrendiyseniz ne mutlu size... :)

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 20:23 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

yuci81 yazdı:
İmsiyat hocam şu konuda haklısın: Başka branştakiler formatör olarak, atamalarda bilişim teknolojileri öğretmeni sayısının düşmesine, normların azalmasına neden oldu. Ama şu konuda da haksızsın: Meb eğer başka branştakileri bt formatörü yapmazsa bt sınıfları atıl vaziyette kalacak, o kadar harcanan paralar boşa gidecek. Fatih projesi ile okulunda formatör olanla olmayan okulların başarı seviyelerinin ileriki yıllarda ne kadar farklı olacağını göreceğiz. Meb öncelikle bütün idarecilere (vekaleten, geçici görevlendirme dahil) çok iyi bir şekilde bilgisayar ve internet kullanımını öğretmek zorunda. Bilgisayarla ilgili en ufak bir problemde idareci bilgisayar öğretmenine ya da formatöre başvurmamalı. Bt formatörü sadece ve sadece bt sınıfını açık tutmalı öğrenciler faydalansın diye, okul sitesini yapmalı ve güncellemeli, dersine girmeli ( ilköğretimde dersler zorunlu olmalı zaten ki meslek lisesindeki öğrencinin seviyesi de iyi olsun, bunu her defasında söylüyoruz)

ihtiyaç varsa bir sürüatanmayı bekleyen kişi var 94 gibi komik bir rakam alacağına 1000 alsın.başka branşlar temizlensin artık oh bee

Haksızlığa sapıp bütün insanların seni izlemeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalmak daha iyidir
.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 20:30 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

şu formatörlük kadrosu veya bt rehber öğretmenliği denilen şey bir bitsin. Sonrasında başka branştan olanlar zaten bu hak verilemez. Ha verilirse çok basit mahkeme ile geri alınır. Özellikle ebitefolar içinde gerekli başvurular yapılarak mahkemeye sunulacak diye biliyorum.

Yağma yok 4-5 sene yüksek puanlarla git oku sonra ismini değiştirsinler ve sonra 180 saat veya bilmem kaç senedir kendini geliştiren hocalarla aynı kadroya koysunlar!! O kadar da değil....Burada sorun sadece bizim durumumuzun netleşmemesi, netleşsin sonrası kolay emin olun:)

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 21:25 
Yeni Üye
Yeni Üye

formatörün görevlerini biliyorsanız, bilgisayarın ıcğını cıcığını bilmeye gerek olmadığını anlarsınız, haa siz angarya bir çok iş yapıyorsanız ıcığını cıcığını bilmeniz gerekir. başka branştan olupta bilişim sınıflarını ayakta tutanlara saygılar...

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 21:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hasari yazdı:
zaaydin yazdı:
Bt öğretmeni değilim (başka) branştan formatörüm. Kendi çabalarımla bilgisayarın ıcığını cıcığını bilirim. En kral bt öğretmeniyle bu konuda yarışırım. Kendi hakkımızı arayacağız derken başka branşlar falan diye ayrımcılık yaparsanız haklarınızın karşılığını daha çoook beklersiniz....

ıcığını cıcığından kastınız bilgisayarı parlatma cilalamayla ilgiliyse bilemem. Bilgisayarı kullanmayı bildiğiniz için ben bilgisayarcıyım diyorsanız sadece gülüyorum. Zira böylesiyle çok karşılaştık. Biz BT öğretmenleri bilgisayarı hala öğrenemedik siz öğrendiyseniz ne mutlu size... :)

HOCAM BİZİM ÜLKEMİZDE HERKES HERŞEYİ ÇOK İYİ BİLDİĞİ İÇİN BU ŞEKİLDE YAŞIYORUZ HERKES HERŞEYİ BİLECEĞİNE KENDİNİ VE OLMASI GEREKENİ BİLSE İŞİ EHLİNE BIRAKSA ÇOK FARKLI ŞEYLER OLCAKTA ZOR...BİZ HERŞEYİ BİLİRİZ...

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 22:07 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

zaaydin yazdı:

amaç bilgi yarıştırmaksa, bende bir çok matematik öğretmeniyle kapışırım bilgi konusunda, ingilizce desen kpds den 79 aldım( ingilizce öğretmenlerinin %90 nın alamadığı bir puan) ve bunların hepsi kendi çabalarımla. 180 lik kurslar görmedim. o zaman bende matematik ve ingilizce öğretmenliği yapmak istiyorum :!:
hocam bu mantıkla giderseniz daha tartışacağımız çok şey olur. :-1:

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 22:25 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

uxexes yazdı:
zaaydin yazdı:

amaç bilgi yarıştırmaksa, bende bir çok matematik öğretmeniyle kapışırım bilgi konusunda, ingilizce desen kpds den 79 aldım( ingilizce öğretmenlerinin %90 nın alamadığı bir puan) ve bunların hepsi kendi çabalarımla. 180 lik kurslar görmedim. o zaman bende matematik ve ingilizce öğretmenliği yapmak istiyorum :!:
hocam bu mantıkla giderseniz daha tartışacağımız çok şey olur. :-1:

Aynen hocam. Ben çok matematik öğretmeninden gizli (rencide olmasın diye) çocuklarla çok sorular çözdüm.

Gereksiz bunlar. 94 lü yıllarda bizler yoktuk. Meb kendi işini görmek için arkadaşları eğitti. Ama artık biz varız ve atanamayan bu kadar bilişimci varken sizler kendi bıranşınıza dönseniz iyi olur.

Ayrıca il ve ilçelerde teknik servis odası kurulması yakındır. Meslek lisesi ya da yüksek okul mezunu çalışanları istihdam etmek için çok güzel bir olanak. Ha 4 yıllık başka bıranştan mezun formatör arkadaşlar bu servislerde çalışabilir tabi isterlerse. nasıl olsa bilişim aşığı hepsi :D

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 22:39 
Site Gezgini
Site Gezgini

zaaydin yazdı:

Bilgisayarın ıcığını cıcığını biliyorum diyerek zaten formatörlüğün asıl amacı olan bilgisayar destekli eğitimden bir haber olduğunuzu belli ediyorsunuz. Amaç bilgisayarı çok iyi bilmek değil bilgisayarlı eğitime destek vermek önce neye hizmet verdiğinizi biliniz lütfen. Bilgisayarı bilmeniz güzel o halde kendi branşınızda bilgisayarı çok güzel kullanarak branşınızda daha da ileri gidebilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 22:52 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Ben şahsen bakanlığı haklı görüyorum.Birinci kademe de bilgisayarı aç kapa,mouse'in ayarlarını yapmak yada ekran koruyucusunu değiştirmek için Bilgisayar öğretmenine ihtiyaç yok.Bunun için norm açmak çok saçma olur.Bunlar artık genel kültür sayılmalı.Bilgisayar öğretmeni web tasarım,program yazılım,animasyon hazırlama vb. dersler için ikinci kademe den sonraki sınıflarda derse girmeli.Bu arada formatörlük kavramı halen birçok kesim tarafından yeterince anlaşılamadığı gün gibi ortada.Formatörlük,Bilgisayar dersine gir demek değildir.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 22:55 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

bana 1 hafta önce sordular. hatta formatör ol diye ısrar ettiler. ASLA dedim. hademelik yapamam dedim tabi içimden. başka branştan biri oldu ek ders için.
şartları çok ağır onun için dava açsak daha mantıklı..

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 23:12 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Karşılaştığım 3 tane durumu sizinle paylaşayım

1. Okulunda formatör öğretmen görevlendirilmesini isteyen bir okul müdürüne sorduğum soruya cevaben

"Okuldaki iş ve işlemlerin aksamaması için" yanıtını aldım. Görevlendirilmek istenen insan ne format dahi atmasını biliyordu ne de web sitesi tasarımını

2. Okulunda formatör öğretmen görevlendirilmesini isteyen bir başka okul müdürüne sorduğum soruya cevaben

"Yazın okulumuzda yapılması gereken işler var kurulacak bir takım elektronik araçlar var bunlar kurulurken takinin yapılması için" yanıtını aldım. Bahsedilen okulda BT laboratuarı yok.

3. Filanca okula formatör görevlendirilmesini isteyen bir ilk öğretim müfettişine sorduğum soruya cevaben
"Arkadaşımız çok iyi bir arkadaştır." yanıtını aldım. Bahsedilen arkadaş eğitim bölgesi dışına görevlendirilmek isteniyor. Sebebini anlamışsınızdır. Müfettişe göre Bt formatör görevlendirme kriteri arkadaşın çok iyi bir arkadaş olması.

Bu 3 durum bence artık formatörlük müessessinin çılkının çıktığının kanıtı. Dersler geri gelmeli ve okul formatörlüğünü top yekün kaldırmalılar artık.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 23:15 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

togius yazdı:
Karşılaştığım 3 tane durumu sizinle paylaşayım

1. Okulunda formatör öğretmen görevlendirilmesini isteyen bir okul müdürüne sorduğum soruya cevaben

"Okuldaki iş ve işlemlerin aksamaması için" yanıtını aldım. Görevlendirilmek istenen insan ne format dahi atmasını biliyordu ne de web sitesi tasarımını

2. Okulunda formatör öğretmen görevlendirilmesini isteyen bir başka okul müdürüne sorduğum soruya cevaben

"Yazın okulumuzda yapılması gereken işler var kurulacak bir takım elektronik araçlar var bunlar kurulurken takinin yapılması için" yanıtını aldım. Bahsedilen okulda BT laboratuarı yok.

3. Filanca okula formatör görevlendirilmesini isteyen bir ilk öğretim müfettişine sorduğum soruya cevaben
"Arkadaşımız çok iyi bir arkadaştır." yanıtını aldım. Bahsedilen arkadaş eğitim bölgesi dışına görevlendirilmek isteniyor. Sebebini anlamışsınızdır. Müfettişe göre Bt formatör görevlendirme kriteri arkadaşın çok iyi bir arkadaş olması.

Bu 3 durum bence artık formatörlük müessessinin çılkının çıktığının kanıtı. Dersler geri gelmeli ve okul formatörlüğünü top yekün kaldırmalılar artık.

:++:

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 23:17 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

O "iyi arkadaşdır" diyen zat nasıl bir adalaet ve teftiş anlayışına hakim merak ettim.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 23:18 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar hiç boşuna uğraşmayın bt dersleri kalkacak zaten biliyorsunuz yeni açılan okullarda bt sınıfı yok. bilgisayar öğretmenliği kadrosunu da bt rehber öğretmen tarzı bişeye çevirerek teknik servis haline getirilecek. maalesef bu gerçek ve yapılabilecek hiç bişi yok. hele FATİH projesini açıkladıktan sonra. ayrıca bu projede bildiğim kadarıyla önümüzdeki eğitim yılında ortaöğretimlerde başlıyor.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2011, 23:26 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Bu gün eğitici formatörümüzle tesadüfen karşılaştım o da aynı şeyleri söyledi.Toplantıdan (Ankaradan) henüz gelmiş bu seneye yetişmezse seneye olacak ve görevlendirmelerde bakanlık elinden olacak dedi.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri