Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 277 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sonraki

BT öğretmenlerine yapılan haksızlıklara son diyebilmek için yapılacak olan eyleme katılır mısın?
Evet yapılan haksızlığa karşı kesinlikle orada olacağım 82%  82%  [ 162 ]
Kararsızım 16%  16%  [ 31 ]
Hayır haksızlığa uğradığımızı düşünmüyorum 2%  2%  [ 4 ]
Toplam oy : 197
Yazar Mesaj
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 10 Eki 2011, 00:11 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 18 Ara 2009, 16:02
Mesajlar: 150
Konum: Yerküre@yansitma sefa hocam sen misin:) sizinle görüştüğümüzde söylediklerinizin aynısı buraya yazılmış valla:) @yansitma adanada bu işle baya ilgilenen bi arkadaş vardı, Onunla iletişime geçerseniz çok iyi olur. Recep Birsen Özen İ.O.ndan Murat Zengin.

Arkadaşlar şöyle bir sorun çıkıyor sürekli karşımıza, facebookta da böyle oluyor: Süreci ve gelişmeler tam bilinmeyebilir ama yazılanları azçok okursak bazı şeyleri görürüz. Kesinlikle bir arkadaş konuya öncesini bilmeden direkt girmemeli bence. Ya da öncelikle sürec nedir ne değildir bilgi almak amaçlı yazabilir.

Biz(4 kişi sonrasında 2 kişi) geçen perşembe ve cuma Anlkaradaki üniversitelerin bölüm başkanlarıyla görüştük. 3 hafta kadar sonra bakanlığa hazırladıkları bir raporu sunacaklar.(Bu görüşmelerle ilgili istenirse ayrıntı verebiliri)Eylemi bu rapor öncesi yapmalıyız zaten, görüşmede elleri güçleneceklerdir. sadece akademik çevrelerin değil öğrtmenlerin de bu konuda sıkıntılı olduğu yansıtılacaktır Bakana. 15 ekim tarihi az çok benimsenmişti tabi bizim aklımızda herhangibir sendika yoktu fakat eğitim söz seni de aklımızdan geçiriyorduk. eğitim söz sen temsilcisi arkadaş sefa tetikle görüştük onlar şimdilikkurum olarka bu eyleme katkı sunamayacaklarını, ancak ileride (önceki görüşme talebi referans alınırsa tahmini olarak şubat gibi) bakanlıkla yapacakları görüşme sonrasında katılabileceklerini söyledi. Şimdi olay şuraya döndü 15 ekim için farklı bir sendika bulmalıyız(eylem tarihini de büyük ihtimalle 22 ekime atacaz gibi, biliyorum artık bunaltık bu ertelemelerden ama, sürekli beklenmedik durumlar oluşuyor) fakart zaten türk eğitim sen öncülük yapabileceğini hatta farklı diğer sendikalarla yanyana durabileceklerini söylemişti(bu arada yanlış anlaşılmasın ben eğitim senliyim). O zaman bence izin olayını türk eğitim sen üzerinden halledelim, eğitim sen ve eğitim işten de yöneticiler katılacaktır, basın açıklamasını da bizden birisi yapar ya da kendileri(bunu da kabul ediyor türk eğitim sen). şu anki durum bu, safa tetik arkadaşla da şubat ayında fatih projesi başladıktan sonra bir eylem daha yaparız eğer hala durumumuzu düzeltmiyorlarsa.

Bu arada üniversitelerle yaptığımız görüşmelerde şöyle de bi destek aldık: bazı üniversiteler bölümlerden öğrencileri de yönlendirecekler:) bununla ilgili isterseniz ayrııntılı bilgi verebiliriz(diğer arkadaşlardan da yazacaklar vardır zaten)

_________________
Konuşma cahille olursun cahil!


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 10 Eki 2011, 00:14 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 24 Eyl 2009, 16:22
Mesajlar: 1646cesur_yürek adlı kullanıcı sen bunları nereden uyduyorsun. Kime inanıyorsan gidip onunla mücadele edebilirsin.
Benim yaptıklarım ve yapacaklarım belgelerle web sitemizde yayınlamaktadır. Bu hafta ayrıca en son başbakanlığa yaptığım müracat sonucunda meb tarafından sendİkamıza gönderilen BT ciler için ne yazık ki olumsuz olan belgeyi koyacağım aslında BT ciler içerinde en rahat olan ben iken 6 saat dersim var 14:20 den itibaren okuldan çıkıyorum cuma günleri boş tatil yapıyorum kısacası en rahat ben iken kalkıp bu işin sonunun kötüye gittiğini bildiğim için mücadele ederken birileri hala yok böyle olmaz, yapamasınız, edemezsiniz sizin sayınız az yok şöyle yok böyle deyip adeta diğer sendikaların reklamını yapan kişilerden bıktım doğrusu, kardeşim elinden bir şey geliyorsa yap gelmiyorsa adabınla susmayı bil en azından.
Sayısı az olan sendikalar kapanacak diyen ler sarı sendikaların elemanlarıdır. Bu söylenti büyük sendikaların üye kaybetmemek için veya insanları kendi senikalarına toplamak için ortaya atıkları büyük bir yalandır. BT öğretmenlerine tavsiyem 7 dane yiğit bir araya gelip bir sendika kurmanızdır. Kuramaz iseniz Ben eğitim-söz-sen deyim gelin üyemiz olun beraber mücadele edelim . 260 kişinden sadece 1 tane BT öğretmeni var o da benim ne yazık ki başka bt öğretmeni üyemiz de yok ve yönetici kadrosundayım diğer sendikaların siyasi güdümlü olmaları partilerin emirlerinden çıkmadıkları için onlara tepki amacıyla kurulmuş her türlü görüşten insanların bir araya geldiği sadece ve sadece öğretmeninhaklarını savunmayı hedef olarak seçen, öğretmenin söz hakkı olabileceğini düşünen bir sendikayız . Bu ülkede öğretmenin söz hakkı olmaz ise bu ülkenin temel dinamitlerinin zayıf olacağını söyleyen bir sendikayız 2 sene buyunca sözleşmeli öğretmenliğin kalkması için mücadele ettik bir sürü eylem bir sürü görüşme yaptık konuyu güncel tutmak için elimizden gelen her şeyi yaptık en sonunda KADRO mücadelesini kazandık veya kazandırtık. Şuan ise özlük hakları için ben ise sendikada BT öğretmenleri için mücadele edeceğim desetek olursanız ,yanımda olursanız sevinirim görüşmelere gideceiğim zaman niye sınıf öğretmeni arkadaşı götüreyim gelin siz üye olun sizi götüreyim .bu işide çözeriz öncelikle aşağıdakileri yapacağım .
1.MEB Bakanı ile görüşme. (Randevu talebinde bulunduk ama diğer sendikalar gibi sitemize koyup reklam yapmadık )
2. Konuyu TBMM ye taşıma
3. Partilerin genel merkezlerine ziyaret edip (AKP,CHP,MHP,BDP) Eğitim danışmanları iletme
4. Başbakanlık ta eğitim komisyon başkanlarına iletme

Bunlardan sonuç alınmaz ise EYLEM yaparız . Eylemin yeri ,tarihi,saat web sitemizde 20 gün önceden belirtiriz. Geçen sene gelen arkadaşlar artık tecrübelidirler
yasal izinler alındıktan sonra kimeye birşey olmayacağını 200 kişilik gurp çok iyi bir şekilde gördü kimsenin cebinden yol parası hariç 1 kuruş dahi çıkmadı yaklaşık 400 tl sadece afişlere verildi BT üyemiz hiç olmadığı halde bunlar yapıldı.Gelen aarkadaşlar eylem sonunda çöpleri toplamadıkları için sendikamıza vergi cezası geldi...neyse.... Buna rağmen ama içimizde eyleme gelmeyip bu sitede gelenlerin düşüncelerini değiştirmek isteyen , bu sendika ,şu sendika yapar deyip hiç bir şey yapmayan gelemeye çalışanları çaydırmaya çalışan provakatörler her zaman oldu ve olacaktır.
Bunlara söyleyeceğim tek şey SUSMAKTA BİR ERDEMDİR ELİNDEN BİRŞEY GELMİYORSA EN AZINDAN SUS...........

Herkese hayırlı akşamlar...


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 10 Eki 2011, 00:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 01 Eki 2011, 09:21
Mesajlar: 561cesur_yürek yazdı:
üç maymun yazdı:
cesur_yürek yazdı:
sefa tetik hocam yakında yeni sendika kanunu çıkacak muhtemelen bu küçük sendiklarda ortadan kalkacak. 200 kişiden bahsediyorsunuz. 20 bin kişi eğitim iş sendikası bile kendisini ifade etmekte zorlanırken sizin başarılı olma şansınız bence hiç yok.

türk eğitim senin yaptığı kazançları buraya saysam okumakta zorlanırsın

hiç bir şey yapmadan yapanlara dil uzatıyorsun utanmadan
emeğe saygın olsun biraz :x


utanılacak ne söyledim onu açıklmanı istiyorum ben emek veren hiç bir kimseyede dil uzatmam başarılı olan herkezede helal olsun demesinide bilirim ama bazı gerçekleri görmek lazım bunu söyleyince neden bu kadar tepki gösteriyorsun anlmakta zorlanıyorum.sefatetik hocam inşallah başarılı olur ve bizde burda alkışlarız.

onun şansı yok, bunun şansı yok, öyle olmaz, böyle olmaz. nasıl olur peki sende bişey söylede senide görelim. yada o çok övdüğün saymakla kazançlarını bitremediğin türk eğitimsen in kazandırdıklarından bahset. ben etrafıma bakıyorum ama hiç bizim için uğraşan türkeğitimsen falan görmüyorum aşağı bakıyorum sefa hocamı görüyorum yukarı bakıyorum sefa hocamı görüyorum. başarısızlık ise sefa hocama değil bize aittir. adam gibi birlik olabildikmi olamadık. sefa hocam elinden geleni yaptımı yaptı. o zaman kimsenin sefa hocama söz söylemeye hakkı yok.


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 10 Eki 2011, 00:25 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 24 Eyl 2009, 16:22
Mesajlar: 1646ozgur917 hocam la ankarada görüştük sendikamızın BT sorunu için yapacaklarımızı ben kendisine ilettim . Resmi görüşmeler yapılmadan sendika olarak eylem yapmayacağımızı ilettim kendisine o da şuan size yazıyor . Umarım şimdilik size öncülük yapacak bir sendika bulursunuz bulamzasanız resmi görüşmelerden sonra zaten ben yine bu davayı üstleneceğim kimse kuşkulanmasın...


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 10 Eki 2011, 13:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 20 Eyl 2007, 15:45
Mesajlar: 550
Konum: AnkaraSefa Tetik hocam branşımız için gerçekten de çok uğraştınız ve uğraşmaya da devam ediyorsunuz.Bunun için bir kez daha teşekkür etmek isterim.Bazı arkadaşların yazdıkları da sizi hayal kırıklığına uğratmaz eminim ki daha da emin adımlarla yürüyeceğinize inanıyorum.Ankara'da eylem yapılacaksa da kesinlikle katılacağım.Daha öncekine çok istememe rağmen katılamamıştım.Çocuğumu bırakacak yer sorun olmuştu.Bundan dolayı da çok üzüldüm.İnşallah siz tarihi belirleyin.Gerekli izinleri alın, tam destek verecek birçok bilgisayar öğretmeni olacaktır...


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 10 Eki 2011, 15:28 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 26 Kas 2007, 19:10
Mesajlar: 1952
Konum: Amisossefatetik yazdı:
cesur_yürek adlı kullanıcı sen bunları nereden uyduyorsun. Kime inanıyorsan gidip onunla mücadele edebilirsin.
Benim yaptıklarım ve yapacaklarım belgelerle web sitemizde yayınlamaktadır. Bu hafta ayrıca en son başbakanlığa yaptığım müracat sonucunda meb tarafından sendİkamıza gönderilen BT ciler için ne yazık ki olumsuz olan belgeyi koyacağım


Hocam nedir o belge. Görme şansımız var mı yakın zamanda.

_________________
"..dürüst olmayı tercih ettiğiniz her dakika, hareket alanınız biraz daha daralıyor. Çünkü kimsenin sizin gerçeklerinize ayıracak vakti yok."


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 10 Eki 2011, 21:47 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 24 Eyl 2009, 16:22
Mesajlar: 1646Var ama içeriği bizim için hiç iyide değil sadece ben derslerin 2 şer saat ve zorunlu olmasını başbakanlığa iletmiştim . MEB bunu değerlendireceklerini yazmışlar en sonunda ama doğrusu yazının tamamını okuduğunuzda oyalamayaa devam politikasını yürütüklerini göreceksiniz...


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 10 Eki 2011, 22:12 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 08 Haz 2007, 11:13
Mesajlar: 3471
Konum: -Yolcu-Arkadaşlar bilişim derneği kuruyoruz.
duyurularimiz-f3/bilisim-derneginde-kurucu-uye-olurum-diyenler-t70944.html

_________________
Robot olsam, duygusuz yaşayabilirmiyim acaba? ASLA...
Bilişim eğitimi bu ülkenin geleceğidir. Unutmayınız...


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 12 Eki 2011, 00:06 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 18 Ara 2009, 16:02
Mesajlar: 150
Konum: Yerküredün türk eğitim sen genel merkezine uğradık genel başkan İsmail Koncuk ilr görüştük, bugün de eğitim iş genel merkezine gittik genel başkan yoktu genel sekreter Şenol Eyüboğlu ile görüştük. Eyleme destek verebileceklerini söylediler, hatta otobüs kaldırma olayına bile girebileceklerini ancak, kitlesel olması gerektiğini söyledi iki taraf da. eylem için resmi işlerin halledilmesinde ise türk eğitim sen adımız gözükecekse kitlenin büyük olması gerektiğini, katılımcıların herhangibir ters hareket sergilememeleri gerektiğini söyledi ve abdi ipekçi parkını önerdi, yakın zamanda yine iletişime geçecez. eğitim iş ise eğer izin olayına kendileri girecekse az çok kontrolün kendilerinde olması gerektiğini meb önünde yapabileceklerini(sürekli yapıyorlarmış orda sorun yaşamadan) kesin cevabı ise genel başkanla görüştükten sonra söyleyebileceğini bildirdi yarın da orayla tekrar iletişime geçecez. her iki taraf da mebe yazı filan yazmışlar bu konuyla ilgili, hatta eğitim iş 2-3 hafta önce bakanla görüşmüşler genel sorunların yanında bizimle de ilgili ayrı bir rapr vermişler.. Bu arada odtü eğitim fakültesi dekanı Yaşar Özden ile de görüştüm, önceden tel ile görüşmüştük zaten. zaten kendisi eski bölüm başkanı bu işle ilgileniyor, hatta dernek bile kuracaklarmış bi ara, destek vereceğimizi söyledim. eylemimizi edstekleyeceklerini söyledi, öğrencileri de yönlendirecekler:) durum bu.. tabi bu yazdıklarımız kısa. merak edilen bi husus varsa yorum olarak ekleriz..

bu arada ben 22si taraftarıyım bir sonraki hafta cumhuriyet bayramı o tarih de olmaz. uzadıkça uzuyor, hızlı bir iletişim ağı kurarsak facebooktan bbnetten özellikle telefon ağı, bu işi öreriz. eylemi 2 bölüm başkanı ve 2 dekanın bakan ile görüşmesinden önce yapmalıyız, en azında bakan bu işin sadece akademik bir sorun olmadığını(yök bölümün ilöüretime bağlamak istiyor) öğretmenlerinde, mezunların da öğrencilrinde sorunu olduğunu görür, hocaların da elini güçlendirmiş oluruz.. bir de insanlar artık yrulmaya başladı(valla ben başladım:) uzadıkça bıkkınlık geliyor, moral bozuluyor, bu işle ilgilenenlerin sayısı azalıyor.. kitleyi ne kadar artırırsak 22sine kadar o kadar kişi yapalı eylemi. yoksa elimizdekide eriyecek gibi..

_________________
Konuşma cahille olursun cahil!


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 13 Eki 2011, 16:29 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 18 Ara 2009, 16:02
Mesajlar: 150
Konum: Yerküreizin olayı tamamdır arkadaşlar, Eğitim İş halledecek. Bizden farklı desteklerde bulunmak için haber bekliyorlar, otobüs gibi:))) ve bence eğer 22 ekimde hemfikirsek grubun adını hemen 22 EKİM BT ANKARA EYLEMİ olarak değiştirip örgütlenmeyi hızlandıralım..

_________________
Konuşma cahille olursun cahil!


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 13 Eki 2011, 17:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 20 Eyl 2007, 15:45
Mesajlar: 550
Konum: AnkaraBence gayet iyi bir tarih.Umarım bu kez katılım fazla olur.Bir de Facebook üzerinde duyurursanız daha çok kişi haberdar olabilir...


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 13 Eki 2011, 18:36 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 12 Şub 2008, 14:31
Mesajlar: 402hocam eylem tarihi güzel güzel olmasına da 1 haftada herkes haberdar olup gelebilecek mi şüphelerim var... ben orda olucam ama her halukarda inşallah...


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 13 Eki 2011, 20:43 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 22 Eyl 2007, 15:15
Mesajlar: 324
Konum: Trabzonozgur917 yazdı:
izin olayı tamamdır arkadaşlar, Eğitim İş halledecek. Bizden farklı desteklerde bulunmak için haber bekliyorlar, otobüs gibi:))) ve bence eğer 22 ekimde hemfikirsek grubun adını hemen 22 EKİM BT ANKARA EYLEMİ olarak değiştirip örgütlenmeyi hızlandıralım..

Özgür hocam izinler alınmışsa forumda yeni bir başlık açalım. Buradaki yorumları okumuyordur çoğu kişi.

_________________
Gelecek Bilişimle Gelecek... Formatör dayatmasına karşıyız...


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 13 Eki 2011, 21:40 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 18 Ara 2009, 16:02
Mesajlar: 150
Konum: Yerküre@bilöğretmen79 evet hocam facebookta sadece katılacaklar için açılan grup da paylaştık, olumlu yaklaşılırsa tüm gruplara hemen duyuracağız.
@omirilik hocam doğru diyorsunuz kısa bir süre fakat sonraki haftalara öteledikçe ne olacağı belli olmayacak: zaten bir sonraki hafta cumhuriyet bayramı, sonraki hafta yök eylemleri olabilir bi de bayram var zaten, perşembe cumayı da bağlarlarsa zaten sonraki hafta da gidiyor, bir sonraki hafta pazar günü kpds var uzak çevre zorlanabilir.. bu şekilde gidiyor valla:) o zamana kadar meb farklı uygulamalara bile gidebilir, bi de öğretim üyelerinin görüşmesini de kaçırırız. bi de kış ayı da zor olur.. bir de 3 aydır tartışılıyor bu konu artık insanlar eylem olmaz yaklaşımına bürünmeye başladılar. bunun için tek çıkar yol 22 ekim gözüküyor.
eğer hızlı bir şekilde iletişime geçersek, gerek internet üzerinden gerek telefonşlarla arkadaşlarımızı ve onların da arkadaşlarına kolaylıkla ulaşabiliriz. zatenm eylem için her şey hazır gibi sadece olabildiğince kitlesel olmasını sağlamalıyız..
@tr61 evet hocam iki taraftan doğru ama o konu sabitlenmedikçe zor, bu başlığı sabitlettirmek için baya beklemiştik. yine de bu başlığı açan arkadaşa bildireyim(@bilisimeylemi), olmazsa iki taraftan da yürütürüz hızlı bir şekilde..

_________________
Konuşma cahille olursun cahil!


Başa Dön
   
 
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 14 Eki 2011, 22:00 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 18 Ara 2009, 16:02
Mesajlar: 150
Konum: YerküreArkadaşar eylem tarihi 22 ekim olmasıyla ilgili anket yayınladık. Katılımınızı bekliyoruz..
9-nisan-ankara-eylemi-f259/acil-2-eylemin-tarihi-22-ekim-olsun-mu-t71296.html

_________________
Konuşma cahille olursun cahil!


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 277 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri