Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 277 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sonraki

BT öğretmenlerine yapılan haksızlıklara son diyebilmek için yapılacak olan eyleme katılır mısın?
Evet yapılan haksızlığa karşı kesinlikle orada olacağım 82%  82%  [ 162 ]
Kararsızım 16%  16%  [ 31 ]
Hayır haksızlığa uğradığımızı düşünmüyorum 2%  2%  [ 4 ]
Toplam oy : 197
Yazar Mesaj
  Re: Yine Yeniden Eylem..
Mesaj 30 Eyl 2011, 23:35 
Süper Üye
Süper Üye

Arkadaşlar ben Randevu dilekçesini MEB yolladım cevap umarım erken gelir. Geçen sene 15 tatilden sonra çağırmışlardı umarım bu sene
daha erken olur. Haftaya 7 ekimde sendikamızın (EGİTİM-SÖZ-SEN) genel kurul toplantısı var . Kurulda BT öğretmenleri için konuşacağım .
ama ben BT öğretmenlerine dagınım biraz da 9 nisanda yapılan eylemden sonra kimse bize uğrayıp ta destek vermedi çoğu BT öğretmeni yaa
halinden memnun yada 1 GÜL İLE BAHAR OLACAĞINI DÜŞÜNÜYOR kısacası benim diyeceğim 1 gül bahar olmaz gelin el ele verelim görüşmeler
yapalım derdimizi büyüklerimize uygun dille anlatalım FORMATÖR lüğün sadece okulda teknik servis elemanı olduğunu birilerine ispatlayalım yoksa
ileride daha da büyük sıkıntılar göreceğiz....

Başa Dön

Mesaj 01 Eki 2011, 21:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

herkes kaçış olarak müdür yardımcılığına yöneliyor veya ikinci bir üniversiteye. ben derslerimi istiyorum. tamirci olmak istemiyorum. o nedenle bu eylemde varım.

Başa Dön

Mesaj 01 Eki 2011, 21:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Eğitim SÖZ sen sendikası 200 kişilik bir sendika 50 -100 kişi ile eylem olur mu? diyelim 1000 kişi topladınız ne olacak. MEB bakanı korkup size hak mı verecek. emeğinize saygızlık olarak algılamzssanız bence eylemle bu iş olmaz yada bu eylem böyle olmaz

Muhsin YAZICIOĞLU

Başa Dön

Mesaj 01 Eki 2011, 22:13 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

cesur_yürek yazdı:
Eğitim SÖZ sen sendikası 200 kişilik bir sendika 50 -100 kişi ile eylem olur mu? diyelim 1000 kişi topladınız ne olacak. MEB bakanı korkup size hak mı verecek. emeğinize saygızlık olarak algılamzssanız bence eylemle bu iş olmaz yada bu eylem böyle olmaz

Ben en yakın zamanda eğitim söz sen e üye olacağım nasip olursa keşke tüm b.t. öğretmenleri hep birlikte eğitim sözsen e geçsek

Başa Dön

Mesaj 02 Eki 2011, 10:55 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

üç maymun yazdı:
cesur_yürek yazdı:

Ben en yakın zamanda eğitim söz sen e üye olacağım nasip olursa keşke tüm b.t. öğretmenleri hep birlikte eğitim sözsen e geçsek

bende tavsiye ederim bütün bilişimlerin bir sendikası olsa ama branş bazında en az sendikalı branş bilişimcilerdir. üye olsa bile 2 gün sonra yarılma potansiyeli yüksektir.

Muhsin YAZICIOĞLU

Başa Dön

Mesaj 02 Eki 2011, 22:56 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

cesur_yürek yazdı:
üç maymun yazdı:
cesur_yürek yazdı:

bende tavsiye ederim bütün bilişimlerin bir sendikası olsa ama branş bazında en az sendikalı branş bilişimcilerdir. üye olsa bile 2 gün sonra yarılma potansiyeli yüksektir.

bir gün o potansiel kinetiğe dönüşecek işte biz o gün tükeneceğiz.

Başa Dön

Mesaj 04 Eki 2011, 23:37 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

@sefatetik hocam, eylimi biz hepimiz düzenliyoruz, şu anda sabir sendika adı ya da bi dernek gibi bişey yok. amacımız tüm insanları biraraya toplamak olduğu için yerellerde görüştüğüüz bazı sendikalar destek sunabileceklerini hatta ankara ayağında da yanımızda bulunabileceklerini söylediler. sizin çabalarınız burda konuşulmuştu, hatta arkadaşlar sizinle iletişime geçmiş olması gerekiyor. eğitim söz senin de bu işin öünde olmasını isteriz. tabiki bildiğiniz gibi eylem için gerekli yerlere başvurma ya da pankart döviz olayı 2-3 günlük bir sürede gerçekleştirilebilir.
Ama bizim öncelikle katılımcı sayısını artırmamız gerekiyor. ve şöyle de bir şey gözlemleniyor, biz facebokktan itibaren 2,5-3 aydır tartışıyoruz bu konuyu ve insanlar artık soğumaya başlıyor gibi. Bundan dolayı sorun çıkmazsa şimdilik ylemi15 ekim tarihinde planlıyoruz, burda da facebokta da destek gördü bu tarih. Geriye sadece çaılşmak kalıyor, çalışmaya da önce tanıdığımız tüm arkadaşları davet etmekle başlamak gerekiyor galiba..

Başa Dön

Mesaj 05 Eki 2011, 17:26 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

15 Ekimde yapılacak etkinlikle ilgili daha fazla bilgilendirme lazım.Herkes bu siteden haberdar değil Ankara'da bile kaç kişiyle konuştum.Üye değiller ya da sürekli takip etmiyorlar:(

Başa Dön

Mesaj 06 Eki 2011, 23:57 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Selamlar,
Bu mucadele yaklaşık 2 yıldır devam etmekte, ve ne kadar sonuç alındı ?
elbette elde edilen başarı var.. canhıraş çalışan arkadaşlar var onların hakkını yemiyorum.. sakın sakın..
Ama sayısı 10000 'e yakın bi camia için bu yeterlimi ?
Bence yeterli değil.
Farklı bir çözüm yolu denenmeli.
Sonuçta bizim iş verenimiz devlet, iş verenle işçinin arasında problem var ise bu ancak sendikalar tarafından çözülür..
Bu konu sendika aracılığıyla başbakana yada milli eğitim bakanına press yapılmadıkca çözülmez.
Bürokratların insafına mı kalacağız ? öyleyse vay halimizie..
peki sendikalar bunla uğraşırmı ? 5000 rakamı uyelik ve istifa kartıyla iyi bi rakam.Dikkate alınır diye düşünüyorum.. bu sayı ne kadar arttırılırsa o kadar iyi olur.
bir günde bir sendikanın 5000 uye kaybetmesi yada kazanması sendika başkanlarını bişeyler yapmak için yeterince motive edecektir.
5000 civarı bi sayı ile önce iktidara yakın olan sendika kanalıyla konunun başbakan yada milli eğitim bakanının gündemine taşınması lazım.
eğer iktidara yakın sendika bu işi yapamıyorsa, 2. sıradaki sendika ile aynı şey denenenebilir.
sonra diğeriyle.. ve diğerleriyle..
hiç birinden belli bi zaman da ses çıkmıyorsa.. bu rakamla sendika bile kurulabilir..
ve yola sendikal hareketle devam edilir.
Bu harekette kesinlikle siyaseten hiç bir yere angaje olmamalı..
Talepleri burda konuşulan şeylerin çerçevesinin dışına çıkmamaları..eğer bi yere angeje olunursa, insanlar sizin taleplerinize kulak vermeden
onlar zaten şucu/bucu deyip gerisini kulak ardı ederler.Arada asıl mesele gümürtüye gider.
Basın ve kamuoyunda sendikal hareketler her zaman daha farklı ses getirir..
Eylem yapam sendika imajı ayrıdır.. klavye kıran bilgisayarcılar imajı ayrı..
(yapılan eylemi kötülemiyorum, ses getirme tarafı için yorum yapiyorum.)

ancak bu yöntemle sonuç alınabileceğini düşünüyorum..
inanın birimiz çıksa kendisini bir bidon benzinle yaksa ana haber bultenlerinde aynı gün 3 dk haber olup 2 gun sonra unutulur gider.
sizlerinde farklı bi düşüncesi varsa yazın.

tabi 5000 kişilik çekirdek kadroyu organize etmek toplamak da ayrıca farklı bi olay,
bu işler için aktif çalışan arkadaşlar daha önceden bu şekilde başlasardı, binli rakamlara ulaşmak içten bile değildi.
hayal dersenezin, ben bu mesajı yazmadım sizde okumadım farzedin,
eğer olabilir derseniz, buyrun başlayalım.. benden 10 kişi garanti.
şu aşamada polemik en son ihtiyacımız olan şey. sadece farklı bi açıdan bakmaya çalıştım.

Başa Dön

Mesaj 07 Eki 2011, 02:15 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

swordfish yazdı:
Selamlar,
Bu mucadele yaklaşık 2 yıldır devam etmekte, ve ne kadar sonuç alındı ?
elbette elde edilen başarı var.. canhıraş çalışan arkadaşlar var onların hakkını yemiyorum.. sakın sakın..
Ama sayısı 10000 'e yakın bi camia için bu yeterlimi ?
Bence yeterli değil.
Farklı bir çözüm yolu denenmeli.
Sonuçta bizim iş verenimiz devlet, iş verenle işçinin arasında problem var ise bu ancak sendikalar tarafından çözülür..
Bu konu sendika aracılığıyla başbakana yada milli eğitim bakanına press yapılmadıkca çözülmez.
Bürokratların insafına mı kalacağız ? öyleyse vay halimizie..
peki sendikalar bunla uğraşırmı ? 5000 rakamı uyelik ve istifa kartıyla iyi bi rakam.Dikkate alınır diye düşünüyorum.. bu sayı ne kadar arttırılırsa o kadar iyi olur.
bir günde bir sendikanın 5000 uye kaybetmesi yada kazanması sendika başkanlarını bişeyler yapmak için yeterince motive edecektir.
5000 civarı bi sayı ile önce iktidara yakın olan sendika kanalıyla konunun başbakan yada milli eğitim bakanının gündemine taşınması lazım.
eğer iktidara yakın sendika bu işi yapamıyorsa, 2. sıradaki sendika ile aynı şey denenenebilir.
sonra diğeriyle.. ve diğerleriyle..
hiç birinden belli bi zaman da ses çıkmıyorsa.. bu rakamla sendika bile kurulabilir..
ve yola sendikal hareketle devam edilir.
Bu harekette kesinlikle siyaseten hiç bir yere angaje olmamalı..
Talepleri burda konuşulan şeylerin çerçevesinin dışına çıkmamaları..eğer bi yere angeje olunursa, insanlar sizin taleplerinize kulak vermeden
onlar zaten şucu/bucu deyip gerisini kulak ardı ederler.Arada asıl mesele gümürtüye gider.
Basın ve kamuoyunda sendikal hareketler her zaman daha farklı ses getirir..
Eylem yapam sendika imajı ayrıdır.. klavye kıran bilgisayarcılar imajı ayrı..
(yapılan eylemi kötülemiyorum, ses getirme tarafı için yorum yapiyorum.)

ancak bu yöntemle sonuç alınabileceğini düşünüyorum..
inanın birimiz çıksa kendisini bir bidon benzinle yaksa ana haber bultenlerinde aynı gün 3 dk haber olup 2 gun sonra unutulur gider.
sizlerinde farklı bi düşüncesi varsa yazın.

tabi 5000 kişilik çekirdek kadroyu organize etmek toplamak da ayrıca farklı bi olay,
bu işler için aktif çalışan arkadaşlar daha önceden bu şekilde başlasardı, binli rakamlara ulaşmak içten bile değildi.
hayal dersenezin, ben bu mesajı yazmadım sizde okumadım farzedin,
eğer olabilir derseniz, buyrun başlayalım.. benden 10 kişi garanti.
şu aşamada polemik en son ihtiyacımız olan şey. sadece farklı bi açıdan bakmaya çalıştım.

Hocam söyledikleriniz çok mantıklı. İtiraz edilecek bir yanı yok bence. Söylediğin şekilde keşke organize olabilsek...

Başa Dön

Mesaj 07 Eki 2011, 12:21 
Süper Üye
Süper Üye

merhaba arkadaşlar ;
öncelikle cesur_yürek adlı kullanıcıya cevap vereyim ?
1. Sendikamızın yönetim kurulunda 1 adet BT öğretmeni var o da benim diğer sendikalarda yok
2. Şuana kadar BT öğretmenleri için hernagi bir çalışma veya eylem yapan bir sendika var mı (göstermelikler hariç) varsa ben hemen istifa edeyim geçeyim
3. Bu sendika 200 kişiden oluşan bir sendika olabilir ama en fazla üye sayısı olan sendikalardan daha aktif çalışmaktadır . Öğretmenin üye aidatının
üstüne yatan bir sendika değildir .
4. Ortaya çıkış amacımız tüm sendikaların partilerin uzantısı şeklinde çalışmalarıdır. Şuan mevcut olan sendika adeta hükümetin her dediğine amena diyen bir sendikadır.
a) Yaz tatili fazla amena
b) Fazla maaaş alıyorsun az ödeyeceğim amena
c) Ek dersin fazla amena
d) Görevlendirme ile her yere göndereceğim seni amena
e) sen çok şımardın yersin şamarı öğretmen amena
kısacası herşeye amena diyen sendika ne diyeyim artık............

5. Sözleşmeli öğretmenliğin son bulması için 250 görüşme ve 17 Aktif eylem yapmış medya ve basında güncel kalmasını sağlamıştır.inanmayanlar "www.egitimsozsen.org" ziyeret etsin bir zahmet .... Böylelikle diğer sendikalrda üye kayıbımız olur diye en azından harekete geçmişlerdir.
6. İster üye olun ister olmayın BT sorunu benim şahsi sorunumdur. Ben BT öğretmeniyim sizi etkileyen her şey benide etkiler dolayısıyla bana diyemiyorum. Gelip yardımcı olursanız hep beraber bu sorunuda halederiz. TBMM ye taşır partilen eğitim komisyonları ile görüşür sorunu halederiz. En azından çalışma şartlarını düzeltebiliriz.
bakan ile görüşeceğim zaman 5 tane olgun insan arıyorum . Derdini anlatabilen ama onda cesaret edip şuana kadar arayan sadece 1 kişi oldu demek ki herkes memnun
işinden

Nasrettin Hoca ile Timurun fil hikayesini bilen var mı ?
bilmiyorsanız araştırın BT öğretmenleri o kadar korkak
eyeleme gelirim diyen 500 kişi mail yollayan 2000 kişi
eyleme gelen ise 200 kişi sorun sendikanın mı yoksa sizdemi
ortada 3 büyük sendika var
eğitim-bir-sen
eğitim-sen
türk eğiti sen

hangisi davanıza sahip çıkıyorsa gidin üye olun ama sahip
çıkmıyorlarsa gelin bize destek olun bu sorunuda çözeriz evel Allah...

Başa Dön

Mesaj 07 Eki 2011, 23:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

sefa tetik hocam yakında yeni sendika kanunu çıkacak muhtemelen bu küçük sendiklarda ortadan kalkacak. 200 kişiden bahsediyorsunuz. 20 bin kişi eğitim iş sendikası bile kendisini ifade etmekte zorlanırken sizin başarılı olma şansınız bence hiç yok.

türk eğitim senin yaptığı kazançları buraya saysam okumakta zorlanırsın

Muhsin YAZICIOĞLU

Başa Dön

Mesaj 07 Eki 2011, 23:54 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

cesur_yürek yazdı:
sefa tetik hocam yakında yeni sendika kanunu çıkacak muhtemelen bu küçük sendiklarda ortadan kalkacak. 200 kişiden bahsediyorsunuz. 20 bin kişi eğitim iş sendikası bile kendisini ifade etmekte zorlanırken sizin başarılı olma şansınız bence hiç yok.

hiç bir şey yapmadan yapanlara dil uzatıyorsun utanmadan
emeğe saygın olsun biraz :x

Başa Dön

Mesaj 08 Eki 2011, 23:11 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

üç maymun yazdı:
cesur_yürek yazdı:

hiç bir şey yapmadan yapanlara dil uzatıyorsun utanmadan
emeğe saygın olsun biraz :x

utanılacak ne söyledim onu açıklmanı istiyorum ben emek veren hiç bir kimseyede dil uzatmam başarılı olan herkezede helal olsun demesinide bilirim ama bazı gerçekleri görmek lazım bunu söyleyince neden bu kadar tepki gösteriyorsun anlmakta zorlanıyorum.sefatetik hocam inşallah başarılı olur ve bizde burda alkışlarız.

Muhsin YAZICIOĞLU

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2011, 00:14 
Site Gezgini
Site Gezgini

Ankarada yeniden yapılacak bir gösteri yürüyüşü için öncelikle gerekli yasal zemin hazırlanmalı ve resmi belgeler siteye eklenmeli... Bu işi gördüğüm kadarıyla yapabilecek tek kişi sefatetik hocam... İlk gösterinin gerçekleştiği zaman katılımın az olmasının nedeni az sayıda kişinin durumdan etkilenmesiydi. Her ilden otobüs kaldırmanın maliyeti kişi başı gidiş dönüş 50 tl gibi bir meblağ ve hakkımız için bu kadarlık fedakarlığı her zümre arkadaşımızın yapması gerekli... Gerekli yasal zemin hazırlanırsa; örneğin ben Adana'dan otobüs ayarlama işini üstlenip zümrelerime bir şekilde ulaşabilirim. Yaklaşık 10 zümremi tanıyorum ve onların da tanıdıklarıyla 50 yi bulabileceğime inanıyorum. Benim gibi her ilden organize yapabilecek kişilerle sefatetik hocam iletişime geçip durum değerlendirmesi yaparak yaklaşık kaç kişilik bir gösteri olacağı tahmin edilebilir. Bence bu sefer geniş bir katılım olur. İyi bir organizasyon için de belgelerin gösteri yürüyüşünün yapılacağı günden en az 20 gün önceden siteye eklenmesi gerekli ve zaman olarak cumartesi seçilmeli. Her ilden organizasyonda görev almak isteyen kişilerle bence sefatetik başkanlığında msn üzerinden konferans yapılabilir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 277 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri