Web Tabanlı Uygulama Geliştirme Dersi Veri Tabanı

Kodla Büyü

dav_ay

Aktif Üye
Kıymetli Arkadaşlar Web Tabanlı Uygulama Geliştirme Dersi Modülünde sayfa 276 daki 3.Adımı yapabildiniz mi? KutuphaneDbContext' te hata gösteriyor. Ayrıca return view da da model kelimesinde hata gösteriyor. Sayfa 278 3.adımda db de hata veriyor. Çözüm yapan arkadaş varsa projenin dosyasını özelden gönderebilir mi? Yahut buradan çözümü yazabilir mi? Bir eksiklik mi var acaba

Son düzenleme:
bu dersin 2. uygulama sınavını yapan arkadaş paylaşabilir mi?

Kıymetli Arkadaşlar Web Tabanlı Uygulama Geliştirme Dersi Modülünde sayfa 276 daki 3.Adımı yapabildiniz mi? KutuphaneDbContext' te hata gösteriyor. Ayrıca return view da da model kelimesinde hata gösteriyor. Sayfa 278 3.adımda db de hata veriyor. Çözüm yapan arkadaş varsa projenin dosyasını özelden gönderebilir mi? Yahut buradan çözümü yazabilir mi? Bir eksiklik mi var ac
rsin 2. uygulama sınavını yapan arkadaş paylaşabilir mi?

Böyle bir şablon vermiştim ad soyad bölüm ve eğitim süresi verisini şablondaki ilgili yerlere çekmeye çalışıyordu öğrenci. Şablonu ben veriyorum ama neyi nereye atacağını kendi ayarlıyor. isterseniz atayım
1715887655127.png

Ntp kitabını yazan arkadaşlar mssql dururken ne amaçla mysql anlatmış anlamıyorum. Entity framework mysql ile kullanırken vs 2019 community de sürekli hata alıyor kullanamıyorum. Wtug kitabı visual studio dururken vscode kullanmak nedir. Kitap yazarken hiç piyasada işlem yapanlara bakmamışlar. Ben wtug de mssql kullandım ve 2. Dönem yönetim panelli bootstrap mvc site yaptırdım. Birde yine bootstrap ile stok takip sitesi yaptırdım. Çocukların oldukça ilgisini çekti. Wtug kitabı 2. Dönemi gerçekten çok kötü. Ntp ise mysql olmasa daha iyi olurdu.

Bu arada modüldeki projeyi tamamladım. Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Ntp kitabını yazan arkadaşlar mssql dururken ne amaçla mysql anlatmış anlamıyorum. Entity framework mysql ile kullanırken vs 2019 community de sürekli hata alıyor kullanamıyorum. Wtug kitabı visual studio dururken vscode kullanmak nedir. Kitap yazarken hiç piyasada işlem yapanlara bakmamışlar. Ben wtug de mssql kullandım ve 2. Dönem yönetim panelli bootstrap mvc site yaptırdım. Birde yine bootstrap ile stok takip sitesi yaptırdım. Çocukların oldukça ilgisini çekti. Wtug kitabı 2. Dönemi gerçekten çok kötü. Ntp ise mysql olmasa daha iyi olurdu.
Mysql 8.0.28 sürümü visuaş studio 2019 community sürümü ile sorunsuz çalıştırmaya başladım. Vs 2019 içindeki Nuget paketten mysql.data.entityframework surumu da 8.0.28 olması gerekiyor.

Geri